DE LA HOYA: MARTWI SZCZĘKA WILDERA, RUIZ MOŻE GO ZNOKAUTOWAĆ

Oscar De la Hoya jest w gronie tych, zdaniem których Andy Ruiz Jr (35-2, 22 KO) może pobić Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO) w ostatecznym eliminatorze do tronu WBC wagi ciężkiej.

Pojedynek nie został oficjalnie potwierdzony, ale prawdopodobnie odbędzie się w czerwcu. Lepszy z tej dwójki zostanie obowiązkowym pretendentem dla zwycięzcy unifikacji Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z Aleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO).

HOLYFIELD: RUIZ MOŻE POKONAĆ FURY'EGO >>>

- To dobre zestawienie. Kocham Wildera, promowałem większość jego walk, facet potrafi znokautować jednym ciosem, ale na Ruizie można się przejechać. Patrzysz na niego i myślisz "Nie, ten gość na pewno mnie nie pobije", i co? Ruiz pobił już kilku z najlepszych. Znokautował Joshuę i moim zdaniem może zrobić to samo z Wilderem. Co prawda Wilder jest sprytniejszy i mądrzejszy w ringu niż Joshua, potrafi wykorzystywać swoje warunki fizyczne, lecz jeśli Ruiz go trafi, to może wygrać. Wilder ma wszystko poza szczęką, ten jeden element mnie martwi. Jeśli więc Ruiz czysto go trafi, zgasi mu światło - uważa "Złoty Chłopiec", niegdyś mistrz świata sześciu kategorii, dziś szef potężnej grupy Golden Boy Promotions.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 27-01-2023 15:19:08 
Pytanie rozbija się tylko o to w czy Ruiz okaże się lepszy od Heleniusa w obnażaniu tej słabej szczęki Łajldera? Roberta nie trudno w tym przebić - pokazał to przebieg tej ostatniej przyjacielskiej walki, gdzie jedyne czym się hojnie wymieniali, to darami: jeden drugiemu darował okazję do dobrej wypłaty a drugi odwdzięczył się okazją powrotu w rzekomej chwale po wpierdolu życia.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 27-01-2023 16:28:16 
No w sumie to nie wiadomo jak dużo zdrowia zabrały Wilderowi dwa łomoty od Tysona. Pauzował długo i dosyć emocjonalnie wypowiadał się po ostatnim występie. Może być różnie. Problem w tym że Ruiz raczej nie będzie miał wielu okazji by to przetestować bo jego wady wpasują się idealnie w zalety Wildera. Gdyby Ruiz miał lepsze nogi i aktywność szansa by była ale tak nie jest a Wilder nie sprezentuje mu raczej takiej sytuacji jak Joshua bo po pierwsze ma inny styl walki a po drugie nauczony historią Antka raczej nie będzie się w ringu spieszył i podpalał.

Nie zdziwił bym się gdyby Wildera miejsce w obecnym rozstawie było nieco naciągnięte i byli by bokserzy w hw którzy mogliby go sprać w walce ale w Ruiza nie wierzę.
 Autor komentarza: hero21
Data: 27-01-2023 16:41:43 
Wilder ma słabą szczękę? Dobre sobie. Tyle bomb co przyjmował od Furego i gdyby nie pojawiło się zmęczenie i totalne wycieńczenie organizmu to kto wie ile jeszcze by stał. Oczywiście można spekulować że nie ma najmocniejszej szczęki wsród cięzkich,ale też nie można powiedzieć że ma słabą. Padał po ciosach już w pierwszych połowach walki, ale podnosil się i walczył dalej.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 27-01-2023 17:11:06 
Słabej nie ma ale mocnej też nie. Fury nie bije w hw jakoś spektakularnie mocno mimo wszystko a z dużą łatwością zamraczał Wildera który chwiał się i ledwo żył od ciosów a nie od zmęczenia. I w drugiej i trzeciej walce jak dostał na ucho i poszła kre to załączał mu się "zombie mode".

A dużo okazji do przyjmowania mocnych ciosów nie miał. Z Ortizem który bije mocno też był w ciężkich tarapatach
 Autor komentarza: Scross
Data: 27-01-2023 17:35:54 
No akurat według mnie ciosy Fury'ego na Wilderze to nie pacanki jak z Chisorą.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 27-01-2023 17:46:29 
Nikt nie pisze że pacanki natomiast Fury nie ma i nigdy mieć nie będzie jakiejś masakrycznej pojedynczej bomby. Stąd nawet gdy już Wildera miał na skraju nokautu długo zajmowało mu zanim dobił go na dobre a przez długie momenty umówmy się on prał półprzytomną osobę.
 Autor komentarza: FLAK0N
Data: 27-01-2023 19:08:47 
zobaczymy jak Wilder nie da się pomiatać Ruizowi jak Joshua to będzie znaczyć że wszystko z nim ok, a przerwa jednak wynikała z faktu że nie miał w perspektywie ciekawych ofert na tamten czas
 Autor komentarza: null
Data: 27-01-2023 21:21:02 
Ruiz w tej walce będzie trochę jak Stiverne - Stiverne też próbował złapać szybkimi kontrami Wildera ale nie dał rady. Ruiz też raczej nie da.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.