BETERBIJEW I YARDE GOTOWI NA WOJNĘ!

- Grożono mi nożem, grożono pistoletem, nie obawiam się więc nikogo - mówi Anthony Yarde (23-2, 22 KO). - Jestem gotowy na wszystko - zapewnia Artur Beterbijew (18-0, 18 KO), broniący dziś pasów IBF/WBC/WBO wagi półciężkiej.

- Lubię szukać wyzwań. Jestem spokojny i opanowany, ale gdy pojawia się taka okazja, to ją łapię. Gdy po raz pierwszy atakowałem mistrzostwo świata, byłem jeszcze kompletnie zielony, wręcz nowicjuszem w tej grze. Miałem tylko serce do walki. Dużo wyniosłem z wyprawy do Rosji na starcie z Kowaliowem, wyciągnąłem naukę i dziś trenuję nawet inaczej niż wtedy. Na pewno jestem dziś innym zawodnikiem niż byłem wtedy. Mam dla Beterbijewa dużo szacunku za to co już osiągnął, lecz w ringu już tego szacunku nie będę mu okazywał. To, co odróżnia mnie od innych zawodników, to moja mentalność. Grożono mi nożem, grożono mi bronią palną, nie ma więc na tym świecie nikogo, kogo mógłbym się obawiać. To jest mój moment życia, a ten pojedynek z pewnością nie potrwa na pełnym dystansie - zapowiada zmotywowany challenger.

- Nazwałem go kulturystą, ale nie prześmiewczo, mówiłem tylko o jego muskulaturze. Na pewno fizycznie prezentuje się lepiej ode mnie. Chłopak wygląda na silnego, ale jestem gotowy na różne scenariusze tej walki, nawet na bardzo trudną przeprawę - stwierdził dużo bardziej oszczędny w słowach champion.

- Dokładnie śledzę wszystkich ciekawych zawodników tej wagi, dlatego dobrze znam i obserwuję Yarde'a od lat. To szybki i mocno bijący chłopak, który potrafi zaatakować, ale i poboksować z kontry, będziemy jednak przygotowani na wszystko co nam zaproponuje. Skupiliśmy się podczas przygotowań na każdym potencjalnym elemencie. Żadnych wymówek, wszystko poszło świetnie, Artura omijały kontuzje i jesteśmy gotowi na sto procent. Mój zawodnik jest bardzo silny, wszyscy mówią o jego nieskazitelnym rekordzie, ale uwierzcie, w ogóle nie skupiamy się na nokautowaniu rywali. To po prostu przychodzi samo - wtrącił Marc Ramsay, trener Beterbijewa.

Transmisja z gali w Londynie od 20:00 na antenie Polsatu Sport Extra.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.