RUSZYŁA RYWALIZACJA PAŃ NA TURNIEJU im. FELIKSA STAMMA

W drugim dniu XXXVII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma rozpoczęła się rywalizacja kobiet w Pułtusku. Zwycięstwa odniosły Natalia Rok (50 kg), Julia Szeremeta (57 kg) i wicemistrzyni Europy Elżbieta Wójcik (75 kg).

Wszystkie wymienione Polki wywalczyły awans do ćwierćfinału, co oznacza, że już tylko jeden triumf dzieli je od strefy medalowej.

Natalia Rok wygrała z Angielką Savannah Stubley, a w 1/4 finału spotka się z Węgierką Petrą Mezei. Z kolei Natalia Kuczewska będzie walczyć z Niemką Maxi Klotzer.

W kat. 57 kg, w 1/8 finału Julia Szeremeta pokonała Tiannę Guy z Trynidadu i Tobago, a w kolejnym pojedynku jej rywalką będzie Niemka Tas Canan. Natomiast Żaklina Kociołek spotka się z Francuzką Aminą Zidani.

W wadze 75 kg Elżbieta Wójcik zwyciężyła Australijkę Lekeishę Pergoliti, a w ćwierćfinale skrzyżuje rękawice z Irlandką Aoibhe Carabine. Na tym etapie zawodów dojdzie też do walki Oliwii Toborek z Włoszką Melissą Gemini.

W tamtym roku Oliwia Toborek została Wicemistrzynią Świata +81kg, a Melissa Gemini brązową medalistką Mistrzostw Europy 70 kg. Teraz powalczą w Pułtusku w olimpijskiej kategorii średniej.

We wtorkowe południe porażki w ćwierćfinałach poniosły dwie Polki: w 60 kg Sandra Kruk z Włoszką Alessią Mesiano (zdobyła brąz MŚ 2022) i 63 kg Anastazja Michałek z Ukrainką Kariną Vovk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.