SAUNDERS WRÓCI W WADZE PÓŁCIĘŻKIEJ?

Billy Joe Saunders (30-1, 14 KO) był już mistrzem świata wagi średniej i super średniej. Brytyjczyk nie wyklucza, że w przyszłości zaatakuje tytuł mistrzowski dywizji półciężkiej.

Po porażce z Canelo i kontuzji oka BJS zrobił sobie długą przerwą. Niektórzy spekulowali nawet, czy w ogóle wróci do boksu? Ponad dwa lata po tamtym pojedynku Brytyjczyk trenuje i czeka na konkretną datę.

- Każdego dnia schodzę z kaloriami i wagą. Byłem już dwa razy mistrzem świata i wracam, aby zostać nim po raz trzeci. Nie wykluczam walk w wadze półciężkiej - powiedział Saunders, który wcześniej rzucał wyzwanie Edgarowi Berlandze.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 17-07-2023 12:12:12 
Nie wiem czy to najlepszy pomysł. Będzie mały jak na LHW, poza tym jego naturalne atuty to duża mobilność, poruszanie się, a tutaj może je zatracić. W dodatku Canelo dość konkretnie go połamał więc ciosy przyjęte od rasowych półciężkich mogą szybko zrobić robotę.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 17-07-2023 12:15:59 
A nie wraca by zawalczyć z kuzynem Fujarem? Większy ziomek przecież słynie z tego, że daje zarobić swoim, bez względu na brak "wyzwania", wszak jemu wybitnie nie chodzi o sport. A mały Billy nawet teraz stanowi większe wyzwanie niż Franek :)
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 17-07-2023 13:13:20 
Pozytyw taki, że nie musiałby wreszcie tyle zrzucać, gość sie konkretnie zapuszcza między walkami. Nie wiem jednak czy miałby szansę na pas. Albo wybitni technicy jak Bivol, albo gośc lejący wszystkich przed czasem.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 17-07-2023 15:59:47 
Ehh.. on nie dość, że jest mały to w dodatku nie ma zbyt mocnego ciosu i straci mobilność. Jakoś nie sądzę by był to dobry ruch.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 17-07-2023 17:00:57 
Ciekawy bokser, więc warto, żeby walczył, ale co do najwyższych celów, w pełni zgadzam się z diagnozą przedmówców. Z jego atutami to raczej zawodnik na średnią - dodatkowe kg mu wiele nie dadzą, a mogą zabrać nogi. Już nie mówię Beterbijew, ale nawet taki Yarde to mogłoby być za dużo pod względem fizyczności.
 Autor komentarza: HNS
Data: 17-07-2023 21:28:40 
Przypadkowy mistrz. Zawodnik dobry ale nie wybitny, który znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie słabości MW/SMW. Nie unifikował, nie wychodził do najlepszych, wyczekał idealny moment na kwit od Rudego. Pewnie wszystko przehulał i stąd został niejako zmuszony do powrotu. Kariera przedzielana tyciem, dopingiem, narkotykami, nieaktywnością. Zostanie zapamiętany ze zwycięstwa nad młodym Eubankiem i tyle.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 17-07-2023 21:39:50 
12-0 z Lemieux bardziej mi się wbiło w pamięć.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 18-07-2023 00:19:47 
HNS - raczej przeciętny mistrz. pokonał naprawdę sporo solidnych bokserow i paru naprawdę dobrych jak Lee, Eubank,Lemieux,Murray . W czasach Leonarda,Haglera,hearnsa czy hopkinsa,toneya, jonesa byłby rozjechany jak żaba na autostradzie. Ale w takich czasach to i podobny los by czekał Cananlalę ale takie czasy nie są zbyt często.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.