WIDEO: MATIAS ZASTOPOWAŁ PONCE I ZDOBYŁ PAS IBF

Subriel Matias (19-1, 19 KO) nowym mistrzem świata federacji IBF wagi junior półśredniej. W walce o wakujący tytuł po czterech rundach remisował na kartach wszystkich sędziów z Jeremiasem Ponce'em (30-1, 20 KO), lecz w ostatnich sekundach piątej odsłony rzucił rywala na deski, a tego w przerwie poddał narożnik.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 26-02-2023 09:25:39 
Fajna walka, chociaż jej przebieg mnie zaskoczył. Nigdy wcześniej nie widziałem Argentyńczyka i spodziewałem się, że ten wysoki bokser będzie starał się wygrać walkę na dystans. Tymczasem Ponce od początku 1 rundy po prostu rzucił się na rywala i zaczął go brutalnie lać, a że Matias słabo odpowiadał, to momentami pachniało jego porażką przez KO/TKO. Od drugiej rundy jednak zaczął odpowiadać i wtedy rozpętała się prawdziwa ringowa wojna w półdystansie, przy czym stopniowo górę zaczęła brać siła ciosów Portorykańczyka. W 4 rundzie był jeszcze krótkotrwały zryw Poncego, ale w 5 gonił już resztkami sił, a pod jej koniec padł z bólu i wyczerpania. W przerwie został poddany, co było decyzja słuszną, zważywszy na to, co spotkało Dadaszewa.

Matias to dla mnie taki "Beterbijew wag lżejszych" i nie bardzo widzę w SLW rywala, który pokonałby go w wymianie ciosów. Być może jakiś dobry technik (Catterall, Barboza, Martin) byłby w stanie wygrać z nim "w stylu zajączka", choć też jest to wątpliwe.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 26-02-2023 10:03:12 
Awantura na "piątkę" finał rozczarowujący. Obaj przyjęli taktykę budki telefonicznej na totalne wyniszczenie i jak można było przypuszczać przeważył ołów w rękawicy.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 26-02-2023 11:19:41 
Będzie brakować Showtime po tym jak stało się częścią Paramount i zrezygnują z boksu. Kolejny mocny cios po odejściu HBO. Platformy streamingowe, DAZN, które swoją drogą też nie wychodzi na plus i przeinwestowało. Chujowe perspektywy.

Co do samej walki to świetny matchmaking, te kilka rund oglądane jednym tchem, ależ walka! Hugo, dobre podsumowanie. Warto tylko dodać, że przerwanie z punktu widzenia kibica "zaskakujące", ale na powtórkach widać że ojciec Ponce powiedział "No Más", a Ponce w żaden sposób nie protestował. Widocznie wiedzieli coś więcej o destrukcyjności tego ciosu w czubek głowy, który wszystko zaczął i dołożeniu ciosu na dół (żebra/mostek) już przy leceniu na dół. Jednak problem Ponce polegał bardziej na wystrzelaniu się i narzuceniu za dużego tempa od pierwszej rundy.

Co do undercardu to polecam 7 rundę Rodriguez-Adorno w kontekście ostatnich dyskusji o przedwczesnych przerwaniach. Adorno zainkasował cios, po którym się praktycznie odwrócił i okładany kolejnymi ciosami poszedł na chwiejnych nogach w stronę narożnika gdzie przukucnął będąc dalej okładanym i żadną częścią ciała poza stopami nie dotknął maty co byłoby pretekstem do liczenia zamiast przerwania. Świetna decyzja sędziego, który w takich ułamkach sekund podjął decyzję o "ropes held him up" i zaczął go liczyć gdzie Adorno opierał się nieznacznie tyłkiem o narożnik. Zamiast przerwania po dosyć jałowej walce w pierwszej części dostaliśmy kilka kolejnych round wymian i Adorno odchodzącego z podniesioną głową.

PS.
Furmi, kiedy ta nowa strona?
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 26-02-2023 12:52:18 
Problem z DAZN jest taki, że miało być od boksu, a weszło w różne inne rzeczy typu piłka nożna kobiet czy 'slap fights', co równocześnie ograniczyło jego ofertę bokserską do takiego poziomu, który dla fana boksu przestaje być interesujący. Sytuacja poprawi się tylko jeśli pojawi się nowy gracz chętny i zdolny do tego, żeby wejść konkretnie w boks i skupić u siebie jakiś sensowny kawałek światowej oferty boksu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.