CRAWFORD I DE LA HOYA RÓWNIEŻ ZDZIWIENI PUNKTACJĄ DLA HANEYA

- Łomaczenko wygrał. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to gówno wie o boksie - stwierdził Oscar De La Hoya, komentując poranne zwycięstwo Devina Haneya (30-0, 15 KO) nad Wasylem Łomaczenką (17-3, 11 KO).

Zdania znanych zawodników są podzielone, ale większość z nich wskazuje na Ukraińca. Sędziowie opowiedzieli się jednomyślnie za Amerykaninem - 116:112 i dwukrotnie 115:113.

- Devin to mój człowiek, ściskałem za niego kciuki, lecz byłem zdziwiony, gdy ogłoszono jego jednogłośne zwycięstwo. A punktacja 116:112 to jakieś istne szaleństwo - stwierdził z kolei Terence Crawford.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 21-05-2023 19:56:52 
Rewanż w trybie pilnym dobrze się sprzeda, bo i walka była jak na szachy wyborna. A i są niedomówienia, które ostatecznie ring powinien zweryfikować. Osobiście chce to zobaczyć, jeżeli ponownie wygra Haney to tylko ugruntuje swoją pozycie, jeżeli uda się Łomaczence skończy karierę na szczycie. Powiedzmy sobie szczerze, kto nie chciałby tego zobaczyć?
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 21-05-2023 20:25:14 
Ja jednak wolałbym zobaczyć Haney vs Stevenson, Haney vs Davis, ale równie prawdopodobnie Haney może spieprzyć limit w górę skoro cieżej jest mu zrobić wagę.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 21-05-2023 21:48:24 
Ciekawe jak potoczyłaby się walka, zwłaszcza 11 runda, gdyby Haney był ważony później, jak to zazwyczaj się odbywa. Pojedynek był bardzo wyrównany, więc zdecydowały detale. A to wcześniejsze ważenie dla Haney'a, mogło być na wagę złota.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 22-05-2023 00:33:47 
Ja sie przyznam bez bicia, ze walki jeszcze nie widzialem ale patrzac na glosy "swiatka bokserskiego" to rewanz chyba jest wskazany. Oczywiscie w tej wadze jest jeszcze Stevenson i Davis (zreszta kilku ciekawych zawodnikow wage wyzej czy nizej, czy nawet w lekkiej tez by sie znalazlo), ale Davis czy Stevenson raczej moga sie wstrzymac (lub zawalczyc miedzy soba), Łomie zegar tyka wiec na jego miejscu mocno bym na to naciskal (mimo braku zapisu w kontrakcie) - mysle ze nikt by sie nie obrazil.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.