IE: 4 ZWYCIĘSTWA, BEREŹNICKI I DRABIK Z DRUGĄ WYGRANĄ W TURNIEJU

Na początek porażka, ale potem było tylko lepiej i czwarty dzień Igrzyskach Europejskich skończyliśmy skończyliśmy czterema tryumfami.

Sandra Kruk (-60kg) robiła co mogła, ale wyższa o głowę Agnes Alexiusson ze Szwecji doskonale korzystał ze swoich warunków fizycznych i ciosami prostymi z dystansu kontrolowała walkę. Jeden z sędziów trochę za ambicję dał trzecią rundę Polce, lecz pozostała czwórka punktowała 27:30.

Małą niespodziankę sprawił Jakub Słomiński (-51kg). Zeszłoroczny medalista Mistrzostw Europy niższej kategorii pokonał mistrza Europy z lat 2015 i 2017, dwukrotnego olimpijczyka Daniela Asenowa. Bułgar po sześciu minutach prowadził na dwóch kartach 18:20, a na trzech był remis. Kuba dał z siebie absolutnie wszystko w ostatniej odsłonie, wygrywając w ostatecznym rozrachunku 3:2.

W wysokiej formie jest Sandra Drabik (-54kg), która na Igrzyskach Europejskich zdobyła już srebrny (2015) i brązowy (2019) medal. W Nowym Targu wygrała pewnie po raz drugi. Dziś świetnie pracowała szybkim lewym prostym i nie dała szans Ormiance Jekaterinie Syczewej.

Aneta Rygielska (-66kg) i Stefanie von Berge (GER) spotkały się w zeszłym roku w finale Mistrzostw Europy w wadze 66 kilogramów. Wtedy lepsza okazała się reprezentantka Niemiec, dziś jednak stosunkiem głosów 4:1 zwyciężyła Polka.

A na deser Mateusz Bereźnicki (-92kg) zanotował już drugą wygraną na tym turnieju. Choć mało początkowo na to wskazywało. Wywodzący się z wagi super ciężkiej Levente Kiss ostro nacierał, wywierał pressing na Polaku i wygrał pierwszą rundę u czterech sędziów. Bereźnicki po przerwie wciąż boksował z kontry, ale zadawał z defensywy więcej ciosów prostych. Po sześciu minutach u dwóch arbitrów przegrywał 18:20, u trzech pozostałych był remis. I właśnie u tych trzech musiał wygrać trzecią odsłonę. Ostatnie starcie bardzo równe, lecz dziesięć sekund przed końcem Bereźnicki trafił prawym krzyżowym, rywal chciał szybko odpowiedzieć, ale Mateusz po odchyleniu skontrował kolejnym prawym i być może tą akcją zapewnił sobie zwycięstwo!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hms
Data: 26-06-2023 22:00:06 
Bereźnicki i Słomiński są o jedną wygraną od kwalifikacji olimpijskiej, (chyba, w większości kategorii kwalifikują się półfinaliści, a w 2 czy 3 finaliści). Trzymam kciuki
 Autor komentarza: Clevland
Data: 27-06-2023 11:54:13 
Gratulacje dla wszystkich.
A szczególne dla tych którzy wygrywali z trudnymi przeciwnikami.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 27-06-2023 18:49:25 
@hms - ani Bereźnicki nie jest o jedną wygraną, ani Słomiński. Czytajcie artykuły które piszemy...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.