BENAVIDEZ NIEZADOWOLONY Z WYBORU CANELO

David Benavidez (27-0, 23 KO) cały czas doprasza się o walkę z Saulem Alvarezem (59-2-2, 39 KO) i wyraził swoje niezadowolenie, że ten ma zamiar wybrać bój z Jermallem Charlo (32-0, 22 KO).

"Czerwona Flaga" zwyciężyła w marcu Caleba Planta (22-2, 13 KO), a kilka dni temu promotor Sampson Lewkowicz wysłał Meksykaninowi kontrakt na sumę 45 milionów dolarów. Lider wagi super średniej zdecydował się na trzy walki w stajni PBC, za które ma dostać łącznie 100 milionów "zielonych" - pierwszym z rywali ma być starszy z braci Charlo. Benavidez wyraził swoje zaskoczenie.

- Masz na stole 45 milionów dolarów i nie ma odpowiedzi? Nie wiem, co mam powiedzieć, wyraźnie widać, że Alvarez nie chce ze mną walczyć. Woli negocjować z kimś, kto nie bił się przez 2 lata. Z całym szacunkiem dla Charlo, ale będzie zardzewiały. Nie wiem, co się dzieje. Muszę się teraz skupić na mojej pracy, ostrym treningu i największych możliwych walkach. Wszyscy chcą zobaczyć mnie z Canelo i myślę, że w końcu nie będzie miał innego wyboru - stwierdził były mistrz WBC wśród super średnich.

Warto dodać, że Benavidez nie pozostanie na lodzie - coraz głośniej mówi się o jego pojedynkach z tymczasowym mistrzem WBA Davidem Morrellem (9-0, 8 KO) czy byłym mistrzem wagi junior średniej Jaime Munguią (42-0, 33 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 23-06-2023 21:05:24 
Cancernelo powinien oddać pas WBC w 168, podobnie jak Charlo w 160. Skoro Ci dwaj nie bronią pasów z mandatory w swoich wagach, powinni zostać tych tytułów pozbawieni. Zwłaszcza Charlo, który dwa lata nie walczy w średniej, nie wiadomo co się z nim dzieje, a tu nagle sobie wyczarowuje walkę z rudzielcem. O ile dobrze pamiętam Adames walczy za parę dni z Williamsem. Stawką ich pojedynku powinien być tytuł zabrany Jermallowi, albo w następnej walce powinien zostać wyłoniony pojedynek o wakat. Sulęcki jest 3, też powinien się tematem zainteresowac.

WBC od lat ma totalnie w dupie coś takiego jak mandatory, co było widać na przykładzie Whyte'a. Dodatkowo Suleiman wybiera sobie "ulubieńców", właśnie jak Canelobuterolo, bracia Charlo, czy Fury, a wcześniej Wilder. Patologia..
 Autor komentarza: JAx00
Data: 24-06-2023 13:41:15 
trzeba bylo nie tracic pasa na wadze to walka z Canelo juz dawno by sie odbyla, teraz niech grzecznie czeka w kolejce
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.