STEVENSON: RYAN GARCIA NIE NALEŻY DO ELITARNEGO POZIOMU

Shakur Stevenson (20-0, 10 KO) już niedługo powinien stanąć w szranki z czołowymi lekkimi - Gervontą Davisem (29-0, 27 KO) i Devinem Haneyem (29-0, 15 KO) - na razie ocenia jednak występ tego pierwszego z Ryanem Garcią (23-1, 19 KO). 

- Davis wyglądał na ostrego, precyzyjnego. Boksował naprawdę dobrze. Ryan z kolei wyglądał jak przedszkolak, nie był na tym najwyższym poziomie. Gdy mówili o czterech królach kategorii lekkiej (Davis, Haney, Garcia i Teofimo Lopez - dop.red.), sądzono, że wszyscy byli naprawdę wyjątkowi. Nie wydaje mi się jednak, aby Ryan był na tym poziomie, nie jest aż tak dobry.

- Garcia nie czuł dystansu, przez całą walkę szukał jednego ciosu. Trzy razy z rzędu rzucił lewym sierpowym i został trafiony. Wszyscy wiedzą, że gdy bijesz się z Davisem, nie możesz łapać go trzy razy na tę samą akcję. Jego mózg jest jak komputer, on to wyłapuje.

- Jest ten elitarny poziom, kiedy wiesz i rozumiesz, co robisz, masz ringowe IQ i spryt. Ryan nie miał żadnego z tych elementów. Walczył sercem, zamiast użyć mózgu. Popełniał zbyt wiele błędów. Nie wykorzystywał swoich rozmiarów, on nie czuje dystansu i innych elementów, które mogłyby mu pomóc w walce. Nie mogę za to winić jego trenera, to wina treningu, który miał od małego. Ryan nie wykorzystuje swojego wzrostu i zasięgu, lubi robić rzeczy w określony sposób. To właśnie sprawiło, że został rozbity - podsumował mistrz dwóch kategorii wagowych.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 30-04-2023 16:22:37 
Oczywiście że tak jest.
Zresztą Rayan nawet tego nie ukrywał, tylko przytomnie spierdolił wagę wyżej przed największymi wyzwaniami (Haney, Shakur). Myslał że na małego Davisa wystarczy, ale nawet miniczołg go odstrzelił.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 30-04-2023 18:53:42 
Stevenson wciaga nosem Davisa i Haneya, mam nadzieje, ze do jednej z tych walk dojdzie w tym roku.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 01-05-2023 13:36:58 
Stevenson nie dość, że ma świetny mindset, niesamowite umiejętności to w dodatku nie unika nikogo i rozwala każdego, kto stanie mu na drodze. Ehh... chciałbym zobaczyć walkę Stevenson vs Davis/Haney już teraz. Łomaczenko czy Garcia nawet niech nie próbują do niego wychodzić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.