MACIEJ SULĘCKI POZNAŁ NAZWISKO RYWALA

Maciej Sulęcki (30-2, 11 KO) powraca po 1,5 roku przerwy. Pięściarz z Warszawy przeniósł się do USA i rozpoczął współpracę z Łukaszem Kownackim, czego efekty już widać. Na organizowanej 9 czerwca w Veronie przez Salita Promotions gali Polak spotka się w 8-rundowym pojedynku z Victorem Hugo Exnerem (10-12, 4 KO). Pojedynek będzie częścią rozpiski gali pokazywanej na antenie Showtime Sports.

Dla powracającego Polaka będzie to pierwszy pojedynek od czasu zwycięstwa przez decyzję na Faudem El Massoudim podczas gali Knockout Promotions w Wyszkowie. Sulęcki tamtym pojedynkiem wracał po kolejnej rocznej przerwie. Ostatnie lata to spore zawirowania w karierze warszawskiego pięściarza, który na ostatniej prostej swojej kariery postanowił jeszcze spróbować swoich sił w Stanach Zjednoczonych. W tym celu związał się z bratem Adama Kownackiego, Łukaszem, który został menadżerem "Stricza".

Rywal Polaka to znany obieżyświat, który boksował niemal na każdym kontynencie. Argentyńczyk najwięcej walk stoczył w ojczyźnie, ale w jego pięściarskim CV znajdują się również walki w USA, Rosji, Meksyku, Dubaju i egzotycznej Tanzanii. W tej ostatniej przegrał pojedynek o pas międzykontynentalnego mistrza WBF, ulegając w listopadzie zeszłego roku na punkty Twaha Kassimowi. Ostatnie walki toczył w kategorii super średniej i półciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-05-2023 14:39:37 
Kariera Exnera jest co najmniej dziwna. Przegrał 7 z 10 pierwszych walk, a potem zaczął co nieco wygrywać. W ostatniej w Dubaju niespodziewanie rozwalił w 2 rundzie rosyjskiego prospekta Michaiła Tarabrina. 3 tygodnie przed walką z Sulęckim Argentyńczyk ma zakontraktowany pojedynek z Fedorem Michelem w Niemczech. Ponieważ Exner nigdy nie boksował w średniej, sadzę że tym razem Striczu wystąpi w SMW.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 03-05-2023 20:23:27 
Fajnie będzie zobaczyć Maćka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.