UCZTA DLA KIBICÓW - BENAVIDEZ LEPSZY OD PLANTA

To była świetna walka godna numeru dwa i trzy w wadze super średniej. David Benavidez (27-0, 23 KO) pokonał Caleba Planta (22-2, 13 KO) i obronił pas WBC w wersji tymczasowej.

Pomimo iż obaj zapowiadali ostry start, pierwsza runda była typowo rozpoznawcza. W drugiej działo się już więcej. Benavidez polował lewym sierpowym i długim prawym, ale świetnie pracujący na nogach Plan odpowiadał bardzo szybkim lewym prostym i kontrami. Caleb nie bił może tak mocno, za to na większym procencie. Po przerwie David zaczął wywierać coraz mocniejszy pressing, ciężko było mu jednak czysto trafić rywala. A ten czasem zrywał tempo, wydłużał serię i ostatnim ciosem sięgał podrażnionego Benavideza. Podobnie wyglądało czwarte starcie.

CANELO: BENAVIDEZ JEST DOBRY, JA JESTEM ZNAKOMITY >>>

W piątej odsłonie widać było frustrację Benavideza. Próbował, rzucał ciężkie ciosy, ale w zdecydowanej większości pruły one powietrze. Dawny champion IBF nie dość, że świetnie pracował nogami, to gdy dał się zapędzić na liny ratował się balansem ciała i głową. David wrócił do gry na półmetku. Rundę szóstą rozpoczął mocnym lewym prostym hakiem pod prawy łokieć, a zakończył ją przy linach jeszcze jednym lewym hakiem w okolice żeber. W końcówce siódmego starcia pressing i agresja Benavideza zaczęły przynosić rezultaty. A w ósmym krótki prawy sierp w zwarciu na szczękę podłączył Planta, który walczył o życie aż do gongu na przerwę. Następne trzy minuty nie były już aż tak jednostronne, ale też należały do Benavideza. Caleb schodził do narożnika z mocno zakrwawioną twarzą. To był wynik rozcięcia na czole.

Rozpędzony Benavidez bardzo ostro wszedł w dziesiątą rundę. Bił nieustannie, nawet wtedy, gdy Plant próbował się przykleić i sklinczować. A David bił i na górę, i na dół. Złapał swój rytm, zaś przeciwnik od ósmej rundy cierpiał w ringu.

BENAVIDEZ: NIE PROSZĘ O WALKĘ Z CANELO, JA SOBIE NA NIĄ ZASŁUŻYŁEM >>>

W połowie przedostatniego, jedenastego starcia, Benavidez zranił rywala lewym sierpowym na szczękę, a tuż przed przerwą poprawił bardzo mocnym prawym sierpowym. Charakterny Plant podjął rękawicę i na ostatnim odcinku podjął wymiany, starając się odmienić losy potyczki jakimś mocnym uderzeniem. Nawet kilka razy trafił, ale to bomby odpalane przez Davida robiły większe wrażenie.

Po ostatnim gongu sędziowie punktowali jednogłośnie - 115:113, 116:112 i 117:111, wszyscy na korzyść Benavideza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 26-03-2023 07:32:07 
Niestety wstałem dopiero na 7 rundę, ale od tego czasu widziałem tylko przez chwilę sfrustrowanego Benavideza, zranionego Planta, następnie aż do końca wlaki przetrwanie o życie tegoż Planta, jego ogromną odporność na ciosy i serce by nie zostać znokautowanym, oraz fatalną pracę Baylessa, który uniemożliwiającemu walkę Calebowi nie dał żadnego ostrzeżenia. Canelo, masz rywala w swojej wadze, podejmij rude jaja.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 26-03-2023 07:34:57 
To co plant pokazywał do pierwszej połowy walki to majstersztyk i niesamowite umiejętności, choć było widać, że brakuje mu siły i to jest kwestia czasu aż Benawidez go przełamie.

Imo powinni planta poddać bo w ostatnich kilku rundach zebrał za dużo i nie zrobił dosłownie nic.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 26-03-2023 07:37:22 
@Galed12 - ale z Canelo w pierwszych rundach też sobie fajnie radził. To kawał zawodnika. A Benavideza może pokonać chyba tylko Canelo w tym limicie. Morrell czy Iglesias to półka niżej (choć też kozaki...).
 Autor komentarza: Zjebany
Data: 26-03-2023 07:39:20 
Walka świetna ale roznica punktowa byłaby jeszcze wieksza , gdyby sędzia ringowy odjął 187 punktów za każde trzymanie Plantau. Kenny Bayless- kto do k..rwy trzyma jeszcze tego dziadersa , co nie czyta w ogóle akcji . Juz nie daje rady. Tylko dlatego Plant przeżył . Ogolnie bardzo udana gala .
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 26-03-2023 07:39:46 
Z Canelo zabrakło Plantowi doświadczenia, tu siła rażenia była za dużo. A Bayless to jest nędzny i stronniczy sędzia. Idealnie wpisujący się w krajobraz Las Vegas.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 26-03-2023 07:40:31 
Dopóki było paliwo to radził sobie bardzo Plant, silnik plus rozmiar jednak zrobiły różnicę, ale Canelo by go znokautował.
 Autor komentarza: Maciejj
Data: 26-03-2023 07:47:05 
Zgadzam się z punktacją. Można było ocenić od 115-113 do 117-111. Mi bliżej było do do 116-112.
Pierwsze rundy dla Planta, który dobrze pracował na nogach i unikał ciosów Benavideza. Mimo iż więcej trafiał, to widać było, że w jego ciosach brakuje siły i precyzji. Benavidez na początku tylko człapał za Plantem na początku, ale było widać, że jest pewny swego, zer wreszcie dorwie Planta. I tak też się stało. Od bodajże 6 rundy Plant osłabł i z rundy nas rundy było coraz gorzej. Dwie ostatnie rundy to już egzekucja i Plant zebrał za dużo. Narożnik powinien to poddać, bo sędzia nie miał podstaw. Co do sędziego to trochę psuł widowisko. Na początku Benavidez kilka razy zrobił jakieś małe faule (w tym później mocne zderzenie głowami z jego winy) a później Plant fakty czas się kleił. Z mojej perspektywy sędzia reagował, gdy nie trzeba było i nie reagował, gdy trzeba i stąd trochę psuł widowisko.

Nan innej gali w Kalifornii, Ramirez w 11 w końcu skruszył korpus Commeya. Walka od początku intensywna, choć moim zdaniem jednostajna. Głównie pod dyktando Ramireza, który zadawał dużo ciosów, w tym mnóstwo na korpus, ale Commey miał kilka momentów, bo Ramirez średnio starał się w obronie.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 26-03-2023 07:47:17 
@Furmi Wydaje mi się, że Plant w tej walce był sporo lepszy niż w walce z Canelo. Chyba nawet się jego trener wypowiadał, że do tej walki Plant trenuje jak nigdy.
Tylko jednak widać, że brakuje mu siły ciosu i to jest jego największa wada. Przez to też pewnie siada kondycyjnie bo musi się bić na dużo wyższych obrotach.

Co ciekawe to Benawidez jest bardzo mocny fizycznie a wygląda miernie a nawet słabo.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 26-03-2023 08:26:51 
Walka jest jeszcze na YT, ogólnie bardzo fajna . Na Rudego DB może starczyć. Z Bivolem szanse niewielkie
 Autor komentarza: Uznam
Data: 26-03-2023 08:34:15 
Walka podobna jak ta Planta z Alvarezem. Pierwsze rundy dla Planta, druga część walki dla Alvareza/Benavideza. Ogólnie bez szału. Tak jak Canelo został wyboksowany przez Floyda i Bivola, tak Benavideza również mogą wyboksować ci najlepsi.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 26-03-2023 08:46:27 
Powtórka na PSE jak ktoś ma ochotę, chętnie zerknę jeszcze raz.
 Autor komentarza: JAx00
Data: 26-03-2023 09:21:11 
Jezeli Canelo nie obnizyl lotow powinien spokojnie pokonac Benavideza
 Autor komentarza: Radek92
Data: 26-03-2023 09:55:03 
Przez pierwsze rundy Benavidez nie mógł złapać rytmu, za to Plant kicał, próbował atakować, wydłużał serię, dobrze balansował ciałem i uciekał spod lin, ale w sumie nic konkretnego z tego nie wychodziło. Od 5 rundy Benavidez zaczął przejmować inicjatywę, a w każdej następnej jego przewaga była coraz większa. Końcówka walki to już deklasacja, jedyne co był w stanie robić Plant to doskok z nisko schowaną głową i wieszanie się na rywalu.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 26-03-2023 10:19:51 
Plant jest znakomity, ale niestety tylko na krótki dystans. Jego styl boksu jest zbyt energochłonny i z klasowymi rywalami robi w 2 połowi walki wysiadkę. Tak było z Canelo i tak było z Benavidezem. Myślę, że Benavideza zobaczymy wkrótce w półciężkiej ścigającego Canelo lub próbującego wywalczyć title shota. Super średnia i bez niego pozostanie mocna.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 26-03-2023 10:51:33 
Autor komentarza: Hugo Data: 26-03-2023 10:19:51
Plant jest znakomity, ale niestety tylko na krótki dystans.

*
*
*

To. Plant to skilfull i tricky fighter. Taki co to boksu powinien uczyć, bo ma niesamowity przegląd i skillsy w defensywie oraz ataku z kontry. Nie mniej jednak nie na poziom elite i 12 rund, a już szczególnie z pressure fighters.

Co do walki:
1) Jeden z lepszych pojedynków ostatnio, a smaczku dodawała do tego szczera nienawiść pomiędzy bokserami. Ten brak przybicia rękawic przed rozpoczęciem zwieńczył cały build up.
2) Benavidez powinien z kolei dawać wykłady jak pracować w klinczu, jak klincz ciosami rozrywać i jak nie dawać pretekstu do rozdzielenia z zastrzeżeniem, że w ringu pracuje sędzia co pozwala bokserom pracować, ale o tym potem.
3) Plant jak przypuszczano wysiadł kondycyjnie i nie ma silnika na swój styl, choć styl ma świetny. Od 8 rundy one way traffic. Za dużo przyjął moim zdaniem, narożnik powinien przerwać walkę między rundą 10, a 11.
3) Kenny Bayless się nie popisał i na co głośno narzekali komentatorzy SHO (chyba precedens co do tak uznanego ringowego). Może czas na młodszych? Gdyby tę walkę sędziował Steve Smoger to mówię Wam, że to by nie poszło na dystans, bo Benavidez by go zamordował w tych wymuszonych klinczach, w których Smoger by pozwalał pracować. Bayless nie dość, że nie dał praktycznie żadnego ostrzeżenia Plantowi to jeszcze dawał ostrzeżenia Benavidezowi oraz upominał go w narożniku za rozmowy podczas walki.
4) Smaczki xD Plant to lis, zobaczcie ten hip shot jak sędzia był odwrócony i nie mógł tego zobaczyć. Z bardziej miękkim rywalem to metodyczne wyłączanie nóg nacierającego agresora. Albo ten cios poniżej pasa i udawanie realnego "wkurwu" na zasadzie "sorry, nie chciałem, sam jestem na siebie zły" kiedy był na skraju KO i kupił tym sobie czas, a tym samym uszło mu to płazem i nie dostał -1.
 Autor komentarza: Radek92
Data: 26-03-2023 11:05:32 
Pojawiła się w komentarzach słuszna krytyka pracy sędziego. Od siebie chciałbym dodać, że sędziowanie w tej walce całkowicie odebrało możliwość ocenienia Benavideza. Cokolwiek zaczynało się dziać, Plant szedł głową do przodu a sędzia od razu rozrywał klincz, chyba ani razu nie było choćby kilku sekund przeciągania się po ringu, próby ucieczki i szybkiego ataku, bo sędzia po prostu na to nie pozwalał, a jest to z pewnością jedna z mocnych stron Meksykanina.
 Autor komentarza: Zwykly
Data: 26-03-2023 11:25:01 
Benavidez na tle Planta wygladal jak gosc z wyzszej kategorii pomimo podobnych warunkow fizycznych. Plant jest swietnym bokserem ale nie na takiego nacierajacego byka z fenomenalna kondycja i tez bardzo dobrymi umiejetnosciami. Czas pewnie pomału na Canelo i wage pól ciezka dla Davida.
 Autor komentarza: Zwykly
Data: 26-03-2023 12:50:28 
Podobnie znakomity ale też na krotki dystans jest w sumie Billy Joe Saunders.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 26-03-2023 13:00:40 
Autor komentarza: Zwykly Data: 26-03-2023 11:25:01
Benavidez na tle Planta wygladal jak gosc z wyzszej kategorii pomimo podobnych warunkow fizycznych.

*
*
*

Pisłem po wadze. Szkieletor. Następny Meksyk, który robi wagę w nikomu niewiadomy sposób. Rowerki w saunie... taa, to też było, ale to jak oni wyglądają na wadze jakby mieli paść od liścia, a potem w ringu to jest bardzo, bardzo, ale to bardzo nienaturalne.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 26-03-2023 13:08:22 
Stara rada, nie idź się bić z osiłkiem, tj. nie kop się z koniem -- tylko że jak koń jest metodyczny, to cię do tego kopania zmusi. Niech te dwa konie się teraz ze sobą kopią o prymat w SMW.
 Autor komentarza: Zwykly
Data: 26-03-2023 14:09:01 
Najlepszy to i tak jest Sebastian Fundora 197cm wzrostu a gosc zbija do 69 kg normalnie magia. To, że chłop 185-190cm jeszcze zbije do 76kg to potrafie zrozumiec ale nizej to juz naprawde tego nie rozumiem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 26-03-2023 14:11:29 
Benavidez potwierdził atuty i zrealizował zadanie, choć Plant okazał się nie lada twardym jegomościem, a w pewnym momencie zaczął wyglądać niczym Volvo po zderzeniu z ciężarówką, więc rezultat nie dziwi. Chwała mu za to, że wytrzymał do końca i z całą pewnością przed nim jeszcze ciekawe walki, aczkolwiek na mistrza pełnej dokumentacji brak, chyba że z przypadku i na chwile. Morrell Jr. zapuka pewnie niedługo do jego drzwi...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.