ROY JONES JR KONTRA FIODOR EMELIANENKO W WALCE POKAZOWEJ?

Roy Jones Jr (66-9, 47 KO) to legenda boksu i zdaniem wielu najlepszy zawodnik w historii. Taki sam status, tylko w MMA, ma Fiodor Emelianenko (40-6). A może tak skonfrontować ich między sobą?

To pomysł samego Roya. Coraz większą popularność zyskują bokserskie walki pokazowe. Jedną z nich - z Mike'em Tysonem, stoczył właśnie Jones Jr, w przeszłości mistrz świata wagi średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej. Był też liderem zestawień P4P.

Fiodor wciąż pozostaje czynnym zawodnikiem i 4 lutego spróbuje się zrewanżować Ryanowi Baderowi za porażkę sprzed trzech lat. Wicemistrz olimpijski z Seulu (1988) proponuje mu bokserską "pokazówkę".

- Chciałbym się z nim spotkać w walce pokazowej. Zresztą rozmawialiśmy już w tej sprawie, ale nie udało się nam wtedy wszystkiego potwierdzić. Wierzę, że taka potyczka jest wciąż możliwa do zorganizowania i chętnie ją stoczę - nie ukrywa Jones Jr.

Roy w listopadzie 2020 roku stoczył "pokazówkę" z Tysonem i od tego momentu już nie walczył. Wciąż jednak pozostaje w lekkim treningu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pimko
Data: 09-01-2023 09:53:11 
Może pomysł byłby i ciekawy. Tylko nie rozumiem po co uwiarygodniać i reklamować ruski mir w trakcie tak brutalnej wojny. A sam Emelianenko swoją postawą i wypowiedziami o Ukrainie i wojnie w Ukrainie wspiera przestępstwa wojenne. Popiera tezę o "faszyźmie na Ukrainie" jako przyczynie wojny, popierał zabranie Krymu Ukrainie, popiera obecną mobilizację (wszystko to publicznie), a potem nagle narzeka, że "sport powinien być oddzielany od polityki". Ja rozumiem, że fani chcieliby widzieć ciekawe zestawienia, ale uważam, że dopóki ruscy zachowują się tak, a nie inaczej nie powinno być dla nich miejsca w międzynarodowym sporcie - przynajmniej dla tych, co publicznie popierają Putina i wojnę.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 09-01-2023 10:51:43 
Nawet odkładając na bok kwestie polityczne, taka walka nie ma żadnego sensu. W czasach świetności kluczowym atutem RJJ była jego niesamowita motoryka, refleks i szybkość. Tego już nie ma i nigdy więcej nie będzie. Bez nich RJJ jest po prostu starszym panem, który ma jakieś tam pojęcie o boksie. To mniej więcej tak, jakby Wilderowi całkowicie odebrać jego cios. Czyli - Wilder bije, ale efekt jest 10 razy słabszy. Co zostaje? Wielki dryblas machający łapami, prawdę mówiąc dosyć śmiesznie.

Z kolei największym atutem Fedora była walka w parterze. Boksować trochę umiał, wiadomo, na tym poziomie musiał. Ale to raczej poziom dyskotekowy. Ewentualna walka z RJJ byłaby więc starciem dwóch starych, zniszczonych pokrak. Ani ekscytujące, ani śmieszne. Zwyczajnie żałosne.
 Autor komentarza: Kroganin
Data: 09-01-2023 11:35:08 
Pimko - nazwiska Bandery czy Szuchewycza wymazałeś z pamięci? Nagle nie wiadomo kto to jest i że rok 2022 był rokiem Bandery we Lwowie? Polskim mieście? Wołyń? Galizien SS? Nic to Ci nie mówi? Właśnie przez takich manipulantów Polska to USraelski bantustan.

Ha tfu!
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-01-2023 12:25:54 
Oboje to żywe legendy pod emerytalnymi palmami( jeden na pewno, a drugi prawie), Roy królował w boksie racząc nas nieziemskim artyzmem, Fedor dominował w Pride stając się jego bóstwem. Chwała już se ne vrati, oczywiście namiastkę adrenaliny mogą odszukać w pokazówkach, o ile chcą, a przede wszystkim mogą, ale to już nie będzie jak za lat świetności, a co najwyżej substytutem. Niemniej to też jest jakieś rozwiązanie, aby ponownie poczuć ten dreszcz na ciele.

W kwestii konfliktu: ta wojna to tylko fragment większej układanki, typowe starcie o pieniądz, a także fundamentalne przepływy i kto na tym będzie rękę trzymał, następnie rozdając karty. Nakłada się na to galopujący rozwój technologiczny, wszystko to się razem wiąże i zacieśnia z dnia na dzień czego efekty widzimy na zewnątrz, jak i szklanym ekranie. Polska, no właśnie..., nasi rządzący przyjęli za pewnik, że jest wyłącznie jedyna słuszna opcja, a wielowymiarowe podejście zbędne, co niestety może nam się odbić czkawką i dobrze by było jakby tylko na tym się skończyło.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 09-01-2023 13:03:53 
Obaj.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-01-2023 13:41:46 
Fakt to prawda nie zaprzeczam się poprawię i nie pękam. Błąd na błędzie jakoś będzie i oboje, łapie obaj i już moje.
 Autor komentarza: Scross
Data: 09-01-2023 13:51:57 
@Kroganin
Z tego co mi się wydaje Lwów jest ukraińskim miastem. Poza tym jakoś polaków nikt się nie czepia o przestępce piłsudskiego, nasze zbrodnie, naszych bandytów wyklętych czy nasz odzew na wołyniu więc nie widzę powodu aby czepiać się cudzych bohaterów, oni przynajmniej ich mają, nie to co Rosja
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 09-01-2023 14:31:13 
Autor komentarza: Kroganin

STALIN...
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 09-01-2023 14:33:22 
Autor komentarza: Kroganin


Aaa i pozdrów Pirygożyna farmerze :)))
 Autor komentarza: Starykibic
Data: 09-01-2023 14:36:53 
Scross Dla Ciebie "nasz odzew na wołyniu" jest na tym samym poziomie co zbrodnie UPA? A Szuchewycz i Bandera to po prostu "cudzy bohaterowie"? Do których, jak się domyślam, Twoim zdaniem moją prawo? Jedyne z czym się zgadzam to istotnie Lwów jest dzisiaj ukraińskim miastem.
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 09-01-2023 15:37:01 
Co w tym dziwnego że Roy chce stoczyć pokazówkę z własnym rodakiem ?
Najlepiej niech spotka się nie z Fedorem tylko z mistrzem aikido Stevenem Seagalem ,a sędziować im może Gerard Depardieu
 Autor komentarza: Scross
Data: 09-01-2023 16:48:50 
@starykibic
To tacy sami bandyci jak Kościuszko, wyklęci czy Piłsudski. Skupmy się ba swoim kraju
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 09-01-2023 17:07:25 
Emalianenko miałyy duże szanse nawet w boksie. Roy jest już zdziadziały, a oglądałem ostatnią walkę Emalianenki i tam dalej dynamika stoi na niesamowitym poziomie
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 09-01-2023 17:12:27 
@Scross
Ja bym się raczej skupił na "tu i teraz". Rozgrzebywanie jakichkolwiek zaszłości starszych niż pół wieku zwyczajnie nie ma sensu. W 15. i 16. wieku Polacy masowo wbijali na pale kozackich powstańców. Ci powstańcy robili to samo z Polakami i Żydami. Później były rozbiory, powstania, Polska raz się na mapie pojawiała, innym razem z niej znikała, zazwyczaj w trochę innym miejscu tej mapy. Te same miasta potrafiły być rosyjskie, polskie, niemieckie, potem sowieckie a potem białoruskie czy ukraińskie. Wrocław przestał być "polski" już w trakcie "rozbicia dzielnicowego". Szczecin, a właściwie Świnoujście były "polskie" za czasów Chrobrego. A później dopiero po 2 wojnie. Tak to już jest z miastami i terenami.

Tymczasem tu i teraz car i jego propagandyści codziennie grożą "zachodowi", włącznie z Polską, a czasem wprost Polsce, atakami jądrowymi. W 2014 roku i w późniejszych latach car nakazał swoim wojakom ćwiczyć atak jądrowy na Warszawę. Innymi słowy Rosja, ku mojemu wielkiemu rozgoryczeniu, jest obecnie wrogiem Polski. Natomiast walcząca z Rosją Ukraina, pomimo historycznych zaszłości, pomimo Bandery, Szuchewycza i Wołynia jest sojusznikiem. Tak wyszło. Z Niemcami, którzy rozwalili Warszawę i wymordowali sześć milionów Polaków jesteśmy teraz w UE. I jest to główny polski kontrahent handlowy. Historia jest wredna. Ale trzeba patrzeć na nią trzeźwo. A patrząc trzeźwo należy się cieszyć, że car w panice wycofał z Królewca Iskandery, którymi zagrażał Polsce. I je zużył. Nie na Warszawę.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 09-01-2023 17:17:47 
Fajne komentarze. Kupuję ten z Seagalem i Depardieu, ale także w pełni zgadzam się z tym o motoryce RJJ i świetnym porównaniem do Wildera bez ciosu.
W kwestii konfliktu, ja bym rozdzielił kwestię Krymu (który jest rosyjski etnicznie i kulturowo i ludzie tam po prostu chcą być w Rosji - niezależnie od nielegalnego przejęcia tego półwyspu) od oceny wojny jako całości, gdzie jedno państwo wjeżdża na drugie z hasłami otwartego ludobójstwa ('oczyszczenie z nazistów'). Jak dla mnie Rosja będzie musiała po tej wojnie zmienić flagę, tak jak zmieniły ją hitlerowskie Niemcy.
W kwestii Bandery... polska reakcja nie była tak barbarzyńska jak działania UPA itd., ale można z kolei zapytać jeszcze o genezę tychże działań; Lwów był polski ale wieś dookoła była ukraińska i traktowanie tej wsi było różne... i tak można się cofać do Chmielnickiego, tylko po co, skoro mamy rok 2023.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 09-01-2023 17:22:11 
O, i z tym Stieczkina wyżej też się w pełni zgadzam, łącznie z tym rozgoryczeniem, bo ja bardzo chciałbym być rusofilem, no ale niestety. Dodałbym jeszcze, że Niemcy się z 2 wojny rozliczyli, Ruscy nie. Jak się ich czasem pytam, jak to jest, że spuścizna sowiecka jest rosyjska kiedy chodzi o zwycięstwa (9 maja i ta cała mitologia), ale jeśli chodzi o zbrodnie wojenne, to już rosyjska nie jest. Jest to dla nich ciężkie pytanie.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 09-01-2023 17:28:10 
Stieczkin - w 100% popieram - patrzenie na geopolitykę w inny sposób niż z punktu naszego interesu jest kompletnie dziecinne i służy co niektórym do sterowania prostym ludem. Tak jakby przy obecnym zagrożeniu ze strony Chin, Japonia się rzuciła na USA za Hiroszimę i Nagasaki.
Obecnie z Ukrainą mamy bardzo zbieżny interes. Kto ma wątpliwości niech sobie przeczyta rządania Putina wobec Polski i Nato z połowy grudnia 21.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-01-2023 18:10:18 
Według mnie sprawa jest prosta, ale to moja prywatna opinia.

Po pierwsze: ochrona tkanki biologicznej,
po drugie: budowa siły ekonomicznej, co przekłada się na rangę i podmiotowość (myślę, że Turcja w pewien sposób jest tu przykładem),

po trzecie: unikamy jak ognia reguły dziel i rządź. W tym momencie to rozgrywka wielowymiarowa, gdzie chodzi o to, kto będzie rozdawał karty, a my jako przedmiot, a nie podmiot jesteśmy traktowani po macoszemu i wszelkie nasze ustępstwa są realizowane po taniości. A położenie predysponuje nas do stawiania warunków, ale bez cohones to się nie obędzie i w sumie najważniejsze, ten konflikt zbrojny jest nie nasz, ani w naszym imieniu. Trzeba też wspomnieć o tym, że nadchodzące wartości oferowane nam przez Zachód obrócą w perzynę naszą dotychczasową rzeczywistość, a do historii się wraca, bo jest naszym nauczycielem i warto to mieć na uwadze, choć nie przeczę, iż wyjątki od reguły się zdarzają.

Podsumowując każde normalne szanujące się państwo mające podmiotowość dba w pierwszej kolejności o swój własny interes, a nie się rozbraja lub wpycha w konflikt w imię realizacji czyiś korzyści, chyba że jest się kamikadze, ewentualnie władza reprezentująca interesy obywateli jest wyłącznie ichjęzyczna.
 Autor komentarza: Kroganin
Data: 09-01-2023 18:41:20 
Autor komentarza: Minister1989

Tak tak ruski agent XD Oryginalnie. Pozdrów swoich UPAińskich braci Minister. Rosja, Ukraina i Niemcy to kraje od zawsze i na zawsze nam wrogie, ktoś kto tego nie widzi albo nie zna historii albo chcę być na nią ślepy bo wierzy że jakoś to będzie. Ukropieńcy nam mówią jedno a swoim niemieckim przyjaciołom drugie, chyba że już zapomniałeś co w Niemczech mówił wiceminister od spraw zagranicznych Ukrainy w niemieckim radiu. :)
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 09-01-2023 19:03:15 
Niech sobie powalczą w kacapi. Roy z tego co pamiętam ma tam dobre układy..
 Autor komentarza: Scross
Data: 09-01-2023 20:47:34 
@kroganin
historycznie może i tak, liczy się jak uznał słusznie Stieczkin tu i teraz, a nie co było kiedyś.
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 09-01-2023 21:17:48 
Wielu komentatorów i generałów podkreśla, że bez Polskiej pomocy Ukraina by poległa już w kwietniu czy maju. Przypomnę, że na oficjalnych wydarzeniach państwowych chyba z 2 lata temu przyjmowali naszego ministra z flagą Ukrainy na ścianie w której granicach był Przemyśl, Zamość i Chełm. Albo choćby sytuacja z Melnykiem z przed kilku miesięcy gdy za wrogie nam wypowiedzi został awansowany z ambasadora Niemiec na ministra. Mimo tej całej pomocy i Ruskiego u siebie oni nawet nie mają zamiaru wczuć się w naszą sytuację. Uważają nas za frajera do dymania i miękkie pizdy. Kraj który mimo wielkości 2 razy jak Polska i najlepszych ziem w Europie, był zarządzany jak Etiopia, praktycznie będąc nieustannie w zapaści i bankructwie.A suweren wybierał sobie przez 30 lat żydowskich oligarchów na rządzących łącznie z ostatnim który podobno na graniu w kabarecie i
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 09-01-2023 21:19:46 
...przebieraniu się w damskie szpilki dorobił się 800 baniek zielonych. Moim zdaniem szkoda na nich każdej złotówki.
 Autor komentarza: Kroganin
Data: 09-01-2023 22:17:51 
Autor komentarza: werwoolf

Pełna zgoda.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.