KTO DLA USYKA? MENADŻER: PRZEBADANY DUBOIS ALBO HRGOVIĆ

Egis Klimas - menadżer Aleksandra Usyka (20-0, 13 KO), naciska na dodatkowe medyczne testy dla Daniela Dubois (19-1, 18 KO), które mają uwiarygodnić Anglika jako pretendenta do mistrzostwa świata wagi ciężkiej.

Dubois na początku grudnia pobił Kevina Lereną, jednak podczas walki nabawił się kontuzji kolana. Wobec nieudanych negocjacji w sprawie walki Usyka z Tysonem Furym, Ukrainiec jest teraz zobligowany do obowiązkowych obron pasów WBA, IBF i WBO (w takiej kolejności). A challengerem narzucanym przez World Boxing Association jest właśnie Anglik.

Klimas obawia się jednak, że zapewnienia z obozu Dubois mogą być niewystarczające, a jego zawodnik za parę tygodni pozostanie na lodzie.

- Dubois powinien zostać przebadany przez neutralnych lekarzy w Wielkiej Brytanii, bo ten, który wydał teraz zaświadczenie, równie dobrze może być lekarzem grupy Franka Warrena. Obawiamy się bowiem, że gdy w szczytowym okresie przygotowań, powiedzmy na trzy tygodnie przed walką, odnowi mu się kontuzja, to co wtedy będzie z nami? Znów zostaniemy bez daty i bez rywala. Taki pojedynek mógłby odbyć się na Bliskim Wschodzie bądź na terenie rywala w Wielkiej Brytanii, chcemy tylko, by Dubois został dokładnie zbadany. A jeśli okaże się, że Anglik musi jeszcze się rehabilitować, zwrócimy się w stronę IBF i obowiązkowej obrony z Hrgoviciem - powiedział Klimas.

Filip Hrgović (15-0, 12 KO) status challengera z ramienia IBF nabył na gali Usyk vs Joshua II w połowie sierpnia, pokonując po trudnej walce nieznacznie na punkty Zhanga Zhilei.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 31-03-2023 12:21:34 
Skoro Warren to mogliby trzasnąć Dubois v Usyk i Fury v Joyce na jednej gali - historyczny wieczór by był.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 31-03-2023 12:33:58 
Denerwuje mnie Hrgovic. Jakby czekał na tego title shota i chuj. Joyce ma mandatory i nie siedzi na dupie bezczynnie na rozwój wydarzeń, tylko kontraktuje mocnych rywali. Chorwat już powinien być po kolejnej walce, nawet z kimś słabszym.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 31-03-2023 12:41:46 
Oby jednak Dibuła, Hrgovic to bardziej oczywiste rozstrzygnięcie i bez cienia emocji.
 Autor komentarza: Uznam
Data: 31-03-2023 12:45:06 
Jak dla mnie Dubois jest zbyt wolnym pięściarzem i w ewentualnym pojedynku z Hrgovicem dostanie jak z Joycem. W ogóle Hrgovic jest tu niedoceniany przez jedną słabszą walkę z Chińczykiem. Wiadomo jakie były powody. Dubois to prosty pojedynek dla Usyka.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 31-03-2023 13:00:28 
Uznam
Nie jedna słabsza walka Hrgowica z ZankZelejem stanowi o jego ocenie ale też walka z tak bardzo przejrzałą Maliną nie wzmacnia wiary w możliwości tego zawodnika. I czyste konto w rekordzie nic tu nie zmieni.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 31-03-2023 13:22:47 
Obaj ciency jak sik pająka, a dodatkowo w przypadku Dubois duże ryzyko kompromitacji vide Kliczko-Solis. Jemu się z Lereną nienaturalnie rozjechały nogi, potem wyglądał jakby walczył mając łyżwy na nogach. Kontuzje kolana są zazwyczaj paskudne i trudne w rehabilitacji, a tu dochodzi jeszcze ogromne obciążenie treningowe. Dubois to weźmie nawet nie do końca sprawny. Wypłata raczej niezła, raz już przegrał więc nic nie traci, a na pewno z Usykiem, z którym przegrać to nie ujma. W ostatniej walce kładł go Lerena... on może się poślizgnąć na każdym z czołówki więc opcja walki z Usykiem to coś czego nie odmówi nawet nie będąc w pełni zdrowia.

Dlatego też brawa dla teamu Usyka, że chcą go konkretnie przebadać zamiast klepnąć walkę i wziąć nie do końca sprawnego zawodnika na "promocji". Jeżeli ta walka ma wyglądać tak, że Dubois nie do końca wyleczony będzie człapał za Usykiem, a ten tańcując będzie go oklepywał lub Dubois pójdzie z jakimś obszernym ciosem nietrafiając przy tym, a kolano zrobi "krach" to ja dziękuję za taką walkę. Zdrowy Dubois, mimo że dużo gorszy boksersko to mógłby na Usyka wsiąść i mieć w tej walce swoje momenty, szczególnie w klinczu i bliskim dystansie gddzie potrafi pracować, jest silny, kopie bardzo mocno i ma niezły wachlarz ciosów wliczając w to podbródki.

Hrgovica nie ma sensu nawet komentować. Żelbetonowy kloc.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 31-03-2023 13:30:15 
Tomuś, pod ostatnim zdaniem to się nawet podpiszę.
 Autor komentarza: Uznam
Data: 31-03-2023 13:41:04 
Poszukiwacz,
To się okaże, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Jedno w czym ma przewagę nad Duboisem to ten już poznał smak porażki, a raczej się poddał co świadczy o serduchu do walki. Nie wnikam jakich kontuzji się nabawił.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 01-04-2023 01:01:37 
Joyce v Hrgovic, to bym obejrzal. Faworyt jeden, ale moglaby sie fajna bijatyka z tego rozkrecic.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.