KNYBA: USYK ZROBIŁ NA MNIE NAJWIĘKSZE WRAŻENIE NA SPARINGACH

O sparingach z najlepszymi na świecie w wadze ciężkiej, kontrakcie z grupą Top Rank, wyjeździe do Ameryki do nowego trenera, ale przede wszystkim wielkich ambicjach sportowych porozmawialiśmy z dwumetrowym i niepokonanym Damianem Knybą (10-0, 6 KO). - Całe życie podporządkowałem treningom. Teraz praktycznie nie mam życia poza boksem, więc progres musi być. Praktycznie zamieszkałem na sali treningowej - mówi Knyba.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Flakon
Data: 19-01-2023 19:25:39 
Taki młody a już z Usykiem sparował, Knyba ma szansę naprawdę coś osiągnąć.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 19-01-2023 20:02:46 
Knyba to bedzie kolejny pompowany balon, ktory nic nie osiagnie. Sorry, ale gosciu ma swietne warunki fizyczne, najwiekszy zasieg ramion w wadze ciezkiej, a w swoich walkach nie korzysta z zadnego ze seoich atutow. Ani z zasiegu, ani z gabarytow. Zero, kompletnie nic.
 Autor komentarza: Scross
Data: 19-01-2023 20:27:52 
Może go top rankowcy nauczą.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 19-01-2023 21:07:52 
Już osiągnął - jest w 100 boxreca, a dokładniej #72, a to już sporo.
IMO trochę działa wahadło, tj. niestabilność kibiców. Do Dowbyszczenki było pompowanie, potem wielkie rozczarowanie, a prawda jest gdzieś pośrodku. IMO sukcesem dla niego będzie powtórzenie osiągnięć Wacha (było nie było walki z szeroką i ścisłą czołówką, w tym jedna o wszystkie pasy), na więcej nadal nie widzę potencjału.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 19-01-2023 22:12:41 
@ Ariosto
Wach to jest historycznie Nr 2 w polskiej zawodowej HW po Gołocie. Nikt inny z Polaków nie przetrwał pełnego dystansu w walce mistrzowskiej i to nie z byle kim, a z Władimirem Kliczką. Czy nie za dużo wymagasz od Knyby?
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 19-01-2023 23:19:37 
A tu bym raczej patrzył na ranking, gdzie nie tylko Adamek, ale i Kownacki byli wyżej i - przynajmniej przez jakiś czas - bez wątpienia znaczyli więcej. Oczywiście tak jak napisałem, doceniam osiągnięcia Wacha. I tak jak napisałem dalej, dociągnięcie przez Knybę do takiego pułapu to dla mnie nie są wymagania, tylko jego sufit. Mogę się mylić, ale tak to widzę.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 20-01-2023 02:38:22 
Ja nawet nie pisze o walce o MŚ, ale Knyba moim zdaniem nie pokona nikogo z zaplecza heavy, przykladem tego, ze osiagnal wiecej, niz powinien, jest Kownacki, dal fajne dla oka walki, pokonal Martina, Arreole, Washingtona, Szpilke, mial propozycje walki z AJ. A Knyba? Jest o nim glosno, bo jego gabaryty sa skrojone pod wage ciezka, dawno nie mielismy takiego boksera z wrecz horrendalnym zasiegiem ramion, ale wystarczy obejrzec kilka jego walk i zadac sobie pytanie, czy on moze z kims wygrac z drugiej czy trzeciej dziesiatki.. To tylko moja opinia, ale poki jakis trener go nie nauczy jak korzystac ze swojego zasiegu to on nic nie zdziala, bo poza wzrostem i zasiegiem, jest ogolnie wątły fizycznie i cios ma z pewnoscia kiepsciutki. Kownacki chociaz nadrabial intensywnoscia w ringu, jesli chodzi o wyprowadzane ciosy, a Knyba? Wchodzenie z kazdym w poldystans z tak dlugimi lapami? Smiech.
 Autor komentarza: Scross
Data: 20-01-2023 05:01:09 
@up
Też nie przekonuje mnie ale liczę, że Top rank go trochę oszlifuje, że chociaż zawalczy z "uznanym" nazwiskiem. Najwyżej się mocno zaskoczymy. Skoro wyszedł spod sideł Don Wasyla to ma szanse, jakiekolwiek. Tak to by była trylogia z przygrubym Radczenką xD potem jakieś stefanki Stanko heavyweighta
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 20-01-2023 10:14:48 
Damianowi przydałby się wreszcie topowy trener na stałe gdzieś w USA gdzie powinien się przenieść i zespół przygotowania tak na 3 lata co najmniej, wtedy można byłoby zobaczyć czy jakiś chleb z tej mąki można upiec, na razie to jest pod względem treningu komiwojażerka i z tego na pewno nic nie wyjdzie, proponuję Kronk :)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-01-2023 10:32:30 
Damian przy zasięgu 218 (Fury ma 216) ma świetną koordynację.
Bije kombinacyjnie i robi to bardzo dobrze.
Oglądając go na worku nie widać że ma tak długie ręce.

Kluczem jest dobranie mu odpowiedniej strategii walki. Np. Cunningham przy dużym zasięgu pchał się do półdystansu i Adamek + Głowacki mieli go 10 razy na deskach.
Usyk ma mniejszy zasięg a potrafił pacankami rozpracować wielu w swojej wadze.
W ciężkiej wiadomo.
Wracając do Cunninghama - on potrafił overhandem posadzić Furego.

Damian nie miał kariery amatorskiej, dlatego teraz jak najwięcej spraringów z kim się da aby nadrobić zaległości amatorskie.
Powtórzę moje zdanie że bokser aby miał szanse na zawodowstwie powinien zdobyć medal Mistrzostw Europy/Świata Seniorów tak jak np. Tomasz Adamek.
Jak nie to jak najwięcej sparingów.

Damian mógłby uczyć się poruszania od Tysona Fury, ekspozywności/dynamiki od Wildera. Jeździć do kogo się da.
No i lepiej się promować.
Szpilka na tym etapie kariery wyskakiwał z każdej lodówki.
Taniec z gwiazdami itd.
 Autor komentarza: Scross
Data: 20-01-2023 15:38:54 
Usyk zrobił wrażenie? To poczekaj aż zawalczysz z Canelo...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.