WBC WYZNACZYŁA NOWEGO RYWALA DLA DONAIRE'A W WALCE O PAS

Pomimo czterdziestki na karku Nonito Donaire (42-7, 28 KO) chce odzyskać pas WBC wagi koguciej. I już wkrótce będzie miał taką okazję.

Po tym jak Naoyo Inoue postanowił zmienić kategorię na wyższą i zawakował wszystkie cztery tytuły, władze federacji World Boxing Council wyznaczyły Jasona Moloneya i właśnie legendarnego Filipińczyka do walki o wakujące trofeum. Tylko że Moloney odrzucił ów propozycję.

Federacja teraz wyznaczyła swojemu byłemu mistrzowi kolejnego rywala. Tak oto Donaire ma zmierzyć się o wakujący pas WBC z Alejandro Santiago (27-3-5, 14 KO).

Jednocześnie WBC wyznaczyła Nawaphona Kaikanhę (57-2-1, 47 KO) i Reymarta Gaballo (25-1, 21 KO) do eliminatora, który wyłoni pierwszego, obowiązkowego rywala dla nowego mistrza. Przypomnijmy, że Filipińczyk Gaballo jedyną porażkę w karierze poniósł właśnie z rąk rodaka (KO 4), być może więc dostanie szansę rewanżu z Donaire'em. Po prostu obaj muszą wygrać swoje najbliższe walki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: nonitek
Data: 16-02-2023 15:53:18 
Ciekawe czemu Moloney tak po prostu odrzucił tę walkę. Wiadomo, że Donaire ma swoje lata i to byłaby szansa na zostanie MŚ. 4 pasy są do rozdania, myślę że Donaire wygra z Santiago i to fajne zwieńczenie kariery.

A ten Kaikanha to taki tajski Jonak, fajny tylko rekord, ponad 50 wygranych a dalej wyciąga debiutantów do ringu (ostatnia wygrana na gościa 1-4)
 Autor komentarza: Polakos
Data: 16-02-2023 16:25:21 
Nie wiem czy nie najsłabsza kategoria obecnie w boksie, ale na pewno bardzo mocny kandydat na to stanowisko.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 16-02-2023 19:42:05 
Donaire zostanie zapamiętany jako wielki mistrz.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.