IE: PEWNA SANDRA DRABIK, MATEUSZ BEREŹNICKI BŁYSNĄŁ, PORAŻKA SZCZEPANIAKA

Mateusz Bereźnicki (92kg) i Sandra Drabik (54kg) wygrali dzisiejsze walki na Igrzyskach Europejskich, porażkę poniósł tylko ambitny Klemens Szczepaniak (80kg).

Klemens Szczepaniak stanął do walki z Gazimagomedem Jalidovem z Hiszpanii, tegorocznym medalistą Mistrzostw Świata. Niższy Polak nacierał na rywala, starając się zniwelować przewagę warunków fizycznych i trochę technicznych. Hiszpan wygrał wszystkie rundy u wszystkich sędziów, jednak optycznie była to w miarę wyrównana potyczka.

Sandra Drabik zmierzyła się z doświadczoną Delphine Mancini. Polka łapała Francuzkę na kontrę z prawej ręki i zbudowała przewagę na samym początku. Po dwóch rundach dwójka sędziów jakoś wyciągnęła remis, ale u trzech pozostałych prowadziła Sandra i wiadomo było, że jeśli nie wydarzy się jakaś tragedia, to wygra. Tragedii nie było, Polka spokojnie boksowała swoje i zwyciężyła 30:27, 28:29 i trzykrotnie 29:28.

Na koniec serii wieczornej Mateusz Bereźnicki zmierzył się z niepokonanym zawodowcem Pavolem Hrivnakiem (2-0, 1 KO). Już dawno nie widzieliśmy tak mądrze i przede wszystkim konsekwentnie boksującego Polaka, który zdominował wagę ciężką na naszym podwórku. Pierwszą rundę wygrał wciągając na kontrę z prawej ręki, drugą świetnym lewym prostym, a w trzeciej po prostu pilnował już wyniku. Jeden z sędziów znalazł pretekst, by dać rundę rywalowi, pozostali czterech dali wszystkie starcia Mateuszowi.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.