POLACY I CZESI KOŃCZĄ WSPÓLNE ZGRUPOWANIE

Dobiega końca wspólne, pierwsze w tym roku zgrupowanie reprezentacji Polski i Czech. Pięściarze obydwu krajów przygotowują się w Centralnym Ośrodku Sportu im. Feliksa Stamma "Cetniewo" do sezonu przedolimpijskiego, tzn. kwalifikacji do Igrzysk w Paryżu.

- Z naszymi bokserami trenowało i sparowało pięciu czeskich zawodników: Petr Novak 63,5 kg, Jan Polak 71 kg, Peter Bartl 75 kg, Pavel Hrywnak 92 kg, Martin Pinc +92 kg – powiedział Wojciech Bartnik, trener polskiej reprezentacji.

W obozie we Władysławowie uczestniczą niemal wszyscy najlepsi Biało-Czerwoni. - Wszyscy pięściarze są zdrowi, poza Jakubem Słomińskim i Mateuszem Bereźnickim, którzy na zgrupowanie przyjechali z urazami ręki. Są pod dobrą opieką fizjoterapeutki Aleksandry Słotwińskiej - przyznał szkoleniowiec.

Po krótkiej przerwie, 1 lutego polscy bokserzy zaczynają kolejne zgrupowanie, tym razem w COS OPO w Spale.

- Od 6 lutego będziemy startować w turnieju międzynarodowym w węgierskim Debreczynie - dodał Wojciech Bartnik.

W 67. Bocskai Istvan Memorial wystąpi również kobieca reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Tomasza Dylaka.

W pierwszym półroczu 2023 roku polskie zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w Mistrzostwach Świata, odpowiednio w New Delhi i Taszkencie. Z kolei na przełomie czerwca i lipca w Nowym Targu odbędą się kwalifikacje olimpijskie w ramach Igrzysk Europejskich w Krakowie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Scross
Data: 25-01-2023 14:41:19 
Brawo nakopać dziadom!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.