ANKIETA THE RING: INOUE 18, FULTON 3

- Nigdy nie walczyłem z takim zawodnikiem jak, ale o nim można powiedzieć to samo - przekonuje Naoya Inoue (24-0, 21 KO), który we wtorek zaatakuje Stephena Fultona (21-0, 8 KO) i jego pasy WBC/WBO wagi super koguciej, czy też jak kto woli junior piórkowej.

Dziennikarze magazynu The Ring jak zwykle przy tak dużej walce przeprowadzili ankietę w gronie ludzi boksu - dziennikarzy, zawodników, promotorów czy matchmakerów. Na wyraźnego faworyta wyrasta przychodzący z niższego limitu japoński "Potwór". Osiemnastu z przepytywanych wskazało na Inoue, spora część przed czasem, a tylko trzech na obrońcę tytułów.

- To silny zawodnik, który dobrze pracuje na nogach i ma kondycję na pełne dwanaście rund - dodaje Inoue. On jak zwykle podchodzi z szacunkiem do rywala, ale gdy zabrzmi pierwszy gong, znów ruszy ostro ze swoimi mocnymi ciosami...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 21-07-2023 22:07:44 
Trzymam kciuki za Japończyka. Grzeczny poza ringiem, a w nim fantastyczny pięściarz. Ale Fulton to kawał zawodnika w swoim prime, będzie ciekawie..
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 22-07-2023 08:02:00 
Ja trzymam kciuki za Fultona. Ogień i woda xD Fulton to jest crafty fighter, a jego % KO jest bardzo mylący, bo to gość szybki, inteligentny i potrafiący bić w tempo mając przy tym oko. To jest typ boksera, który obniża work rate swoich rywali i narzuca swój styl. Podobało mi się bardzo jak zrobił Figueroę. Tu jest inny orzech do zgryzienia, bo ma do zrobienia gościa typu boxer-puncher, ale tru boxer wygrywa. Czy może mi wytłumaczyć jakiś Japan-lover co oni mają w głowach robiąc taki mega fight w kurwa Wtorek? Już do tych sylwestrowych gal przywykłem, ale Wtorek?
 Autor komentarza: HNS
Data: 22-07-2023 09:08:05 
Wywołany do tablicy śpieszę z odpowiedzią. Może wydawać się to nam dziwne ale boks w Japonii jest relatywnie mało popularny. Boks zdecydowanie przegrywa z bejsbolem (sport nr1) czy piłką nożną (nazywaną soccer). Sam Inoue nie jest tam gwiazdą jak u nas Lewandowski, ba, nawet nie jest rozpoznawalny jak Szpilka. Oczywiście, kibice sportu go kojarzą ale jest jakąś osobowością wielkiego formatu.
Gala odbywa się Ariake Arena w Kōtō (wchodzącej w skład aglomeracji Tokio), hali widowiskowej mogącej pomieścić 15,000 ludzi, słynącej z koncertów, gdzie terminy rezerwowane są z kilkuletnim (!) wyprzedzeniem. Także nawet gdyby promotorzy stawali na rzęsach to na pół roku przed mogą zapomnieć o organizacji czegokolwiek w weekend. Akurat w kolejny wkd swoją trasę ma tam B'z, swoisty boys band popularny w latach 90', domyślam się że bilety na ten dzień są w sprzedaży od roku. Generalnie wydarzenia sportowe przegrywają w Japonii z różnego rodzaju dziwnymi eventami z gatunku J-pop, K-pop, dlatego często gale boksu odbywają się tam w tygodniu.
Innym powodem, który przyszedł mi do głowy jest święto państwowe Dzień Morza (dzień wolny od pracy) ale wypada w tym roku 17 lipca więc to nie to.
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 22-07-2023 09:20:35 
Mieszkałeś tam czy byłeś jakiś czas podczas urlopu? Fajne smaczki, dzięki.
 Autor komentarza: HNS
Data: 22-07-2023 09:41:34 
Nie, nie miszkałem, natomiast zdarza mi się tam bywać. Pozdro
 Autor komentarza: BartonFink
Data: 22-07-2023 09:45:23 
Nigdy tam nie byłem - nie to że mam jakąś potrzebę tam lecieć, ale zobaczyłbym tę kulturę na żywo i sam ocenił. Fajnie masz zatem, że możesz tam być czasem. Z mojego doświadczenia z innych krajów i kontynentów to fajnie jest się zderzyć z czymś opisywanym w memach i historiach, które nie mają nic wspólnego z taką normalną rzeczywistością, którą spotykasz na miejscu.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 22-07-2023 20:12:20 
HNS, dzięki za kompleksowe wyjaśnienie. Z mojego skromnego doświadczenia z Japonią powiedziałbym, że jest dość wyjątkowa, ale w taki przyjazny dla Europejczyka, uporządkowany sposób.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.