DAVIS: ŁOMACZENKO WNIESIE DO RINGU WAGĘ LEKKĄ, HANEY ŚREDNIĄ

Wasyl Łomaczenko (17-2, 11 KO) spotka się z Devinem Haneyem (29-0, 15 KO) w limicie wagi lekkiej, ale Gervonta Davis przekonuje, że w dniu walki jego rodak wniesie do ringu wagę średnią.

"Czołg" jest przekonany, że bezdyskusyjny mistrz świata na granicy 61,2 kilograma w ciągu doby nawodni się i przybierze 11 dodatkowych kilogramów. Nie jest tajemnicą, iż Haney zbija już bardzo dużo i może to być jego ostatni występ w dywizji lekkiej przed przejściem do kategorii junior półśredniej.

- Ten gość nawadnia się do wagi średniej, a i tak nie potrafi rywalom rozwalić nosa - mówi prześmiewczo "Czołg" Davis.

Pojedynek o status bezdyskusyjnego mistrza świata wagi lekkiej odbędzie się 20 maja w Las Vegas.

ŁOMACZENKO: NIE PRZEGRAŁEM Z LOPEZEM, OD SALIDO BYŁEM LEPSZY >>>

- Łomaczenko mógł walczyć ze mną cztery lata temu. Dziś będzie mu zdecydowanie trudniej, bo jestem już znacznie lepszy boksersko, dużo silniejszy i bardziej doświadczony. Wiem o tym, że nie będzie łatwo, ale to ja zwyciężę - mówi Haney.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-04-2023 15:59:20 
Łomaczenko mówił kiedyś jak spotkali się w ringu bez rękawic, że Haney to ciężka, oczywiście z jego punktu widzenia, tyle że patrząc horyzontalnie i w sumie miał rację. To będzie walka Dawida z Goliatem, oby Matrix tym razem nie był tylko filmem.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 05-04-2023 17:55:28 
Haney nie jest Meksykaninem, ale jest z Kalifornii, więc mógł zapożyczyć od Meksykanów metody melioracyjne. 11 kg może nie da rady nawodnić się przez dobę, ale z 8 to na pewno.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 05-04-2023 18:17:38 
Chavez jr, z dychę więcej ważył w dniu walki. Toi dla mnie jest to chore. Ważenie powinno być w dniu walki, a najlepiej z 4-5 godzin przed pojedynkiem.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 05-04-2023 18:46:33 
Łomaczenkę dopadła karma. Sześć lat temu to właśnie Ukrainiec de facto zakończył poważną karierę Guillermo Rigondeaux. Wtedy dysproporcja rozmiarów była również olbrzymia, mimo to część kibiców liczyła na to, że genialny technik Rigondeaux w jakiś sposób da sobie radę. Nie dał, bo Łomaczence techniki również nie brakowało, tyle że był o trzy kategorie większy.

Teraz to Łomaczenko jest już "stary", przynajmniej jeśli chodzi o wagę lekką. Do tego jest na nią zbyt mały a w ciągu ostatnich 3 lat stoczył zaledwie 4 walki. Haney jest młodszy, do ringu wniesie pewnie coś w granicach kategorii średniej a ciosy przeciwnika nie będą na nim robić wielkiego wrażenia. Z kolei Łomaczenko, żeby w ogóle cokolwiek zwojować, będzie musiał wchodzić w półdystans i tam narażać się na mocne kontry. Nie miał na to zbytniej ochoty już w trakcie walki z Lopezem, silniejszym, ale gorzej wyszkolonym od Haneya. Tutaj będzie więc albo wysoka porażka na punkty, albo wręcz KO na Matrixie w końcowych rundach.

Sorry, po to wymyślono kategorie wagowe, żeby nie było takich cyrków. Ale że pazerne federacja handlujące pasami wymyśliły sobie "ważenie w przeddzień walki", to mamy to, co mamy. Czyli albo bezsensowną walkę za dużego z za małym, albo równie bezsensowne osłabianie tego większego, jeżeli mniejszy ma większe marketingowe przebicie.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 05-04-2023 19:11:34 
No to rzeczywiscie bedzie rowna walka...
 Autor komentarza: gerlach
Data: 05-04-2023 19:13:25 
@Introwertyk,

Calkowicie sie zgadzam.

To jest aprobowanie patologii, w efekcie zawalcza goscie z dwoch innych wag. Haney udaje lekkiego, ale nim nie jest. Medycyna idzie do przodu, a boks stoi w miejscu.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 05-04-2023 19:43:15 
Stieczkin - dokładnie kiedyś o tym pisałem. G.Rigondeaoux na walkę wnosił 1-2kg więcej niż na wadze i nawet przy Donaire był mały. Obecnie walczy w bantam 53,5. majac bodaj 43 lata. 58,5 kg dla Vasyla było super wygodne. A 38 lat Kubańczyka to w tej wadze bardzo późno emerytalny.
Walka reklamowana jako starcie dwóch najlepszych amotorów/ techników w historii była faktycznie kompletnym mismatchem.
Ponieważ Rigondeaoux gówno zarobił w stosunku do możliwości (bo wszyscy spierdol..i i tylko Donaire miał jaja) to to wziął :(
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.