WIELKA BRYTANIA BOJKOTUJE MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET

Amerykanie, Irlandczycy, Czesi, a teraz także Wielka Brytania. Powiększa się koalicja krajów, które bojkotują IBA i jej skompromitowanego szefa Umara Kremlowa.

Amerykanie, Irlandczycy i Czesi zapowiedzieli bojkot Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn. Brytyjczycy póki co zapowiedzieli wycofanie swoich zawodniczek z marcowych mistrzostw, ale podobna decyzja odnośnie panów (maj) jest chyba również przesądzona.

"Brytyjskie bokserki nie wezmą udziału w nadchodzących Mistrzostwach Świata organizowanych przez IBA. Decyzja odzwierciedla ciągłe obawy co do przyszłości miejsca boksu w programie olimpijskim. Natomiast niedawne posunięcie IBA, która zezwoliła bokserom z Rosji i Białorusi na rywalizację pod ich narodowymi flagami, jest sprzeczna z rezolucjami przyjętymi przez MKOl w lutym i grudniu 2022 roku. To tylko zwiększyło różnicę i dystans pomiędzy IBA a ruchem olimpijskim. Nie ma przejrzystości zarządzania IBA, również zarządzania finansami, o które MKOl poprosił, aby chronić miejsce boksu w programie olimpijskim. Brytyjski Związek Bokserski potępia rosyjską inwazję na Ukrainę i solidaryzuje się z narodem, bokserami, trenerami i działaczami Ukrainy" - czytamy w oświadczeniu Great Britain Boxing.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 14-02-2023 19:34:24 
A czemu nie zwołać walnego zgormadzenia IBA i głosować odwołanie...
Czemu sport ma tracić dla jednostki w IBA?
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 14-02-2023 19:36:29 
Pytam Panią na stołówce "co to są pierogi swojskie" .pani odpowiada ,że "są to pierogi ruskie tylko wie pan". Zapytałem więc czy może zmienić pani barszcz ukraiński na barszcz swojski bo mój dziadek przez upadlincow został ...... Cisza. Ludzie pierdol...ci na pierogi focha strzela.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.