JAI OPETAIA ZAMIAST Z MASTERNAKIEM ZAWALCZY Z TYSONEM FURYM?

Jai Opetaia (22-0, 17 KO) i Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) mają kilka cech wspólnych. Obaj dużo gadają, często bez większego sensu, ale obaj też są wielkimi mistrzami - Fury WBC wagi ciężkiej, Opetaia IBF kategorii cruiser. Czy ich drogi się skrzyżują?

Od października obowiązkowym pretendentem Australijczyka pozostaje Mateusz Masternak (47-5, 31 KO) i to z nim w teorii powinien teraz walczyć Opetaia. Wizja walki z Furym da mu jednak większą sławę i przede wszystkim większe pieniądze. Dla niego więc to ciekawa opcja. I jak sam przekonuje, jest pomysł takiej walki. Trochę to dziwne, wszak od pół roku Australijczycy nie są w stanie zorganizować walki z Polakiem, a porywają się, tak przynajmniej twierdzą, na potyczkę z Furym.

Mick Francis - menadżer championa International Boxing Federation w limicie 90,7 kilograma, zapewnia, iż negocjacje są jak najbardziej poważne.

- To duża i solidna walka. Nie wiem kto wygra, na pewno jednak potrwa na pełnym dystansie. Jai nie ma już nic więcej do udowodnienia w kategorii cruiser, wziąłby więc taki pojedynek w mgnieniu oka. On zresztą codziennie sparuje z zawodnikami wagi ciężkiej, bo ci z cruiser są zbyt słabi. Jego sparingi z Justisem Hunim to prawdziwe ringowe wojny. Jeśli uda się dopiąć ten pojedynek, Jai wniesie do ringu 98, może 99 kilogramów. I wcale nie będzie "małym ciężkim" - powiedział Francis.

- Jesteśmy blisko tej walki, a to byłoby coś naprawdę dużego. Zawsze byłem pewien, iż mogę z powodzeniem rywalizować z tymi wielkoludami. Będę walczył zażarcie do ostatniego oddechu - zapowiada sam Opetaia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 25-05-2023 12:10:05 
Pokonal starego i w ostatnich latach bezplciowego Briedisa ( ja przed ich walka typowalem Opetaie ), bo Briedis miewal slabe wystepy i powinien przegrac z przecietnym Gevorem. A oni mowia, ze nie ma nic do udowodnienia w cruiser? Jest Okolie, Jack, Riakporhe, niech pozbiera pasy najpierw. A jak nie to niech wakuje.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 25-05-2023 12:31:02 
To niech się deklaruje że idzie do cieżkiej i spierdala, bo pas blokuje..
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 25-05-2023 13:05:12 
Albo niecch idzie do bridger najpierw :))
 Autor komentarza: nonitek
Data: 25-05-2023 13:07:22 
"Jai nie ma już nic więcej do udowodnienia w kategorii cruiser"

Haha, gość nabił rekord w australii, wygrał bliską walkę o pas z prawie 40 latkiem, ani razu go nie bronił ani nie podjął żadnego (poza briedisem) poważniejszego wyzwania a już nie ma co udowadniać
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 25-05-2023 13:23:03 
Jak to prawda to ręce kur.. opadają :-D a Fury jednak się Usyka boi biorąc kogoś z cruser.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 25-05-2023 14:58:52 
Myślałem, że po Masternaku Opetaia wyjdzie do Okolie.

A Fury to niedługo chyba weźmie Zimnocha z emerytury jak tak dalej pójdzie.
 Autor komentarza: TomekfanBOKSU
Data: 25-05-2023 15:05:11 
I przez takiego debila ( mam tu na myśli oczywiście Opetaie ) nasz Mateusz musi czekać bo ten nie za bardzo wie co ma robić. Czas leci i zaraz dobijemy do roku gdzie Masternak jest obowiązkowym pretendentem. Śmiech na sali to za mało powiedziane. Powinien Opetaia zwakować pas skoro już nic nie ma do udowodnienia i Master z Riakporhe walczą o pas-najlepiej w Polsce:)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 25-05-2023 16:17:27 
Opetai to taka namiastka Usyka dla Furego.
Zamiast sparingu, realna walka.
Fury chce nastawić sobie celownik na Usyka.
Słabe to szczególnie biorąc pod uwagę sytuację Mastera.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 25-05-2023 16:29:17 
Kangur ma poważnego pretendenta, a się wygłupia. jeżeli to prawda to mistrz z niego jak z Kononowicza prezydent.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.