POLACY LEPSI OD UKRAIŃCÓW NA RINGU W KIELCACH

W Kielcach odbyła się pierwsza gala Suzuki Boxing Promotion, dedykowana młodszym pięściarzom. Odbyło się dziesięć walk, w tym cztery między polskimi i ukraińskimi zawodnikami. We wszystkich zwyciężali Polacy.

Na kieleckim ringu rywalizowali kadeci (6 pojedynków), juniorzy (3) i seniorzy (1).

W walkach polsko-ukraińskich, w kadetach Oskar Mańka (48 kg) wygrał z Artemem Khomynem 3:0, Oskar Grodzicki (54 kg) z Nazarem Humenem 3:0, Patryk Dudek (60 kg) z Maksymem Kharechko 3:0, zaś w juniorach Miłosz Sułkowski (60 kg) pokonał Oleksandra Borysa 3:0.

W innych pojedynkach kadetów Norbert Parkosz (48 kg) wygrał z Bartłomiejem Bernatem 3:0, Hubert Skrzyniasz (66 kg) przegrał z Samuelem Kulikiem 0:3, a Franciszek Gawot (70 kg) z Borysem Grabowskim 1:2.

W juniorkach Kinga Krówka (60 kg) pokonała Natalię Dąbrowską 3:0, a Wiktor Skiba (80 kg) wygrał z Hubertem Nowosadem 3:0.

Niejednogłośnym werdyktem zakończyła się rywalizacja medalistów ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorów wagi 60 kg. Zmierzyli się wicemistrz kraju Michał Akoto-Ampaw i Albert Orzeł (wywalczył brąz w Zabrzu). Tym razem zmierzyli się w kategorii 63,5 kg, a triumfował Albert Orzeł 2:1.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.