DONAIRE POKONANY - SANTIAGO NOWYM MISTRZEM WBC

40 lat to nie jest najlepszy wiek na sport wyczynowy. Przekonał się o tym znakomity swego czasu Nonito Donaire (42-8, 28 KO), a udowodnił mu to Alejandro Santiago (28-3-5, 14 KO).

Po odejściu "Potwora" Inoue do wyższego limitu wszystkie pasy wagi koguciej zostały "bezdomne". Panowie rywalizowali dziś o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBC.

Pierwsze minuty były wyrównane. Filipińczyk, przyszły członek Galerii Sław, w trzeciej rundzie zranił nawet rywala lewym hakiem na szczękę, w drugiej połowie walki stracił jednak rytm, jego akcje często mijały celu i po ostatnim gongu wszyscy sędziowie wskazali na Santiago - 115:113 i dwukrotnie 116:112.