CZESI TEŻ BOJKOTUJĄ MISTRZOSTWA ŚWIATA - IBA BĘDZIE MIAŁA KONKURENCJĘ?

Najpierw Amerykanie, potem Irlandczycy, teraz w ich ślady poszli Czesi. Czeski Związek Bokserski podjął decyzję o zbojkotowaniu Mistrzostw Świata, zarówno tych męskich jak i kobiecych.

Wszystko przez decyzję IBA, która nie tylko dopuściła Rosjan i Białorusinów do startu, to jeszcze pod ich flagami i hymnami.

- Światową organizacją IBA kieruje Rosjanin, który jest w bardzo bliskich stosunkach z Władimirem Putinem, a za wszystko płaci Gazprom. Umar Kremlow, szef IBA, wpływa na niektórych za pomocą pieniędzy. Problem w tym, że niektóre kraje pozwalają się przekupić. To jest po prostu złe - powiedział Marek Simak, prezydent Czech Boxing Association, dodając przy tym, że prowadzone są już rozmowy w sprawie stworzenia nowej organizacji, konkurencyjnej dla IBA.

- Nowe stowarzyszenie powinno być proeuropejskie, antyputinowskie. I przede wszystkim chcemy dążyć do utrzymania boksu na igrzyskach olimpijskich - dodał Simak.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 14-02-2023 13:44:52 
Może nie być Amerykanów, Irlandczyków ale brak na MŚ takiej potęgi jak Czesi to poważny cios! Niemal nokaut! :) Jednakże liczy się gest.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-02-2023 14:24:36 
Wiadomo wojna jest wojną, każda jest zła i niesie ze sobą bestialstwo na każdym kroku i należy ją piętnować, jak i jej prowodyrów, tylko drugie dno owego konfliktu też wiele nam powie. Pojawienie się konkurencji dla nietykalnego do niedawna dolara, któremu Juan, Rubel rzucili spore wyzwanie, a że to nie Irak czy Libia to trudno wyeliminować takich konkurentów ze sporym asortymentem głowic nuklearnych. Oczywiście przekłada się to na coraz więcej dziedzin życia społecznego siejąc zamęt i spustoszenie na ekranach naszych telewizorów, monitorów, a co najgorsze w głowach. Aż dziw bierze, że nas tam jeszcze nie ma, to chyba jednak cisza przed burzą, albo Waszyngton nie ma czasu na dyscyplinowanie zakładników swojej polityki, gdy niezidentyfikowane obiekty latające coraz bardziej spędzają mu sen z powiek...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.