BRIEDIS CHCE WALKI Z CHISORĄ: ON JUŻ SIĘ ZGODZIŁ

Mairis Briedis (28-2, 20 KO) był liderem kategorii cruiser, teraz jednak chętnie sprawdzi się w wadze ciężkiej i rzuca wyzwanie konkretnemu zawodnikowi.

Łotysz jest doskonale znany brytyjskiej widowni. I chce to wykorzystać. Obchodzący wczoraj 38. urodziny zawodnik na prezent wymarzył sobie walkę z Dereckiem Chisorą (33-13, 23 KO).

- Przybyłem do Anglii, bo jestem głodny i chcę trochę mięsa. Rozmawiałem z Chisorą i zaproponowałem mu taki pojedynek, on przyjął zaproszenie do walki i uścisnęliśmy sobie rękę. Zobaczymy co z tego wyjdzie - powiedział Briedis, który zanim został trzykrotnym mistrzem świata kategorii cruiser, wcześniej robił wycieczki do ciężkiej i na przykład w sierpniu 2015 roku ciężko znokautował Manuela Charra.

Chisora na początku grudnia po raz drugi atakował pas WBC wagi ciężkiej, przegrał jednak z Tysonem Furym (TKO 10).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 14-01-2023 14:16:59 
Szczerze? Chisora to moze byc za duzo dla Briedisa, mowcie co chcecie, dla mnie Chisora postawil ogromny opor Usykowi, smiem twierdzic, ze w pierwszej polowie walki Usyk przechodzil przez pieklo i Chisora dal ciezsza walke Usykowi, niz Briedis kilka lat temu. Briedis nie jest tak lotny jak Usyk i Chisora moze mu naprawde zagrozic, dla mnie faworytem takiej walki bylby Chisora.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 14-01-2023 14:29:55 
Gdyby wzbudzał nieco więcej sympatii, której nie wzbudza (mam tu na myśli zachowanie podczas i po walce z Głowackim, oraz różnego rodzaju skomlenie o kasę), to można by powiedzieć, szkoda chłopa. Z tym co prezentuje w ringu, ale innym paszportem lub promotorem mógłby wyciągnąć ze swojej kariery dużo więcej -- tzn. pieniążków, bo najwyraźniej głównie na tym mu zależy. I z takim podejściem HW już dawno powinno być jego celem, ze dwa dobre występy i dostałby tę $$$ walkę z Chisorą czy Whytem; a obecnie w wieku 38 lat to raczej może być luksusowym gatekeeperem dla prospektów typu Wardely czy Clarke (no może za rok-dwa, bo teraz to pewnie jeszcze by ich poskładał).
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-01-2023 16:00:03 
Niezła opcja i w sumie korespondencyjny pojedynek z Usykiem, a że ich bezpośrednie starcie w junior ciężkiej było wysokich lotów, to mogłoby namieszać nam w głowach, o ile Łotysz wypadnie więcej niż solidnie z Anglikiem ostatecznie zwyciężając go. Osobiście zobaczyłbym Briedisa z Gasijewem, myślę że nie tylko ja albo Hunim, tym bardziej że po ostatniej awanturze z Opetaia kangurowy szlak ma przetarty.
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 14-01-2023 16:10:48 
walka może być wyrównana na początkowym etapie, a nawet może zarysować się przewaga Chisory, aż padnie kondycyjnie. Ale ogólnie nie ma szans by Łotyszz poradzził sobie z nim tak gładko jak Fury, nawet jeśli Anglik będzie w o wiele gorszej formie co jest pewne
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 14-01-2023 16:30:08 
ogólnie to Chisora na Furego zrobił swoją najlepszą formę z okresu jego past prime, o wiele lepszą niż z Usykiem, któremu sprawił masę problemów, a na Furego mimo że forma lepsza to nie wystarczyło nawet na urwanie jednej rundu. To już Arreola dał lepszą walkę Klliczce, dlatego całkiem możliwe że walk Furego z Usykiem, będzie jeszczae bardziej jednostranna na korzyść tego większego zawodnika niż nawet Kliczko Adamek
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 14-01-2023 19:21:24 
@sumoiz
ogólnie to Chisora na Furego zrobił swoją najlepszą formę z okresu jego past prime, o wiele lepszą niż z Usykiem, któremu sprawił masę problemów, a na Furego mimo że forma lepsza to nie wystarczyło nawet na urwanie jednej rundu. To już Arreola dał lepszą walkę Klliczce, dlatego całkiem możliwe że walk Furego z Usykiem, będzie jeszczae bardziej jednostranna na korzyść tego większego zawodnika niż nawet Kliczko Adamek
----------------------
wiekszych kitów dawno tu nie czytalem ale witajmy kolege na forum.
 Autor komentarza: USSboxing
Data: 14-01-2023 19:24:03 
======================================
a z innej strony to ,dopuki sa ludzie co zapłacą to ich sprawa .Nie nasza .
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 14-01-2023 20:22:34 
Nasza sprawa, bo jak tak dalej pójdzie Chisora będzie do 60-ki walczył w kółko z Pulewem, Parkerem i Whytem i będą między sobą robić rotację w top10 HW i róznych klubacj pretendentów, trzymając w zamrażarce co najmniej kilkanaście ciekawych nazwisk typu Bakole i Sanchez, nie wspominając o wchodzie (Żałołow, czy nawet Kossobudzki). Angielski kibic z jednej strony robi koniunkturę dla boksu, a z drugiej blokuje wszystkie fajne walki, per saldo chyba wychodzi na minus.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 14-01-2023 20:52:06 
A dla mnie całkiem spoko walka. Breidis to był (jest)? rewelacyjny bokser - taki biały b. Hopkins. zderzenie z 120 kg klocem może być ciekawie a wynik nieoczywisty.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 14-01-2023 20:58:25 
Mairis Briedis to bardzo dobry pięściarz tylko obawiam się, że jak na na debiut w wadze ciężkiej Chisora może być zbyt dużym wyzwaniem dla Łotysza, ale stylowo wydaje mi się, że obaj dadzą świetną walkę. Briedis lubi, gdy rywal na niego naciera. Łotysz wypada słabo gdy walczy z przeciwnikiem skoncentrowanym na obronie. Natomiast Chisora to pięściarz agresywny, skoncentrowany bardziej na ataku niż obronie. Myślę, że stylowo Chisora będzie pasował Briedisowi.
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 14-01-2023 21:16:52 
dwa ciule będą robić interesy policmajster Bredzisz z Edkiem menelem, ciekawe jaki to będzie mieć finał
 Autor komentarza: Clevland
Data: 14-01-2023 21:37:49 
Może być ciekawie....
Chicora może trafić swoim cepem...
 Autor komentarza: Scross
Data: 15-01-2023 13:42:17 
Chisor niech walczy why not lubie go oglądać
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 16-01-2023 08:29:24 
Wcale nie łatwa walka DJa Łotysza..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.