USYK DUŻYM FAWORYTEM W OCZACH NELSONA I CHISORY W WALCE Z DUBOIS

Dokładnie za miesiąc na wrocławskim stadionie Aleksander Usyk (20-0, 13 KO) będzie bronił pasów IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej w konfrontacji z Danielem Dubois (19-1, 18 KO). Czy Brytyjczyk jest w stanie zaskoczyć czymś mistrza?

Wątpliwości mają sami Brytyjczycy, zazwyczaj bardzo entuzjastycznie nastawieni do walk swoich rodaków. Ukraińca w roli wyraźnego faworyta ustawiają zarówno Johnny Nelson, emerytowany mistrz kategorii cruiser, jak i Dereck Chisora, wciąż aktywny i należący do szerokiej czołówki wagi ciężkiej zawodnik. Zresztą Usyk w drugiej walce w wadze ciężkiej mierzył się właśnie z Chisorą, a Dereck momentami ostro go pogonił.

- Chciałbym móc powiedzieć, że Daniel ma duże szanse, ale ma bardzo małe. Tak naprawdę nie daję mu żadnych szans. Ma pewne luki, a w walce z kimś takim jak Usyk to nie przechodzi. Owszem, bije bardzo mocno, a puncher zawsze ma jakąś szansę, Usyk jednak złamie jego serce do walki i wykorzysta każdy błąd oraz niedociągnięcie. Będzie dla niego zbyt sprytny - uważa Nelson.

- Mówi się, że jeden cios w wadze ciężkiej może wszystko zmienić, ale Usyk będzie na to przygotowany. Pamiętajcie, że w przeszłości używał Daniela jako sparingpartnera, doskonale więc go poznał, wie jak ten się porusza i zadaje ciosy, co będzie dla Usyka dużą przewagą - dodaje Chisora.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ErykEsch
Data: 26-07-2023 12:45:58 
- Mówi się, że jeden cios w wadze ciężkiej może wszystko zmienić, ale Usyk będzie na to przygotowany. Pamiętajcie, że w przeszłości używał Daniela jako sparingpartnera, doskonale więc go poznał, wie jak ten się porusza i zadaje ciosy, co będzie dla Usyka dużą przewagą - dodaje Chisora.
 Autor komentarza: ErykEsch
Data: 26-07-2023 12:47:06 
Darek Czisorski zniechęca... Ostro. Jeśli ma rację, to będzie nudna potyczka
 Autor komentarza: pankracy
Data: 26-07-2023 14:19:55 
Mam nadzieję, że nie będzie to świniobicie jak z Gasijewem, który notabene także posiada mocny cios a Usyk zbił go jak psa.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 26-07-2023 15:35:28 
@pankracy
Nadzieja matką głupich xD, a tak serio - bardzo prawdopodobne że właśnie tak będzie chociaż moim zdaniem Dubois (lub jego team) to przerwą wczesniej. Gasiev na własnej rosyjskiej ziemi nie mogl odpuscic bo bylby skonczony, dodatkowo byl zawodnikiem niepokonanym ze znakomita seria, nie byl skazywany na porazke (w takim stopniu) - zapewne do konca wierzyl ze moze zmienic losy walki (z Dorticosem walczyl na smierc i zycie i wkoncowce go przelamal).
Dubois poddal walke z JJ, lezal z Lerena, wydaje sie totalnie obsrany (chociaz to tylko f2f), jest skazywany na porazke [kursy u bukow daja mu mniejsze szanse niz zawodnikowi mma przeciwko Furemu]. Wydaje mi sie, ze pierwsze 3 rundy to bedzie natarcie Daniela (bo to jedyna szansa), od 4 zacznie sie zbieranie na pysk i w okolicach 10 zrezygnowany Dubois albo bedzie zbieral wszystko na jape albo ktos zakonczy ten spektakl. Naturalnie nie mozna wykluczyc jakiegos luckypuncha ale mysle ze nawet jakby Usyk zostal naruszony lub padl to sprytnie sie wymiga a sam DD nie bedzie potrafil (z obawy przed kontra) wykonczyc rywala.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 26-07-2023 18:01:42 
Wydaje mi się, że Gasijew już wtedy miał jakieś kontuzje - nie mówię że to prawda, ani że nawet bez kontuzji by to podobnie nie wyglądało, jednak nie wysnuwałbym dużych wniosków akurat z tamtej walki.

Nb. Nelson coś tam p...lił, że Usyk nie jest wybitny. Szkoda papieru, nawet elektronicznego, na takie attention whores jak Froch czy Nelson. Z drugiej strony właśnie takie wypowiedzi się sprzedają.
 Autor komentarza: b0ndevi4nt
Data: 26-07-2023 21:36:55 
Bileciki kupione. Z kim się widzę? ;)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 27-07-2023 11:23:29 
Mam inne odczucia co do tej walki.. jeśli Usyk wyraźnie bez problemów pokona Daniela no to już tylko zostaję mu Fury i Wilder i Galeria Sław.. zresztą Galeria Sław to już teraz zapewniona.. ale czy będzie to taki spacerek i zabawa.. śmiem wątpić tu może b UG co niespodzianka..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.