ZBYT ZACHOWAWCZY STĘPIEŃ PRZEGRAŁ Z BUATSIM

Pierwsza porażka Pawła Stępnia (18-1-1, 12 KO). Występujący w wadze półciężkiej pięściarz ze Szczecina przegrał z brązowym medalistą olimpijskim z Rio i oficjalnym challengerem do pasa WBA, Joshuą Buatsim (17-0, 13 KO).

Stępień udowodnił, że jest dobrze wyszkolony, potrafi się bronić i walczyć na linach, ale wykazał zbyt mało inicjatywy. Niektóre rundy, które mógł urwać, oddał zbyt małą aktywnością. Niektóre starcia trudno było punktować, stąd duży rozrzut na kartach sędziów. Po dziesięciu rundach punktacja brzmiała 97:94, 98:92 i 100:90.

Wcześniej na rozpisce Ben Whittaker (3-0, 2 KO) - wicemistrz olimpijski w tym samym limicie, porozbijał i zastopował Jordana Granta (6-4) w trzeciej odsłonie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: koks12534
Data: 07-05-2023 00:47:02 
Stępień to taki podobny Balski ale lepszy w obronie gorszy w ataku na początku się wkurzałem czemu nie atakuje jak z Matyją była ta walka ale potem że on ma taki styl i raczej ,niespodzianki nie zrobi żadnej bo ta bombka w rękach już coś nie funkcjonuje ale fajnie z takim przeglądem może zarabiać i dawać rundy prospektom na Wyspach a może i nieraz uda się wygrać :(
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 07-05-2023 00:50:13 
Zachowawczo to taka półprawda, po prostu nie był w stanie zrobić więcej wobec doskonale dysponowanego Buatsiego, absolutnie szacunek za tę walkę dla Pawła Stępnia, przegrał jednoznacznie ale zaprezentował się dobrze, na wyjeździe, w w wyjątkowo silnie obsadzonej kategorii, z realnie oceniając doskonałym przeciwnikiem, nie była to żadna deklasacja, nie dał sobie zrobić żadnej krzywdy i pewnie Buatsi będzie krytykowany na Wyspach za ten występ na końcu, podsumowując zawalczył lepiej niż Cieślak z Okolie
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-05-2023 00:54:56 
Przyzwoity występ Stępnia. Gdyby miał więcej doświadczenia z poważnymi przeciwnikami, to pewnie wypadłby lepiej. Może następnym razem, jeśli dostanie kolejną szansę.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 07-05-2023 00:55:17 
Zawalczyl lepiej, niz Cieslak z Okolie? Dobry zart.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 07-05-2023 01:04:04 
Paweł zbierał doświadczenie, nie szedł na całość bo po co wyłapać coś głupio i tracić zdrowie skracajając sobie karierę. Jeszcze na pewno zaboksuje z kimś dobrym. Myślę że lepiej taka walka najpierw ze spokojnym Buatsim niż Callum Smith który by próbował iść na nokaut. Nie żeby Calum był lepszy od Buatsiego, ale jak na dzień dzisiejszy i zbieranie dośw z czołówką to była idealna walka dla Pawła.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-05-2023 06:10:24 
Up
Doświadczenie?.. Kurde gość ma szansę i walczy jakby jaja zgubił.. nie dziwię się że nie mamy mistrzów..
 Autor komentarza: HNS
Data: 07-05-2023 08:45:35 
Walka wyglądała jak sparing zadaniowy - ty podchodzisz ale nie zadajesz ciosów a ja bije tak na 50-70%. Stępień nie dał sobie zrobić krzywdy a Buatsi zrzucił rdzę po dłuższej przerwie. Stępień czuł tą walkę, względnie trzymał dystans i zachował kondycję także pod koniec mógł ruszyć do sensowniejszego ataku. Zabrakło woli zwycięstwa. Natomiast ma szansę na kolejną wypłatę w UK, np z obecnym na trybunach Danielem Azeez. Pytanie czy to szczyt jego ambicji, dawać rundy prospektom(?)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 07-05-2023 09:01:20 
Stępień nawet fajnie trafiał, ale albo to były TYLKO szybkie ciosy, albo ciosy z samych rąk.

Brakowało dynamiki, nie mówiąc o jakieś sile rażenia.
Oczywiście przeciwnik nie za bardzo się pod tym względem postarał.

Dla mnie taki sparing...

Stępień wiedział że nie ma argumentu w postaci ciosu zatem starał się przeszkadzać rywalowi.
Na punkty też nie próbował bo ograniczał się do przeboksowania całego dystansu.
 Autor komentarza: Uznam
Data: 07-05-2023 09:28:03 
Dobry sparing. Jeden i drugi nie dał sobie zrobić krzywdy.
Czasami ktoś po walce się tłumaczy, że za mało sparował itd. To Stępień chyba sparuje za dużo i jego pojedynki nie wyglądają jak walki tylko sparingi ;)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-05-2023 09:29:42 
Ja uważam, że Stępień zaboksował bardzo rozsądnie. W KP nigdy nie był traktowany jako wartościowy prospekt, tylko jako zapchajdziura gal. Wręcz "na chama" starano się udowodnić, ze jest gorszy od Matyji. Pojedynek z Buatsim to nie był dla niego eliminator do title shota, tylko walka, na którą został wysłany w charakterze mięsa armatniego. Tutaj na naszym orgu duża część (jeśli nie większość) twierdziła, że dostanie szybki wpierdol, a dzisiaj widzę pretensje do Pawła, że takiego wpierdolu nie dostał. A przecież skoro okazał się mięsem armatnim wielokrotnego użytku, to chyba dobrze. Z dużym prawdopodobieństwem dostanie kolejne oferty z UK. Być może od Whittakera, być może od Yarde'a, Brytyjczycy mają tych półciężkich mnóstwo.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-05-2023 09:34:35 
Jak na kogoś kto potencjalnie jechał na ścięcie nie zaprezentował się źle, wręcz powiedziałbym solidnie, ale błysku zabrakło, aby zrobić coś więcej. Przegrał, nie dał sobie krzywdy zrobić, to i zapewne dostanie kolejne propozycje, a mądrzejszy o tą lekcje powinien stać się lepszy, ale to już czas zweryfikuje.
 Autor komentarza: HNS
Data: 07-05-2023 10:34:59 
Swoją drogą Ben Shalom zrobił dosyć spektakularną karierę. W wieku 23 lat został najmłodszym licencjonowanym promotorem na Wyspach a obecnie, będąc przed 30tką, dorobił się całkiem ciekawej grupy zawodników, takich jak: Buatsi, Azeez, L.Smith, Caterrall, Clarke, H.Fury, Parker, Riakphore + kilka rozpoznawalnych zawodniczek. Nie wiem jaką rolę w rozkręceniu biznesu mieli seniorzy rodu Shalom ("masz tu synku 10 baniek na start") ale małolat radzi sobie całkiem nieźle.
 Autor komentarza: GaD1
Data: 07-05-2023 11:27:20 
Żenujący spektakl, chyba komentują tu członkowie rodziny Stępnia. Wiecznie niezadowolony, wszyscy dookoła wiecznie źli, wielki talent, co to on by nie mógł jakby inni robili co należy. A co on robi całą "karierę"? Marudzi. Wychodzi na Buatsiego i zajmuje się biegiem do tyłu. Nie podjął ryzyka, nie zrobił nic, a tu gościa chwalą, bo przetrwał 12 rund. Gratulacje, po tym syfie nie powinien już nigdy walki wieczoru dostać. Całe życie opowiadania jaki talent, co to on nie może, po sparingach u Beterbijeva wszedł w skorupe na 4lata i wszyscy dookoła be. Pokazał, że nie warto w niego pakować nawet 1 zł.
 Autor komentarza: VVD
Data: 07-05-2023 11:34:27 
Stępień pojechał ładnie przegrać i to mu się udało, jego ciosy to było macanie, bez silnego ciosu nie ma czego szukać z czołówką, według mnie urwał maksymalnie 1-2 rundy czyli był tylko tłem dla przeciwnika, zero argumentów. Czy jest czego gratulować, nie wiem?!
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 07-05-2023 11:39:01 
Hugo, wszyscy zakłądali, że to będzie normalna walka, a nie sparing i że Buatsi narzuci presję w swoim stylu. Tymczasem zmiana na 10 rund plus to co było w ringu wygląda na działania dla maksymalnego uniknięcia ryzyka/kontuzji. Może szykuje się szybko jakaś nowa walka Buatsiego.
Nie mówię, że gdyby Buatsi boksował na pełnej, to miałby KO, bo tego nie wiemy. Obaj boksowali na trójce i nie wiemy jak wyglądałby bieg nr 4 i 5 u obu. Ogólnie Stępień zaprezentował się przyzwoicie. Wszyscy zadowoleni, no opróćz kibiców :).
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-05-2023 11:56:01 
To który występ polskiego boksera w UK tak wam się spodobał, że tak krytykujecie występ Stępnia. Szpilka z Chisorą? Jeżewski? Głowacki dwukrotnie? Matyja? Jakoś nawet do Cieślaka nikt nie miał pretensji, że zaliczył dechy i walki o wygraną nie podjął. A Stępień dostał pierwszą szansę w życiu i miał wszystko postawić na jedna kartę? A jakby wygrał to co? Kolejna walka w UK tym razem za miliony czy raczej kolejne 3 lata obijania jakichś kelnerów w małych miasteczkach wschodniej Polski? Chyba to drugie byłoby bardziej prawdopodobne, bo Brytole uznaliby, że jest zbyt niebezpieczny.

Stępień to w mojej ocenie Nr 6 polskiego P4P. Za Różańskim, Masternakiem, Cieślakiem, Czerkaszynem i Sulęckim. Nie jest materiałem na championa, ale na pewno większym talentem od mocno lansowanych w przeszłości Szpilki i Szeremety. W oczekiwaniu na kolejną propozycję z UK trzeba mu teraz załatwić solidny sprawdzian z klasowym rywalem w Europie lub spróbować ulokować na undercardzie gali Masternak vs Opetaia. Np. z Paulo Aokuso, bo to też Samoańczyk z pochodzenia.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 07-05-2023 12:45:25 
Przyjechał przegrać i tyle. Ktoś kto nie atakuje nie może wygrać. Ewidentnie nastawił się na obronę. Obstawiałem 5 rundę i pewnie po otwarciu się atakami tak by się skończyło, ale tutaj miało to być na "przetrwanie".
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 07-05-2023 13:37:22 
"Obstawiałem 5 rundę i pewnie po otwarciu się atakami tak by się skończyło" - ale skoro tak, to znaczy, że właśnie zaboksował dobrze i rozsądnie.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 07-05-2023 13:42:15 
Przyjechał przegrać, ale tez pokazać się w UK i zapewne dostać kolejne dobrze płatne walki. Pewnie taki był plan Stępnia, który co by nie mówić zrealizował. Niewykluczone że go teraz Yarde weźmie na odbudowę..
 Autor komentarza: Mike555
Data: 07-05-2023 13:56:51 
Ale przecież takie coś kompletnie nie ma sensu-przynajmniej moim zdaniem. Każdy Polak będzie traktowany jako taki sparingpartner: krzywdy nie zrobi, a da kilka rund treningu, przy okazji rzucimy mu jakieś ochłapy.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 07-05-2023 14:21:52 
Prowadzenie Stępnia od jakiegoś czasu leży i kwiczy, pewnie te "ochłapy" w porówaniu do tego co dostawał na naszym podwórku nie są takie małe, a z czegoś trzeba żyć. Pomysł na UK i kilka dobrze płatnych walk, nie jest najgorszy..
 Autor komentarza: 55Marek
Data: 07-05-2023 14:24:08 
Stępień niestety całą walkę uciekał. Elastyczność niezła, ale te ciosy? Żadnego planu na walkę nie było każda runda tak samo. Nie wiem kto tu bardziej zawalił, bokser czy trener.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-05-2023 15:09:09 
@Mike555
Na podstawie poprzednich występów naszych bokserów w UK każdy Polak był tam traktowany jako mięso armatnie do rozwalenia w ciągu 5 rund i Ty sam tak obstawiałeś. Jeżewski i Głowacki też nie otwierali się atakami, tylko dostawali regularny wpierdol od 1 gongu do szybkiego nokautu. A teraz masz pretensje do Stępnia, że wytrzymał cały dystans i postrzeganie Polaków zmieni się przynajmniej na trochę lepsze. To nielogiczne.
 Autor komentarza: rakowski
Data: 07-05-2023 15:24:00 
Ciężko to nazwać walką w boksie zawodowym.Patrząc,że to była walka wieczoru i obaj byli niepokonani oraz to,że u nas i w UK wiążą nadzieje na duże walki najbardziej z tymi zawodnikami,to tutaj dostaliśmy wadliwy produkt.Myślałem,że oglądam walkę pokazową,a nie nawet amatorską.Emocje jak na grzybach,tylko grzybów brak.Nie oglądałem całej gali,ale takimi pojedynkami nie sprzedaje się biletów..

Buatsi dał nudną walkę,ale zrobił to,co miał zrobić wiedząc,że zaraz czeka duża walka za wielką kasę,to wygrał bezpiecznie i kontrolował ten pojedynek.Było mu na pewno dużo łatwiej,bo chyba sam się nie spodziewał,że Stępień będzie walczył tak asekuracyjnie i bezpiecznie.To,co pisałem przed walką-w taki sposób się tylko łądnie przegra.Nie było walki z bliska i stworzenia zagrożenia jakiegokolwiek,więc sam sobie Paweł nie dał szans w tej walce.To,co mi się podobało,to że Paweł w końcu nie skakał jak baletnica tylko potrafił stać na tych nogach i boksować.Szkoda,że nie potrafił zagrozić kombinacją ciosów 4-5 i ponowić.W ten sposób trzeba było czarnego zmusić do odwrotu i do przyjmowania ciosów na szczękę.Przecież widać było,że czarny się obawiał tych ciosów.Takich ciosów jak Richards zadawał tu brakowało,a tutaj nie było nic.To jest boks zawodowy,tu trzeba przełamywać siłą,walką z bliska,nieustępliwością takich zawodników,bo facet jest świetny w ofensywie i lubi się bić,a wczoraj pokazał inną stronę swojego boksu.Szkoda,bo dalej twierdzę,że jest do skończenia przez dobrego dużego półciężkiego.Szkoda,że nie będzie to Stępień.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-05-2023 16:57:34 
Jak walczy dwóch bokserów technicznych i dystansowych, to trudno oczekiwać, że przebieg walki będzie, jak Różańskiego z Babiciem. Stępień starał się, ale Buatsi po prostu jest lepszym od niego bokserem i to udowodnił. Bez przyczyny nie został medalistą olimpijskim, a Stępnia nieboszczyk Gmitruk nie zdążył w pełni ukształtować, bo umarł. Czy jakiś ryzykowny atak Polaka miał sens? Moim zdaniem nie, co pokazują przykłady Calicia i Bolotniksa, bokserów o podobnej do Stępnia klasie. Obydwaj sprawili przejściowo Buatsiemu więcej problemów, ale obydwaj skończyli na dechach. Buatsi to bokser bez słabych punktów, a do tego mający chyba dobrze poukładane pod sufitem. Spokojnie robi swoje i dąży co celu, którym jest mistrzostwo świata. Jestem przekonany, że ten cel prędzej lub później osiągnie w przeciwieństwie do idącego na skróty napaleńca Yarde'a.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 07-05-2023 17:18:28 
Stępień jest za wolny na laury w super prestiżowej i konkurencyjnej półciężkiej na ringach 'światowych', ze swoimi umiejętnościami powinien teraz przenieść się do cruiser i tu pod Wasylem na poważnie mógłby spróbować systematycznie pójść wyżej aż to title shota gdyby promotor pomógł, szczególnie że widać jak zbija dużo wagi
 Autor komentarza: Clevland
Data: 07-05-2023 19:49:55 
To NIE była Nudna walka.

Nudne to są walki Diablo. Albo lali Diablo całą walkę i on zmęczonego przeciwnika sadzał, albo zadawał jeden cios na walkę.

W walce Stępnia zabrakło bardzo mocnych ciosów.
Walczyli ale bez fajerwerków.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 07-05-2023 19:50:51 
Może należałoby Stępnia wysłać do jakiegoś trenera w USA czy UK wiedzącego jak nauczyć boksera mocno uderzyć.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 07-05-2023 22:00:47 
Może powiem w ten sposób: jako prawnik w swojej pracy staram się jak najlepiej potrafię, nie da się w ten sposób, no to próbuję w inny, jeśli się już wcale nie da to trudno, ale przynajmniej próbuję. Co tu porównywać Głowackiego czy Diablo - to byli mistrzowie, mówiąc kolokwialnie lali się jak pod sklepem, były emocje, niektórzy twierdzą, że Głowacki lepiej wypadł z Usykiem niż Anthony. Stępień? Nic nie pokazał, zabrakło charakteru, zabrakło jaj chyba. Kurde no trudno się dziwić, że czuje niedosyt i to chyba nie jest nielogiczne?
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 07-05-2023 22:54:42 
Mike, a klientowi poradziłbyś "idż na całośc, niech cię znokautuje do 5 rundy" czy "przeczekaj, poboksuj sobie 12 rund i widzimy się na kolejnej wypłacie"?
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 08-05-2023 06:54:58 
Ariosto
Ale co nas Kibiców obchodzą Jego wypłaty.. Ludzie płacą za bilety i albo wychodzisz żeby wygrać albo nie wychodz w ogóle..to nie Roy Jones że może sobie ładnie przegrać za dobry Peg..
 Autor komentarza: Mike555
Data: 08-05-2023 11:07:28 
Lukaszenko
Dokładnie tak, chociaż zapewne w sensie symbolicznym to było pisane, ale boks tak jak sprawa-chcemy wygrać, a nie dostać czy przeczekać.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 08-05-2023 11:35:13 
Mike, ja to rozumiem i zgadzam się z tą diagnozą (chociaż uważam, że nawet przy ofensywnym Buatsim Stępień miałby jakieś szanse dotrwać do końca, ale tego się nie dowiemy), natomiast ponawiam pytanie, czy swojemu klientowi też byś doradził, żeby zadziałał na swoją własną szkodę?
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 08-05-2023 11:51:13 
Punkt widzenia jak zwykle zależy od punktu widzenia.. Mike pisze jako kibic boxer org..a jako kibice mamy prawo wymagać za to że płacimy za te galę..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 08-05-2023 11:53:03 
I z takim nastawieniem ładnie przegrać to może wyjść ktoś kto odcina kupony a nie prospekt.. chyba że prospekt juz
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 08-05-2023 11:53:18 
Odcina te kupony..
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 08-05-2023 15:16:31 
Myślę, że Hugo to dobrze ujął, że ludzie oczekiwali, że Stępień dostanie szybki wp... i teraz mają do niego pretensje, że nie dostał.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 08-05-2023 22:40:33 
Ludzie oczekują aż w końcu Te polskie miernoty zaczną wygrywać..nie chcesz ryzykować pomyliłeś dyscypliny.. graj w warcaby..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 08-05-2023 22:43:07 
Dopóki będziemy chwalić sportowców czy to bokserów czy piłkarzy że fajnie że dostał KO albo 5 do zera.. tylko 2 to będziemy produkować miernoty bo i nasze oczekiwania względem nich są mierne..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 08-05-2023 22:43:42 
Fajnie że nie dostał ko ..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 08-05-2023 22:49:57 
Chłopaki na gromdzie wychodzą za nieduże pieniądze mniejsze niż w boksie i co bez rękawic potrafią dać z siebie wszystko..a tu jeden z drugim założy rękawice i on jest pan bokser.. sorry ale bezjajecznym ludziom mówię nie.. przed walka mówiłem nie ma mentala i serca..sto razy wolę takiego Szpilkę który wchodzi do ringu i ci by nie mówić nie bał się szedł na rywala..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.