ŁOMACZENKO: WYGRAŁEM Z HANEYEM 8-4 W RUNDACH

Wasyl Łomaczenko (17-3, 11 KO) na spokojnie, już bez emocji, obejrzał walkę z Devinem Haneyem (30-0, 15 KO) i podtrzymuje, iż został skrzywdzony decyzją sędziów.

- Obejrzałem powtórkę i wyszło mi w rundach 8-4 na moją korzyść. Mogło być 7-5, ale ja punktowałem ostatecznie 8-4 - mówi Ukrainiec, w przeszłości mistrz świata wagi piórkowej, super piórkowej i lekkiej.

- Cieszę się, że wielu ludzi ze środowiska, którzy naprawdę kochają i rozumieją boks, dało mi wygraną w tym pojedynku na swojej karcie. Otrzymałem wiele słów wsparcia, co jest bardzo miłe. Przede mną wciąż wiele opcji - dodał Łomaczenko.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 01-06-2023 11:22:05 
A ja zaliczyłem Monicę Bellucci i spuściłem się 5 razy.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-06-2023 11:22:17 
Werdykt który zapadł w pewnym sensie da się obronić, ale to była najgorsza opcja z dostępnych możliwości i to nie podlega dyskusji. Stąd natychmiastowy rewanż z racji wieku Łomaczenki byłby idealnym rozwiązaniem i jednocześnie sporym ryzykiem dla triumfatora pierwszego starcia.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 01-06-2023 11:37:01 
Zdecydowanie za mało w boksie jest remisów. W każdej walce szczególnie o tytuł na siłę szuka się zwycięscy w bardzo równych walkach. A to nie biegi czy rzut oszczepem, że się da w zmierzyć czy ktoś wygrał o ułamek sek czy o pół centymetra.
szczególnie durne jest szukanie zwycięscy w wyrownanych rundach rozpoznawczych gdzie dość często nie pada żaden czysty cios i często taka runda jest tyle warta co dominacja w innej.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 01-06-2023 11:56:25 
Porażka to porażka, cała reszta to medialny szum.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 01-06-2023 11:56:27 
Remis to maks co mógł Łomaczenko wywalczyć i w uczciwym świecie pewnie remis by dostał. Nie zmienia to faktu że powinien po tylu latach zdawać sobie sprawę z tego że boks zawodowy z uczciwym podejściem do sprawy ma niewiele wspólnego.

Ale facet jest odklejony. Wygląda na to że wydaje mu się że jest tak zajebisty że co nie zrobi powinno być punktowane przynajmniej o połowę mocniej niż u przeciwnika bo przecież to "geniusz Łoma".

Z Lopezem też twierdzi że wygrał jak oglądał walkę. Teraz to samo. Kto wie czy przez właśnie te odklejenie między innymi facet nie przegrywa bo zrobi jakąś ładną akcje, świetnie zacznie iść do przodu i trafiać i nagle się cofa i zadowala tym co już zdziałał przez ten krótki moment. Może kondycja, może obawa przed kontrą, aoze to plus przesadna pycha. Wszystko jedno. Łomaczenko lepszy nie był chyba że pod względem najmocniejszego momentu w walce ale niestety dla niego nie tak się to punktuje.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 01-06-2023 12:29:59 
Polakos
"Porażka to porażka, cała reszta to medialny szum. " to stosuj się do swoich słów, bądź konsekwentny w tym poglądzie w swoim rozdmuchanym przez ciebie na tym forum monotemacie. Miałeś (nadal masz) okazję stosowania tego swojego poglądu po walce konusa z Bawołem - tam to przynajmniej była prawdziwa porażka bez nawet najmniejszych śladów kontrowersji.
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 01-06-2023 12:46:34 
NO ja tak typowo na chłodno widziałem tutaj remis po prostu lub minimalnie Łomaczenko ale to tak bardzo minimalnie ale najbardziej sprawiedliwy byłby remis i rewanż tak to widzę ale ten płacz Wasyla na każdym kroku no jest też trochę słaby no stało się to co się stało i co mu to da że teraz będzie lamentował i skarżył się na ten werdykt na pewno trochę obnażył Haneya i pokazał bardzo dobry boks tyle w temacie pytanie czy haney będzie chciał tego rewanżu czy jednak no już nie tak śpieszno mu będzie do tego bo wcale nic nie musi tylko pójdzie w górę
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 01-06-2023 12:51:10 
Miałem remis, 115-113 akceptowalne w obie strony. Ale wynik wyższy jest już nie do przyjęcia. Łoma odlatuje.
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 01-06-2023 12:54:44 
Ja tak samo remis wyszedł Mi w tej walce jak najbardziej
 Autor komentarza: ferencpuskas
Data: 01-06-2023 12:57:28 
Loma ośmiesza się takimi wypowiedziami coraz bardziej. Nawet gdyby ktoś bardzo nie lubił Haneya ze względu na styl prezentowany przez niego poza ringiem to niemożliwym jest aby dać mu tylko 4 rundy w tej walce. Ukrainiec zdecydowanie pokazuje że nie potrafi przegrywać. Jego lamentowanie nad werdyktem staję się żałosne.
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 01-06-2023 13:08:42 
Po pierwsze gratki za nick wielki piłkarz :) po drugie tak racja słaby ten lament jest u Łomy lubię go bardzo ale co to zmieni nie wiem ..... dla mnie tam był remis tak najbardziej sprawiedliwie i automatyczny rewanż z Haneyem proste ale to teraz żalenie się wszystkim to nie jest fajne tak samo z Lopezem chodz ten pajac co powiedział o zabiciu rywala to idiotę bym wykastrował za to .......
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 01-06-2023 15:41:39 
Oj Lomaczenko tam mógł być co najwyżej remis no ale cóż..
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-06-2023 16:38:40 
Rozumiałbym rozgoryczenie Łomaczenki, gdyby dał z siebie wszystko i go skrzywdzili. Tymczasem on (podobnie jak w walce z Lopezem) za dużo kombinował, a za mało wykazał ambicji. To zajechany kondycyjnie Haney, finiszując na oparach, wyrwał ostatnią rundę, podczas gdy Ukrainiec oddał ją bez walki, a teraz płacze.
 Autor komentarza: Starykibic
Data: 01-06-2023 18:19:51 
Zawsze lubiem i lubię Wasyla, moim zdaniem wygrał, ale w tym pojedynku nie wykazał się. Już samo ważenie i danie Haneyowi dodatkowego czasu na nawodnienie /nawiasem mówiąc, czy to zgodne z przepisami?/ świadczyło o ty, że będzie On za uszy ciągnięty do zwycięstwa. I jedyną szansą na zwycięstwo nad Nim jest zrobienie tego co Biwoł zrobił z Canelo. Tymczasem Łomaczenko stwierdził, że był tak pewien zwycięstwa, że zwolnił w ostatniej rundzie. Nie świadczy to o Nim zbyt dobrze. Ale największym błędem jego kariery było zbyt późne przejście na zawodowstwo. W najlepszych swoich latach walczył gdzie indziej. Mógł zostać legendą, a tak będzie zapamiętany "tylko" jako bardzo dobry bokser, jeden z wielu.
 Autor komentarza: Starykibic
Data: 01-06-2023 18:21:23 
lubiłem
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 01-06-2023 19:40:10 
o ile można jeszcze patrzeć jak boksuje to qwa nie da się słuchać już tego co gada
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-06-2023 11:01:21 
Apprentice
"o ile można jeszcze patrzeć jak boksuje" to chyba tylko takie niefortunne sformułowanie (wynikające z uprzedzenia do osoby Ukraińca) bo nie wyobrażam sobie kibica boksu, który uważa, że boks Łomaczenki "jeszcze można" obejrzeć jakby dając takim sformułowaniem wrażenie, że jego boks jest jakiś trudny do akceptacji, cięższy do strawienia. Tak można pisać o boksie Okowykolija ale nie o boksie Łomaczenki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.