WBC: OBÓZ RÓŻAŃSKIEGO I LERENY MAJĄ CZAS DO 22 CZERWCA

Grupy KnockOut Promotions i Golden Gloves Promotions, za którymi stoją odpowiednio Andrzej Wasilewski oraz Rodney Berman, dostały instrukcje od federacji WBC, by rozpocząć rozmowy w sprawie obowiązkowej obrony tytułu mistrza świata wagi bridger (101,6 kg).

Na tronie WBC w tym limicie od 22 kwietnia zasiada Łukasz Różański (15-0, 14 KO). Pięściarz z Rzeszowa na swoim terenie rozbił wtedy w niecałą rundę Alena Babicia (11-1, 10 KO). W połowie maja Kevin Lerena (29-2, 14 KO) pokonał z kolei Ryada Merhy'ego i został obowiązkowym pretendentem dla Łukasza. A władze federacji chcą teraz od niego obowiązkowej obrony.

Obie strony otrzymały czas na negocjacje w celu osiągnięcia porozumienia. Jeśli takie porozumienie nie nastąpi, wówczas organizatora walki wyłoni przetarg. A zwycięska kwota zostanie podzielona w stosunku 60 do 40 na korzyść mistrza, czyli Różańskiego. Datę przetargu wstępnie wyznaczono na 22 czerwca.

Dodajmy, iż po wielkim sukcesie w kwietniu Łukasz wraz ze swoim zespołem poważnie rozważał skok na dużą walkę w wadze ciężkiej. Minęło jednak kilka tygodni i nic w tej sprawie się nie ruszyło. Wygląda więc na to, że może skończyć się na obowiązkowej obronie z pięściarzem z RPA, który dziewięć miesięcy temu pokonał na punkty Mariusza Wacha.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 06-06-2023 14:29:02 
Łukasz w tym pojedynku chyba nie ma innego wyboru jak od pierwszego gongu iść znowu na całość to taki rodzaj pięściarza że ma kowadło w rękach i tak wygrywa pojedynki bo Lerena no potrafi boksować i im dalej w las tym gorzej dla Łukasza tak uważam
 Autor komentarza: VVD
Data: 06-06-2023 15:13:26 
Moim zdaniem Lerena to wyraźny faworyt, to nie taki kołek bez doświadczenia jak Babić, pretendent to pięściarz doświadczony, walczył z lepszymi pięściarzami niż Łukasz, jadł chleb z niejednego pieca i zna bokserski fach tj. ma przyzwoity warsztat, toczył już długie walki i ma więcej przeboksowanych rund na wysokim poziomie a przy okazji też ma czym uderzyć. Tak naprawdę nikt nie wie na co stać Różańskiego bo rozkwit jego kariery splata się z walkami które kończył szybko przez nokaut, jak będzie wyglądał jeśli ktoś zmusi go do walki na całym dystansie? Jeśli walka będzie wyjazdowa to daje Łukaszowi 20% szans a jeśli będzie w Polsce szanse Łukasza rosną do 30%
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-06-2023 15:22:12 
Łukasz w walce z Babiciem walczył dość asekuracyjnie.
Widząc swoją przewagę szybkości zaatakował i dopiął swego.

Puncher ma zawsze szansę...
Trzymam kciuki za walkę na jakimś neutralnym terenie.

Może pod jakąś galę w UK by się dało to podłączyć i nie trzeba by było lecieć do RPA.

Pamiętam jak Sauerland wysłał Mastera - nie dość że miał tylko tydzień na aklimatyzację do wysokości bodaj 2000m to jeszcze sędziowie go przekręcili.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 06-06-2023 16:13:52 
Jak Afrykanie to dostaną, to Babic się ostatecznie na Hearne'a obrazi :).
Co do szans to nie chce mi się znowu powtarzać, tak w skrócie zgadzam się z VVD.
 Autor komentarza: bison0516
Data: 06-06-2023 16:50:44 
Na Lerenę wariacki młynkowy atak może nie wystarczyć.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-06-2023 17:13:28 
Lerena może wyboksować Różańskiego, ale i Łukasz jest w stanie znokautować Kevina. Większą niewiadomą o dziwo pozostaje nasz Krajan, aniżeli przedstawiciel Republiki Południowej Afryki. Walka zagadka i łatwej odpowiedzi w chwili obecnej nie ma, co dodaje niemałych emocji tej konfrontacji.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 06-06-2023 21:34:10 
Lerena ma czym przyłożyć, ostatnio wywracał Bibułę ale Łukasz też mocno biję i ma szybkie ręce. Różnie może się potoczyć tą walka jak dla mnie to 50 na 50.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 07-06-2023 08:52:26 
Łukasz po zwycięstwie z Lareną mógłby wyzwać Canelo do walki.
Że jest jego fanem i np. w 97kg chętnie by się z nim zmierzył....

Canelo chętnie by zawalczył o pas junior ciężkiej z Badu Jackiem i pas bridger z Łukaszem Różańskim.

Gdyby w ciężkiej panował Ruiz to może i z Ruizem na jakimś stadionie w Meksyku...
No ale Ruiz nie jest już mistrzem świata, a do Furego to Canelo potrzebowałby założyć koturny pod buty jak to robił trener Davida Haye (Adam Booth) przy tarczowaniu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.