HOPKINS CENI UMIEJĘTNOŚCI BENAVIDEZA, ALE STAWIA NA PLANTA

Legendarny Bernard Hopkins wysoko ceni umiejętności Davida Benavideza (26-0, 23 KO), ale przekonuje, że układ stylów i opanowanie będą zdecydowanie premiowały Caleba Planta (22-1, 13 KO) w ich marcowym boju.

O faworycie walki

- Lubię Planta. Nie tylko podoba mi się jego doświadczenie i sposób, w jaki podchodzi do walki, ale i styl, myślę, że będzie miał teraz dużą szansę. Z tej dwójki to Benavidez jest bardziej utalentowany, ale to Caleb ma wysoką etykę pracy i mentalność pracusia. Myślę, że zaskoczy wszystkich i wygra ten pojedynek. Nie będzie to łatwe, ale nie będzie miał aż tak wielu trudności, jak ludzie przewidują.

O elementach, które dają Plantowi przewagę

- Jest konsekwentny i wie, że z reguły pięściarze nie dostają zbyt wielu szans, a on będzie miał kolejną i nie sądzę, aby ją przepuścił. Myślę, że jest bardziej głodny wygranej.

- (...) Wierzę, że Plant ma to podejście, chce tego bardziej i jeśli będzie boksował tak, jak ostatnio, to nie będzie to dla niego tak trudne, jak nam się wydaję. Walka pójdzie na punkty, chyba że któryś zostanie rozcięty. Będzie to trudny bój i obaj stracą w nim naprawdę sporo zdrowia.

O tym, że spora część kibiców przewiduje nokaut na Plancie

- Zła krew pomiędzy nimi jest prawdziwa, ale wydaje mi się, że styl Planta odbierze przewagę zasięgu ramion Benavideza. Plant lubi i kocha walczyć tak, jak to robi i nie sądzę, aby się to zmieniło. Myślę, że to wola walki będzie decydująca. 

O jakości Benavideza

- To znakomity pięściarz, uważam po prostu, że to dla niego kiepskie zestawienie. Będzie mógł zwolnić matchmakera zaraz po tym pojedynku. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Zwykly
Data: 05-02-2023 12:38:18 
Ja bym w tej walce i tak postawił na Canela, nawet pomimo tego, że nie walczy. Dziwie sie że Tyson Fury nie zbija kilogramów do cruiser i pół ciezkiej zeby pobic rekord slynnego Canela. Natmomiast ogromny szacunek dla Jarreta Hurda podbija kolejne kategorie w swoim resume pobił już chyba 4 mistrzów swiata i idzie po kolejne skalpy tym razem w wadze sredniej. Swift kroczy droga slynnego Canela brakuje mu jeszcze 16 zwyciestw.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 05-02-2023 12:39:37 
Sporo mądrych rzeczy powiedział Hapkins. Na pewno będzie to dla Benavideza coś nowego, już pomijając kwestię przeskoku w poziomie rywali to jeszcze ten niewygodny styl, który może być dla niego skomplikowany. O ile Lemiuex był wręcz na niego wymarzony stylowo - tak na oko przewaga dwóch kategorii, ze słabą defensywą, człapiący na nogach tak Plant posiada sporo atutów.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 05-02-2023 22:49:11 
Wybitni bokserzy w większości są kiepskimi analitykami bokserskimi (choćby dla tego, że często patrzą przez pryzmat swojego stylu i swoich doświadczeń). A akurat Hopkins pieprzył zawsze największe głupoty i praktycznie zawsze się mylił. Dlatego jeśli BH stawia na Planta to pewnie znaczy to że dostanie on niezły oklep
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.