ERROL SPENCE: PO RÓWNYM POCZĄTKU PRZEŁAMIĘ CRAWFORDA

- Ta walka pokaże, kto jest najlepszym bokserem świata. Wierzę, że przełamię go i wygram w wielkim stylu - mówi Errol Spence Jr (28-0, 22 KO) przed wyczekiwanym starciem z Terence'em Crawfordem (39-0, 30 KO).

Panowie skrzyżują rękawice 29 lipca w T-Mobile Arena w Las Vegas. Lepszy z tej dwójki zejdzie z ringu ze wszystkimi czterema pasami wagi półśredniej.

- Prawda jest taka, że on z nikim poważnym dotąd nie walczył. Shawn Porter przyznał, że nie trenował już wtedy jak należy. Kell Brook był zawodnikiem złamanym, gdy spotkał się z Crawfordem. Zresztą to ja go złamałem. Nasza walka w pierwszych rundach będzie wyrównana, bo to twardy gość, ale potem będzie to już jednostronne bicie. Każdy jest do złamania, Crawford również, i zamierzam właśnie to z nim zrobić. On podejmie rękawicę, da dobre widowisko, z czasem jednak złamię go fizycznie, mentalnie i duchowo. Potrafię wyeliminować mocne punkty moich rywali, tak jak wykluczyłem lewy sierp Danny'emu Garcii. Być może Crawford okaże się nieco szybszy niż Garcia, ale Garcia lepiej kontruje niż on. Za mną długa i owocna kariera amatorska, podczas której mierzyłem się ze znakomitymi zawodnikami. Ta walka będzie definiowała nasze dziedzictwo, dla nas obu to bardzo duże wydarzenie. O tej potyczce będzie się jeszcze mówiło za 20, nawet 30 lat. Jeśli ktoś z nas trafi, ten drugi od razu będzie chciał oddać. Prędzej czy później zaczniemy wymieniać ciosy i sprawdzimy jak on to wszystko zniesie. To będzie świetna walka, ale na koniec go złamię - odgraża się zunifikowany mistrz IBF/WBC/WBA.

- Jestem blisko czegoś wielkiego, bo pokonując Crawforda przejdę do historii. Nic nie dzieje się bez powodu. Kibice chcieli naszej walki już pięć lat temu, ale gdybyśmy spotkali się wtedy, nie byłaby to jeszcze walka o nasze dziedzictwo i spuściznę. Ta walka da odpowiedź na pytanie o najlepszego zawodnika na świecie, nie tylko w wadze półśredniej, ale całym boksie, bez podziału na kategorie - dodał Spence Jr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 14-06-2023 20:17:28 
Problem w tym, że on Crawforda nie pokona. Żeby wygrywać z takimi zawodnikami jak Crawford, trzeba regularnie walczyć. A Spence w ciągu ostatnich 4 lat stoczył 4 walki. I musi być zardzewiały jak brama w byłym PGRze. Bez regularnych walk organizm znacznie gorzej znosi obóz treningowy i zbijanie. Do tego zawodnik traci oko i wyczucie dystansu. Oczywiście nie całkowicie i w trakcie starcia zaczyna je mozolnie odzyskiwać, ale i tak nie jest to pełnia formy.

Kto nie wierzy, może obejrzeć sobie walkę Łomaczenki z Lopezem. Dlatego obstawiam stosunkowo łatwe zwycięstwo Crawforda na punkty. Szczególnie, że na spotkaniu twarzą w twarz Spence wyglądał jeszcze na mocno spasionego, zbijanie z całą pewnością go wymęczy.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 14-06-2023 20:39:13 
Jestem fanem Errola, mega bokser, techniczny, iq, ale Crwaford jest bolesnie efektywny...
 Autor komentarza: Dudas
Data: 14-06-2023 20:39:15 
Jeśli Crawforda nie złapie wiek, to raczej on po 7-8 wyrównanych rundach w końcu złapie Spence'a. Jest za ostry dla niego, szczególnie przy pół-emeryckiej aktywności Errola.
 Autor komentarza: hms
Data: 14-06-2023 20:51:23 
3 lata temu Crawford byłby dla mnie wyraźnym faworytem, teraz tylko lekkie wskazanie na niego
 Autor komentarza: Galed12
Data: 14-06-2023 20:53:54 
@Stieczkin widziałem walki Spence'a z Garcią i Ugasem. Obie były po przerwach i radził sobie w nich dobrze i nie wyglądał na zardzewiałego.
Co do walki to zobaczymy co się stanie jak ktoś Crawforda mocniej przyciśnie. Np z porterem obaj sobie radzili podobnie, choć walki były zupełnie inne.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-06-2023 21:07:46 
@Stieczkin nie do końca się zgodzę, a zaprzeczył temu nasz krajan Łukasz Różański, choć to zapewne jest wyjątek od reguły potwierdzający twój wniosek, co nie zmienia faktu, iż moim zdaniem zwycięży Crawford po niełatwym boju.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 14-06-2023 21:13:19 
Wątpię żeby to miało większe znaczenie. On i przed Ugasem miał 1,5 roku przerwy, i przed Garcią ponad rok a w międzyczasie jeszcze wypadek samochodowy, problemy z okiem a zawsze wracał świetnie dysponowany. Swoją drogą Kubańczyka najbardziej sponiewierał właśnie w drugiej połowie dystansu, ale od początku narzucił mocne tempo.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 14-06-2023 21:27:18 
Nienawidzę obstawiać walk gdy jeden z bokserów jest po 35 roku życia. Dla mnie TC talentem stoi obok najlepszych w historii, a Spence półkę niżej. Ale podobne zdanie mam o np P.Whitakerze i Trinidadzie gdzie PW przegrał bo był past prime i za mały.
Tu jednak myślę że jeszcze crawford d radę
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 14-06-2023 21:32:35 
Zobaczymy:) Ja stawiam na Crawforda, wychodząc z założenia, że te przerwy się w końcu skumulują. Do tego Ugasa nie ma co porównywać z Crawfordem, świetnym technikiem walczącym z obu pozycji. Przykład Różańskiego uważam za mało miarodajny ze względu na specyficzny styl naszego mistrza.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 14-06-2023 21:49:23 
Crawford przed czasem w drugiej polowie walki. Nie potrafie sobie wyobrazic Crawforda, ktory schodzi na tarczy. Dla mnie on jest kosmita taki jaki ma allias z reszta. Moze pierwsze rundy to bedzie badanie, ale potem trafi ze swoja chirurgiczna precyzja i juz szansy nie wypusci.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 14-06-2023 21:52:08 
Zwlaszcza, ze Errol nie mogl zrobic krzywdy malemu Mikeyowi Garcii, wiec nie wiem czy moglby takiego goscia jak Crawford czyms trafic. Terrence bedzie gotowy na kazdy jego ruch.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 14-06-2023 21:55:53 
puncher48 - Różanski to fatalny przykład, Łukasz to nie ta liga, nie ten styl. A cechy które będą decydować o pojedynku TC i ES. w boksie Łukasza nie mają znaczenia bo nie istnieją :).
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 14-06-2023 22:06:17 
Walka jak dla mnie nie do wytypowania. Po pierwsze obaj są znakomici. Po drugie jeden ma 33 a drugi 36 lat: kilka lat temu Crawford był dla mnie faworytem, teraz się wyrównało.
Nie podejmę się typowania.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 14-06-2023 22:09:42 
t4b4x0 - tym bardziej że Garcia miał beznadziejny styl na większych bokserów.
Crawford ma większy zasięg ramion, co przy jego pracy nóg i tułowia sprawia że trudo go trfaić a łatwo się nadziać.

"niski ale długoręki" to świetna kombinacja korzystali z tego np Liston, Adonis Stevenson,Rigondeaoux,Langford
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.