BETERBIJEW MUSI BRONIĆ TYTUŁU ZE SMITHEM

Callum Smith (29-1, 21 KO) wycofał się z walki z Pawłem Stępniem, wiedział jednak co go czeka. Dziś federacja WBC oficjalnie nakazała Arturowi Beterbijewowi (19-0, 19 KO) walkę z Anglikiem.

Rosjanin to mistrz świata wagi półciężkiej według WBC, IBF i WBO. Czwarty i ostatni pas - ten w wersji WBA, należy do Dmitrija Biwoła. Pięściarz z Liverpoolu, były mistrz kategorii super średniej, to obowiązkowy challenger dla Beterbijewa z ramienia WBC po wygranym eliminatorze z Mathieu Bauderlique'em (KO 4).

CALLUM SMITH KONTUZJOWANY - WALKA ZE STĘPNIEM ODWOŁANA >>>

Obie strony dostały teraz czas na negocjacje. Jeśli nie dojdą do porozumienia, 11 kwietnia odbędzie się przetarg, który wyłoni organizatora tej potyczki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Gazun
Data: 16-03-2023 07:44:00 
Smith będzie rozbity w drugiej połowie walki
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 16-03-2023 08:28:01 
mam nadzieje że smith będzie olany, a Beterbiev zawlczy z Bivolem
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 16-03-2023 09:59:10 
Tak czy siak to świetna walka, którą każdy zobaczy. Bivol mógłby sobie w tym czasie zaliczyć Buatsiego i następnie byłabo zestawienie na który każdy czeka. Niestety Buatsi ma inne plany, a w rankingu WBA szału nie ma. Pewnie będzie jakaś walka na podtrzymanie aktywności.

A jakby tak Bivol wskoczył na chwilę do cruiser i zawalczył z Badou Jackiem ? Gdyby był mistrzem WBC w LHW, pewnie nie byłoby to trudne do zrobienia. Walczył też u szejków, którzy go widzieli. Ale to tak ze sfery marzeń. Jack pewnie będzie chciał spieniężyć pas z rudzielcem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-03-2023 12:27:14 
W tej kategorii najbardziej wybuchowe zestawienie i to dosłownie zaraz po...Beterbijew vs Biwoł. W sumie widziałbym analogie do walki Artur vs Callum, tylko że Johnson i zapewne potrwałoby z 9 minut dłużej.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-03-2023 12:59:30 
Jak Stonka - najważniejsza walka z Bawołem i to bez klauzul rewanżowych. Zabawiając się w idealizowanie powinno to wyglądać następująco:
1 Najważniejsza unifikacja wiec prosto do brzegu - Bawół Beterbijew
2 Zakaz poruszania nawet tematu rewanżu - klauzul rewanżowych przy obronach obowiązkowych/dobrowolnych, czy nawet unifikacjach
3 Rewanż powinien odbyć się w sposób naturalny - zawodnik przegrany pozostaje na przynajmniej 1-3 walki gatekeeperem wygranego i dopiero rewanż jak się spisze.
4 Nie chodzi aby wyręczał mistrza w obronach ale czołówka pretendentów to 15 chłopa do ogarnięcia a jak zunifikowanego to nawet więcej (zależnie jak się poszczególnych firm/producentów pasów zazębiają rankingi)
5 Taki układ dopiero by nadał dynamikę każdej dywizji, jest oczywiście naiwnym marzeniem ale skończyło by się wiele patologii
6 Wadą jest to, ze promotorzy obsrywali by zbroję przy każdej unifikacji i by je blokowali aby chronić swoją kurę
7 Z drugiej zaś strony taki mistrz pod kloszem wolałby unikając wpierdolu od jakiegoś etatowego i groźnego pretendenta pójść w unifikację :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.