PRICE: STYL ROBI WALKĘ, JOSHUA WYGRA Z FURYM, ALE PRZEGRA Z WILDEREM

Stare bokserskie przysłowie mówi, że styl robi walkę. I z takiego założenia wychodzi emerytowany już David Price, medalista olimpijski i swego czasu ścisła czołówka światowa wagi ciężkiej.

Olbrzym z Liverpoolu bił jak mało kto, okazało się jednak, że brakuje mu kondycji i twardej szczęki. W czasach amatorskich pokonał Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) i zabrał mu miejsce na igrzyska, na sparingu ciężko znokautował Anthony'ego Joshuę (24-3, 22 KO), do czego zresztą przyznał się sam AJ, dementują jednocześnie inne historie. Potwierdził tylko nokaut z ręki Price'a na sali treningowej.

- Według mnie Joshua znokautowałby Fury'ego. Bije mocniej, a jest na tyle duży, że z łatwością przechodziłby do półdystansu, gdzie mógłby uderzyć hakami oraz podbródkami. Ale przegrałby z Wilderem. Z kolei Fury pokonałby Usyka, który dwa razy pokonał Joshuę. Tyson jest mistrzem brudnego boksu i walczenia w swoim dystansie. Dodatkowo wieszałby się na nim i podmęczał. Po prostu styl robi walkę - stwierdził niespełniony jako zawodowiec Price.

Poniżej prezentujemy Wam walkę Price'a z Furym z czasów amatorskich.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 29-03-2023 18:52:53 
Kto wie czy tak by nie było jak mówi David.

Co do jego mocy, jak wylutował Povietkinowi w ich walce, sasza przelecial pół ringu, wiec jebnięcie miał. Miał niestety także tragiczną szczękę co było widać w każdej z jego porażek. Price'a nigdy nie nazwałbym ścisłą czołówką, bo do takowej zwyczajnie nie należał. największe zwycięstwa na ringach zawodowych to Omdlej harrison i David Allen.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 29-03-2023 19:05:32 
Price co usłyszał ale nie do końca bo dalej jest bokser(technik) bije punchera, puncher bije swarmera, a swarmer boksera. Tyson to bokser, Joshua to bokser (trochę niedorobiony), a Wilder to puncher.

W tym przypadku To Wybitny TF bardzo duży bokser bije, trochę mniejszego niedorobionego boksera AJ-a, za AJto ma szanse z puncherem też dlatego że Wilder blisko 40. ale i tak bym postawił na Wildera.

można się doczepić że AJ trochę łączy cechy trzech stylów ale Fury ostatnio też.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 29-03-2023 19:27:54 
Style stylami a życie życiem. Joshua ma szanse z każdym zawodnikiem na świecie bo to nie jak wspomniał naczelny "fan" niedorobiony bokser a bardzo dobry pięściarz z wieloma atutami które w tych dwóch walkach mogłyby mu bardzo pomóc.

Wilder to znacznie mniej uzdolniony facet tyle że ma to poerdzielniecie. Z nim sprawa byłaby prosta. Trzeba ogrywając go trafić coś mocnego albo po prostu w niego wjechać. Mało kto wytrzymywał pójście do przodu AJ a a biorąc pod uwagę reakcje Wildera gdy napierał na niego Fury śmiem sądzić że Joshua spokojnie byłby w stanie go przełamać. Obecnie to 50/50 bardziej ze względu na to że nie wiadomo jak tam się obaj trzymają (Joshua psychicznie a Wilder fizycznie). Kiedyś stawialbym na AJ pewnie i nie przez przypadek Wilder za nic w świecie tej walki nie chciał.

Fury ma lepszy dystans niż Joshua i jest twardszy. Bije za to słabiej i wolniej a z obecną waga nie byłby w stanie unikać wymian. Raczej zaklinczować AJa by nie zdołał ze względu na jego rozmiary i atletyzm więc zakładam że skoro doganiał go i wsadzał mu 60 ciosów na korpus Chisora to i Joshua zmusiłby go do cholernie ciężkiej pracy.

Myślę że Fury obecnie to faworyt z Antkiem 70/30.

Usyk z AJ na ten moment znów wygrywa, z Wilderem na 80 procent szans na 12-0 a z utytym obecnym Tysonem imo 50/50.

Oczywiście wszystko to również zależy od dyspozycji dnia, trochę szczęścia itd. Nr. potrafi bowiem namęczyc się niemiłosiernie z asami typu Wallin. To wszystko tylko ludzie i wystarczy jeden błąd, jedno nieszczęśliwe rozcięcie i przy tak mocnych facetach wszystkie te dywagacje idą się chrzanić...
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 29-03-2023 19:40:27 
Jest bardzo możliwe, że cała czwórka, a obecnie właściwie należy mówić o piątce (JJ), działa na zasadzie kamień-papier-nożyce. Każdy ma inne parametry i wynikające z nich atuty. Szkoda, że z 10 (jesli dobrze liczę) możliwych zestawień do tej pory dostalismy dwa...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 29-03-2023 20:09:38 
Niekończąca się opowieść ze stylami, ale brakuje Joyce'a, a ten to Herkules, co pewnie wywróci Joshue, a ulegnie Fury'emu. jednak Wilder może mu zrobić kuku jak wystrzeli rakietą w innym wypadku zostanie ubity jak kotlet a'la druga walka z "Cyganem". Wielka piątka rządzi, a na szczycie Usyk, którego nie bez przypadku Tyson przeciąga w czasie jak może.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 29-03-2023 20:25:19 
Styl stylem, życie życiem, a Blackdog dalej za Joshuą, z Hrgoviciem trochę zbastował xD ale czyta się te wszystkie wywody przednio :D
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 29-03-2023 20:41:30 
A komu mam kibicować? Furyemu?

I nie zbastowalem z Hrgovicem otcpo prostu nie o nim temat.
 Autor komentarza: HNS
Data: 29-03-2023 20:50:57 
Joshua wygrywa z Furym
Fury wygrywa z Joyce
Joyce wygrywa z Joshua
Wszyscy powyżej wygrywają z Wilderem
Wszystkich powyżej robi Usyk
 Autor komentarza: Zwykly
Data: 29-03-2023 21:23:55 
Co do styli to ja tylko dodam, ze bokser(technik) Leighh Wood dostal od sluggera(punchera)Mauricio Lara :) ale tylko nizsze kategorie.
 Autor komentarza: JAx00
Data: 29-03-2023 21:35:19 
HNS

Calkiem mozliwe
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 29-03-2023 22:14:19 
HNS, gdybym miał obstawiać to właśnie tak albo prawie tak (np. Wilder Joyce dałbym delikatnie Wilder), ale większość tych rezultatów raczej 60-40 albo wręcz 55 - 45. Może Usyk - Joyce nieco wyraxniej na Usyka.
 Autor komentarza: greghostor
Data: 29-03-2023 23:25:59 
A skąd to drewno wie kto wygra w takich walkach każdy może wygrać, bum i już
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 30-03-2023 01:32:52 
Wręcz odwrotnie..AJ za chwilę będzie po egzekucji na tym kudłatym małym grubasku.. Wilder przegra 4 raz z Tysonem ale wcześniej ukrzyzuje jakiegoś White..w przyszłym roku AJ będzie już faworytem z Wilderem z uwagi na wiek i jednak level wyżej albo dwa jeśli chodzi o umiejętności.. Ale Fury znowu wróci do gry po wypykaniu JJ.. ale.. jeśli AJ poprawi mental.. poprostu dojrzeje..To pojawia się DJa niego teraz duża szansa nawet na miejsce numer Jeden..
 Autor komentarza: Kroganin
Data: 30-03-2023 08:04:09 
Szczęka zwykła ale głowa w miejscu, a Povietkin wali jakby miał ręcę z betonu, siła wieku + skill.
 Autor komentarza: holy
Data: 30-03-2023 08:41:35 
Joszua jest sztywny jak robot. Fury łatwo by go ograł. A to, że Wilder by znokautował Joszuę, to pewne i proste jak jeden dodać jeden.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 30-03-2023 10:29:26 
Holu
A tak w zasadzie to na jakiej podstawie Ta pewność co do KO..Nie wiem czy wiesz ale Wilder ma chyba zaraz 38 lat i jest po dwóch ciężkich wpierdolach..Czy AJ jest sztywny?..No nie jest to śliski Whyte ale dużo bardziej jest porozpinany niż był Kliczko..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.