HANEY PRZEBIERA W OFERTACH - ŁOMACZENKO, STEVENSON, PROGRAIS I INNI

Devin Haney (30-0, 15 KO) ma wszystkie cztery pasy wagi lekkiej, a do tego stał się wolnym agentem. Nic więc dziwnego, że stał się łakomym kąskiem dla wszystkich promotorów.

Amerykanin został mistrzem świata będąc zawodnikiem Eddiego Hearna. Potem jednak związał się z Bobem Arumem i jego stajnią Top Rank na trzy walki. Wszystko by móc unifikować. Dwukrotnie pokonał George'a Kambososa, a niedawno - zdaniem niektórych kontrowersyjną decyzją sędziów, Wasyla Łomaczenkę (17-3, 11 KO). Opcji jest sporo, a obaj promotorzy złożyli już Haneyowi konkretne propozycje.

Hearn proponuje zmianę kategorii na wyższą - z 61,2 na 63,5 kilograma, i atak na mistrza WBC wagi junior półśredniej - Regisa Prograis (28-1, 24 KO).

Arum uważa, że Haney powinien zostać w dywizji lekkiej, proponując dwie opcje - rewanż z Łomaczenką lub walkę z Shakurem Stevensonem (20-0, 10 KO). Trzecia wersja proponowana przez Aruma to również wycieczka w kategorii junior półśredniej i walka o pas WBO ze zwycięzcą sobotniej potyczki Josha Taylora (19-0, 13 KO) z Teofimo Lopezem (18-1, 13 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-06-2023 21:23:21 
Grubo, każda walka prima sort. U Amerykanina obrodziło możliwościami, niemniej uważam, iż Hegemon powinien zdominować wasala, a w ringu widzieliśmy niezwykle równą batalie i wymaga to wyjaśnienia.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-06-2023 21:30:55 
https://www.youtube.com/watch?v=PPW-D_RGNW0
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 07-06-2023 22:46:56 
Jak pokona Shakura, to może iść wyżej i nawet można mu podarować brak Tanka Davisa. Generalnie wszystkie zestawienia znakomite.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 08-06-2023 00:05:20 
ciekawe tylko czy hearn i arum sa wstanie sie dogadac, jezeli nie to jedyna mozliwa opcja zostaje walka z Prograis - calkiem spoko, chociaz w mojej opinii Haney powinien wyjsc do rewanzu z Lomaczenka w lekkiej - zeby wyjasnic watpliwosci, a nastepnie zaproscic Shakura i Tanka do 140 (w miedzyczasie Ci dwaj tj. Tank i Shakur mogliby sie zmierzyc miedzy soba).

Haney na chwile obecna ma o tyle dobra pozycje sportowa, ze nie potrzebuje Haneya i Tanka i ma w obwodzie chociazby Prograis. Mimo wszystko lekki niesmak pozostanie jezeli nie dojdzie do starc mlodych amerykanow miedzy soba, ba niesmak zostanie nawet jezeli nie dojdzie do rewanzu z ukraincem. Dlaczego? Dlatego, że Haney mimo że jest zawodnikiem bardzo dobrym i utytulowanym to nie ma tak wyrobionej marki jak zadymiarze (Stevenson i Gervonta). Ja jestem jednak dobrej mysli (na wiekszosc starc) bo tylko walczac miedzy soba beda wstanie wygenerowac wielkie pieniadze.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 08-06-2023 00:08:22 
ps. oczywiscie najlepiej dla kibica byloby gdyby do tych wszystkich starc doszlo w lekkiej ale jest bardzo malo prawdopodobnym zeby Haney dawal rade robic ten limit i wtedy znow beda "problemy", że Haney był wysuszony. Dlatego w mojej opinii Haney vs Loma II w lekkiej (takie honorowe rozwiazanie), w przypadku wygranej Haneya Tank vs Stevenson, a nastepnie wygrani juz w 140 żeby nie było wymówek.
 Autor komentarza: TerrenceCrawford
Data: 08-06-2023 11:34:41 
@marcinm
"ciekawe tylko czy hearn i arum sa wstanie sie dogadac"

Wspomniani przez Ciebie panowie nie będą musieli się dogadywać, ponieważ Haney wypełnił kontrakt z Arumem i obecnie jest wolnym zawodnikiem.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 08-06-2023 12:46:17 
@TerrenceCrawford
Pytanie czy teraz jak jest wolnym zawodnikiem to nie podpisze sie z Hearnem (dla walki z Prograis) oraz czy Arum bedzie chetny na organizacje walki z wolnym zawodnikiem (ktory ostatnio wypowiedzial sie o nim malo pochlebnie)
 Autor komentarza: Polakos
Data: 08-06-2023 13:57:01 
Dusić wagę i bronić swoich pasów czy walczyć w bardziej komfortowym limicie i o nowe tytuły, wybór wydaje się być oczywisty. Myślę, że tylko wielkie pieniądze mogłyby skłonić Haneya do pozostania w lekkiej, ale te bardziej są u Davisa gdzie wspólnie mogliby wykręcić bardzo sensowne PPV, natomiast do takiej walki może dojść równie dobrze w 140. Więc jeśli zostanie z TR to najprędzej zawalczy ze zwycięzcą sobotniej walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.