WASILEWSKI: USYK TO WIELKI SPORTOWIEC, ALE I CZŁOWIEK

- To będzie historyczne wydarzenie, zarówno w obszarze sportowym jak i społecznym - mówi Andrzej Wasilewski, który bezpośrednio uczestniczy i pomaga w organizacji walki Aleksandra Usyka (20-0, 13 KO) w obronie pasów IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej w Polsce.

Rywalem Ukraińca będzie Daniel Dubois (19-1, 18 KO). Robocza data to 26 sierpnia i piłkarski stadion we Wrocławiu, który może przyjąć grubo ponad 40 tysięcy kibiców.

- Usyk jest nie tylko wielkim sportowcem, ale również człowiekiem. I będąc już osobą spełnioną finansowo stać go na tak wielkie ludzkie gesty. On był gotów stoczyć tę walkę za darmo, jeśli miałaby odbyć się w Ukrainie, niestety nie było to możliwe. A skoro było to niemożliwe, to chciał zaboksować w naszym kraju, ponieważ Polska jest dla niego, ale również wielu jego rodaków, drugą ojczyzną. Ta cała historia to po prostu wizja wielkiego człowieka i sportowca. On rozumie, że kolejne zera na jego koncie i tak już niewiele zmienią. Sam byłem tym wszystkim trochę zaskoczony, gdyż w świecie boksu takich historii jest naprawdę bardzo mało. 24 sierpnia jest dniem niepodległości Ukrainy, stąd też mamy zapisaną ołówkiem datę 26 sierpnia. Pojawił się pomysł, aby była to impreza trzydniowa, zakończona galą. Połączenie kultury ukraińskiej z kulturą polską i podkreślenie tej naszej przyjaźni oraz braterstwa - dodał Wasilewski, szef grupy KnockOut Promotions, który w przeszłości współpracował już z Usykiem i jego promotorem Aleksandrem Krasjukiem. Bo to właśnie w Polsce Usyk sięgnął po pierwszy mistrzowski pas w gronie zawodowców. We wrześniu 2016 roku pewnie wypunktował Krzysztofa Głowackiego i odebrał mu tytuł WBO kategorii cruiser (90,7 kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 02-06-2023 09:36:43 
Ciekawe czy oszuka ich na pieniądze jak myślicie ?
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 10:40:44 
Jak zwykle pewnie na końcu wyjdzie na to, że Polacy wyłożą te 8 baniek $ (bo przecież nie cwani ukraińscy oligarchowie) z publicznych pieniędzy i jeszcze będą zadowoleni, że to w ramach samo-tresury z tolerancji..
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 02-06-2023 10:41:17 
Yale angażuje się w walkę Usyka, a o Masternaku - swoim podopiecznym który jest Polakiem i mandatory do pasa w cruiser zero wieści. Zajebiście..
 Autor komentarza: Furmi
Data: 02-06-2023 10:45:06 
Ale jakich wieści oczekujesz? Jest termin przetargu, który właśnie mija, więc za kilka dni się dowiesz. Polska strona z grupą Boxxer chce wydymać Opetaię, on chce utrzymać pas. Trwają zakulisowe prace. Za kilka dni będzie pewnie wszystko jasne. Tak mi się przynajmniej wydaje, nie ciągnąłem tego tematu głębiej.
Pzdr
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 02-06-2023 10:48:15 
W porządku, odnosiłem wrażenie że Masternak znów zjechał na boczny tor, a priorytetem Andrzeja został Usyk.
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 10:57:10 
To że AW dba o interesy swoje i swoich pięściarzy (bo pewnie kilku się na tej gali pokaże) to ok, tylko dlaczego my mamy to finansować, a zwłaszcza dlaczego mamy finansować Usyka i obchody święta narodowego Ukraińców za 8 mln $. Jak ktoś na tym portalu ma jeszcze ambicje być niezależnym dziennikarzem to niech zada pytanie AW: jakie będzie finansowanie tej gali? I co to znaczy że Usykowi nie zależy na pieniądzach, czyli te 75% z 8 mln $ to się zrzeka?
 Autor komentarza: Furmi
Data: 02-06-2023 11:12:10 
@Introwertyk - Nie, Usyk jest i go nie będzie. Masternak zostanie.
@InAGaddaDaVida - z przyjemnością będę czytał podobne komentarze i uśmiechał się pod nosem. Strasznie niektórych zaboli ta gala ;)
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 11:15:27 
Ok, a ja się będę pocieszał, że redaktor jest z Wrocławia, więc pewnie wyłoży ze swoich podatków więcej na tą galę..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-06-2023 11:28:02 
Kuźwa... szykuje się świetne wydarzenie jakich można na palcach jednej ręki poszukać w naszym podwórku to i tak muszą się znaleźć jacyś malkontenci co doszukują się w tym "krzywd" Polaków, niesprawiedliwości a teksty typu "samo-tresurze z tolerancji" są po prostu rozpi....lające.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 02-06-2023 11:28:20 
@InAGaddaDaVida - z przyjemnością oddam. Zabierali mi pieniądze na takie gówna i z moich podatkó dorzucali do koryta takim gburom, że nawet dorzucę do puszki jak będzie ;)
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 11:33:43 
@poszukiwacz gwarantuje ci że jest jeszcze wiele innych gal, innych zagranicznych pięściarzy do sfinansowania.. ostatnio zresztą sporo nie dochodzi do skutku bo nikt nie chce wyłożyć kasy.. także działaj, rób zbiórki, miej tą przyjemność że komuś sfinansujesz galę
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 11:39:30 
@Furmi - no tak, mental Kalego, teraz kradną publiczne, ale na moją "rozrywkę" to ok, a że jakaś babcia dołoży Usykowi.. (któremu absolutnie nie zależy na pieniądzach i który spokojnie mógłby walczyć za więcej.. no właśnie gdzie redaktorku?)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-06-2023 11:40:23 
InAGaddaDaVida
Ty nawet chyba nie nie rozumiesz pojęcia tolerancji. To jest coś czego się nie tresuje bo jest czymś podstawowym - pewnym minimum w stosunku do innych ludzi, zachowań, czynów czy zwyczajów. Tolerancja to nic wielkiego ale i ma swoje granice. Ty swoje granice tolerancji najpierw poćwicz na wydatkach na blok elektrowni który nigdy nie zadziałał a który jest teraz rozbierany. Tam to dopiero poszło kupę kasy z naszych podatków i nawet krzty korzyści z tego nie miałeś, nawet wiejskiego festynu z tego nie zrobili. O zbiórkach piszesz - to swoje granice tolerancji poćwicz na wydanych z podatków pieniędzy na respiratory i pomyśl, że Owsiak na zbiórkach takich zbyt mocno tolerowanych kolesi (za to odpowiedzialnych) właśnie wyręcza.
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 11:50:27 
@poszukiwacz - w ogóle nie wiem o co ci chodzi, piszesz o przypadkowych tematach do ktorych nawet cieżko się odnieść, bo nie wiadomo o co ci konkretnie chodzi. Ja nie popieram żadnego martnotrawstawa a pieniądze publiczne powinny być zbierane/wydawane na niezbędene minimum. I tyle w temacie. Jakiekolwiek marnotrastwo nie usprawiedliwia kolejnego wydawania publicznych pieniędzy na prywatne przedsięwzięcie obywateli ukraińskich.
A przykład tolerancji to miałeś w odpowiedzi ukraińskiego ambasadora na temat ewentualnych przeprosin za Wołyń (ludobujstwo porównywalne w holocaustem czy rzezią ormian).
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-06-2023 12:08:32 
InAGaddaDaVida
"piszesz o przypadkowych tematach do ktorych nawet cieżko się odnieść, bo nie wiadomo o co ci konkretnie chodzi" ku..wa a kto zaczął od dupy strony tutaj pisać ja nie ty? Ty poruszasz przypadkowe tematy i tego nie zauważasz a jak ja się do tego odnoszę to już zauważasz - to jest właśnie filozofia Kalego.
"Jakiekolwiek marnotrastwo nie usprawiedliwia kolejnego wydawania publicznych pieniędzy na prywatne przedsięwzięcie" ja widzę, że tylko nieco, wręcz ociupinę myślenie abstrakcyjne jest dla ciebie nie do ogarnięcia i jest złem wcielonym. Ale podejmę jedną próbę z nadzieją (pewnie naiwną), że to co zaraz napiszę nie jest dla ciebie zbyt dużą abstrakcją. A mianowicie: jeśli wydarzenie sportowe (zwłaszcza na wysokim poziomie) potraktujesz jak wydarzenie kulturalne, sztukę, muzykę itp. To np jakiś dotowany przez państwo przyjazd uznanego artysty na koncert (nie Polaka) uznajesz za marnotrastwo na "prywatne przedsięwzięcie" tego artysty. Jeśli tak jest, to cóż.... to oznacza, że z kulturą, sztuką nigdy nie miałeś nic wspólnego i discopolo we wspomnianym Wrocławiu ale nie na stadionie tylko w Operze ci pewnie nie przeszkadzało.
"A przykład tolerancji to miałeś w odpowiedzi ukraińskiego ambasadora na temat ewentualnych przeprosin za Wołyń" - rozumiem, że teraz zaczepiasz na ulicy każde ukraińskie dziecko aby wyrazić podobne pretensje? Ja wiem, że to nie jest w porządku o czym wspomniałeś ale teraz to ty właśnie cały czas piłujesz "o przypadkowych tematach".
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 12:30:18 
Ty naprawdę myślisz że jak np. Metallica przyjeżdza do Polski to polski podatknik to finansuje? Człowieku, obudź się..

Nie wiem znowu o co ci chodzi z jakimś ukraińskim dzieckiem. Podałem konkretny przykład jak wygląda "tolerancja" w wyadaniu ukraińskim, kończy się tam gdzie kończą się interesy. Nawet w obliczu wojny, poskiej pomocy i całkowitego logistycznego uzależnienia od Polski, pokazują nam FUCK OFF: za nic nie przeprosimy, nic się nie stało, odpierdolcie się. Taka sama "wdzięczność" będzie za sfinansowanie im gali i obchodów narodowego święta
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-06-2023 12:51:09 
Z biznesowego punktu widzenia strzał w dziesiątkę, ze sportowego z cała pewnością też, ale z geopolitycznego to może być strzał w stopę. Ukropol jako federacja oznacza zobowiązania niekoniecznie zgodne z naszą racją stanu, a mamy tu w pewnym sensie do czynienia z elementem tejże unii, tyle że na niwie sportowej, a powyższy event może wyglądać jako forma asymilacji do wcale nie tak dalekiej rzeczywistości. Sam Usyk jest wielkim mistrzem i wydaje się w porządku człowiekiem, tylko w sport wkradła się już wielka polityka i my możemy nie chcieć w niej uczestniczyć, ale ona nie da nam o sobie zapomnieć, czy nam się to podoba czy nie. Swoją drogą Ukraina pokazała niejednokrotnie jak dbać o swoje partykularny interesy czego wydaje się, że nam brakuje i ta nasza przyjaźń wydaje się równie cukierkowa niczym sam artykuł. Polska w takim układzie zarówno dla Kijowa, jak i Waszyngtonu to pożądany sojusznik z jednej strony istotne wsparcie dla osamotnionego państwa przelewającego krew z najeźdźcą z drugiej ukompletowanie solidnego zderzaka w strategii światowego mocarstwa, a że na takiej pożodze kompleks militarno-przemysłowy hegemona zbija kokosy rozkręcając dodatkowo swoją gospodarkę to wiadomo nie od dziś. Jednym zdaniem chleba i igrzysk, choć na chwile obecną okoliczności mogą wydawać się kontrowersyjne, niemniej z jednej strony człowiek się cieszy z drugiej patrząc w szerokim kontekście bywa zdziwiony...
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 13:23:51 
Usyk moim zdaniem śliski gość, swego czasu podejrzewano go że sympatyzuje z ruskimi, musiał odgrywać komedię w mundurze żeby się uwiarygodnić. Prawdopodobnie po prostu zwyczajnie kalkuluje, gdyby ofensywa rosyjska się udała, a ruscy by dobrze podsypali to by został twarzą "nowego".
 Autor komentarza: Furmi
Data: 02-06-2023 15:31:55 
@InAGaddaDaVida - płacz dalej. A ja pójdę na walę z uśmiechem na twarzy.
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 15:46:30 
@Furmi, na zdrowie, bedziesz miał kilka wejsc wiecej i pare wywiadów laskawie dostaniesz, ot, proza zycia za miske ryzu
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 15:59:37 
A swoją drogą ciekawy jest tez temat samego AW który wiadomo ze prywatnie sympatyzuje z taka hardcorową anty-pisowska czescia PO, ale jak trzeba to z TVPiSu pociągnie, Usyk-Plus od PiSu załatwi, no talent biznesowy nie z tej ziemi (a moze po prostu obslizgla ... :). Tak czy inaczej widac jak tam na gorze kazdy z kazdym moze (jak w serialu tasiemcu), a to cale spory to po prostu przeciąganie obrusa, jak jest deal do zrobienia to sie dogadaja
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-06-2023 16:19:08 
InAGaddaDaVida
nie wiem czy masz rację co do AW, że jest fleksiglasem i trzymając ze "skrajnym anty PIS" jednocześnie kręci z TVPisem ale ty masz jakiś typowy dupościsk. Yale przynajmniej potrafi coś załatwić a takie święte oburzenie tylko dzieli i zamyka drzwi w jakimkolwiek aspekcie/dziedzinie życia. Analogia na większa skalę: nie głosowałem na Kwaśniewskiego i wku..ło mnie jego powtarzane co rusz "jestem prezydentem wszystkich Polaków" ale z perspektywy czasu taki Duda ze swoim zacietrzewieniem i dzieleniem Polaków wypada przy nim bardzo blado.
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 02-06-2023 16:30:59 
Ja nie podważam umiejętności AW do "załatwiania" różych spraw, dopóki robi to za swoje, a nie za cudze. Po drugie akurat w powyższym chodzilo mi o zakłamanie tego całego teatru PO-PiSowego, bo nie wierzę, żeby decydenci w TVP czy innym ministerstwie lub ratuszu nie wiedzieli jakich kolegów ma p. AW a mimo to można sie dogadać i fundusz Usyk-Plus utworzuc. To dopiero pokazuje jak to wszystko działa, jakie to są mafie te partie głownego scieku. Jak w konflikcie Wisły i Cracovi - młodzierz tnie się miedzy soba na noze a na górze robią sobie interesy - tu jest identycznie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.