JOSHUA BUATSI ZMIENIA MATCHROOM NA GRUPĘ BOXXER

W zeszłym tygodniu Eddie Hearn żalił się, że Joshua Buatsi (16-0, 13 KO) odrzucił ofertę opiewającą na milion funtów za walkę z Dmitrijem Biwołem (21-0, 11 KO). Rzadko zdarza się, by promotor krytykował własnego zawodnika, ale... No właśnie, Buatsi nie jest już zawodnikiem Hearna.

Brązowy medalista olimpijski i obowiązkowy pretendent do pasa WBA wagi półciężkiej wypełnił swoją umowę z Matchroom Boxing i związał się kontraktem z grupą Boxxer, która zastąpiła Matchroom na antenie Sky Sports. To już kolejny transfer w tym kierunku. Niedawno szeregi Boxxer zasilili także Martin Bakole czy Lawrence Okolie.

- Muszę pozostać aktywnym zawodnikiem. Chcę walczyć z każdym, ale najchętniej z mistrzami świata. Interesują mnie największe dostępne walki na największej możliwej platformie, dlatego też podpisałem kontrakt z Boxxer i Sky Sports. Zdałem sobie sprawę, że niezbyt dużo kibiców oglądało moją ostatnią walkę na DAZN. Nie chciałem, by ludzie pytali, gdzie mogą obejrzeć mój występ, by ściągali jakieś aplikacje i musieli się gdzieś logować. Chciałem, żeby wszyscy wiedzieli gdzie i jak obejrzeć moje następne walki - przyznał Buatsi.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjęcia tej współpracy. To model do naśladowania i jeden z największych talentów w tym kraju - stwierdził Ben Shalom, nowy promotor zawodnika i szef grupy Boxxer.

Buatsi zadebiutuje w barwach nowej grupy 6 maja podczas gali w Birmingham. Na ten moment rywal pozostaje nieznany.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: FLAK0N
Data: 15-03-2023 16:46:54 
wszyscy już uciekają z tonącego okrętu sraczrooom. Nic dziwnego, skoro za jego sterami stoi pijak mogący w każdej chwili skierować okręt na skały
 Autor komentarza: hms
Data: 15-03-2023 16:55:49 
Buatsi odmówił walki za bańkę z Biwołem? Przecież lepszej kasy w życiu nie dostanie. Chyba, że zszedłby do super średniej do Canelo, ale jak na razie nie zrobił nic żeby taką walkę dostać
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 15-03-2023 17:06:15 
Chyba się niektórym pieściarzom najzwyczajniej w dupach poprzewracało.
 Autor komentarza: FLAK0N
Data: 15-03-2023 17:23:29 
tak np Usykowi z Krasjukiem którzy domagali się 50 na 58
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-03-2023 17:49:12 
Pewnie liczy, że grupa Boxxer upchnie go w Rzeszowie:) Osobiście nie miałbym nic przeciwko, aby zestawili go tam ze Stępniem.
 Autor komentarza: Zwykly
Data: 15-03-2023 20:03:29 
Zastanawia mnie ten Buatsi 188cm wzrostu a wyglad zawodnika wagi lekkiej. Poza tym mu kibicuje bo to fajnie boksujacy zawodnik ulozony technicznie szkoda bo to na Bivola i tak za mało tu by sie Hopkins przydal...
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 15-03-2023 21:44:03 
"Pewnie liczy, że grupa Boxxer upchnie go w Rzeszowie:) "

lol dobre :)

Fakt Hopkinsa z najlepszych lat (czyli jak miał 48 :P) to by się chętnie z Biwołem obejrzało... Buatsi jest zwyczajnie za krótki na ten poziom, ale może i powinien już zacząć walczyć o podium. Ciekawa decyzja o odejściu z Matchroom, może to im da trochę do myślenia. Nakupili róznego szajsu do platofrmy, której główną siła miał być boks i która bez inwestycji w częste i dobre gale stała się nijaka.
 Autor komentarza: hms
Data: 15-03-2023 22:29:26 
W lhw sytuacja jest taka, że żeby rozstrzygnąć pierwsze 2 miejsca potrzebujemy jednej walki, ale na 3 miejsce jest kilku kandydatów Zurdo, Yarde, Buatsi czy dwa Smithy
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.