WASILEWSKI: JEST DECYZJA WBC, RÓŻAŃSKI vs BABIĆ O PAS!

Dobre wiadomości dla polskiego boksu przekazał Andrzej Wasilewski, promotor Łukasza Różańskiego (14-0, 13 KO). Dziś rano informowaliśmy Was o tym, że pas WBC w kategorii bridger (101,6 kg) jest wakujący. I powalczy o niego właśnie Łukasz.

Rzeszowianin miał stoczyć taką potyczkę już z Oscarem Rivasem (28-1, 19 KO), pierwszym i jak dotąd jedynym championem w tym limicie. Ale Kolumbijczyk nabawił się poważnej kontuzji oka - odklejenia siatkówki, która być może zakończy jego karierę. Władze World Boxing Council pozbawiły go tytułu, a dziś przegłosowano decyzję, że Różański zaboksuje o pas z Alenem Babiciem (11-0, 10 KO).

Jednocześnie ustalono, że nowy champion będzie musiał od razu stoczyć obowiązkową obronę. A pretendenta wyłoni eliminator pomiędzy Ryadem Merhym (31-1, 26 KO) a Kevinem Lereną (28-2, 14 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-01-2023 20:09:04 
Świetne zestawienia i w sumie z ciekawością rzuci się na nie okiem. Pozostaję życzyć Łukaszowi sukcesu w nadchodzącej awanturze, bo bez burdy raczej się nie obejdzie.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 05-01-2023 20:14:45 
Nie wiem tylko, czy Rzeszów postawi się Hearnowi ;)
Stylowo będą do siebie pasowali. Poznamy realną wartość Łukasza, ale moim zdaniem nie stoi wcale na straconej pozycji.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-01-2023 20:28:29 
Można byłoby być pełnym optymizmu, ale długi przestój, a co za tym idzie pewnie jakaś rdza, każe jednak postawić znak zapytania.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 05-01-2023 20:36:41 
To bedzie mega slugfest prima sort. Cięzko mi uwierzyć, żeby ta walka potrwała cały dystans. Ciekawe czy w ogole do tego dojdzie bo Wasilewski to ... już wszystko załatwił nie raz i wychodził klops, wiec mam nadzieje że Hearn i Babic naprawde sa zainteresowani ta walka i ja po prostu kupia. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że Łukasz ma cięższe ręce, ciężko cokolwiek powiedziec o jego szczęce, można rzec że u obydwu o wiele łatwiej wymienić braki niż atuty. Dwóch prymitywnych technicznie typów o niezłej sile uderzenia, braku defensywy, niezweryfikowanych kondycjnie, z niezweryfikowanymi szczekami (Rozanski raz lezal ze Szpila ale nie wydawal sie zamroczony - po prostu jest dziurawy, Babic tez miał dechy z Balskim ale to tez raczej przez to że jest dziurawy jak sito, a nie szklany). Typowa walka na przelamanie, nie byłbym wielce zdziwiony gdyby to potrwało 4 rundy - w która strone, nie wiem.
 Autor komentarza: Kroganin
Data: 05-01-2023 20:56:40 
Piękna sprawa, nie mogę się doczekać.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 05-01-2023 21:01:32 
Łatwiejszy rywal niż Rivas, ale ten brak aktywności u Różańskiego może być bardzo istotny. Długo ta walka nie potrwa.
 Autor komentarza: sumoiz
Data: 05-01-2023 21:04:07 
Brawo. Różańskiemu należała się ta walka jak psu buda. Za to ten cały Babic powinien jeszcze zawalczyć eliminator, bo ten cały jego resume jest śmieszny, tylko Balski jako przeciwnik stanowił jakiś przyzwoity poziom. Próżno u niego szukać, choćby takich zawodników na liście pokonanych o poziomie zbiżonym choćby jak Szpilka i Ugonoh, których Różański ściał bardzo łatwo.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 05-01-2023 21:22:35 
Balski wieksze szanse mialby z Babicem w rewanzu, niz Rozanski. Rozanski, ktory pada po ciosach prostych Szpilki ( nie pamietam, kiedy Szpilka kogos prostym usadzal ), tylko pokazuje, ze ciezko bedzie Lukaszowi, Babic po naprawde mocnym i czystym ciosie Balskiego wstal i bil sie dalej, a jestem pewien, ze Rozanski nie ma tak mocnej szczeki.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 05-01-2023 22:48:49 
Oj tam, oj tam, ja wierzę, że zawsze pierwszy może się porządnie zamachnąć, druga sprawa nie przesadzajmy, Przyjmie, wstanie. Okrutnik też napierdala jak Roślik pod remizą także co komu szybciej siądzie. No i jeszcze kolego wyżej sorki za wtedy, byłęm naspawany i się do Ciebie przyjebałem... niepotrzebnie.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 05-01-2023 23:34:54 
Czuję że Łukasz to wygra. Faktycznie może być trochę zardzewiały ale dla niego to życiowa szansa i myślę że będzie walczył mądrze i nie rzuci się od razu na Babicia tylko będzie czekał na odpowiedni moment a wtedy wjedzie w niego na pełnej...
 Autor komentarza: ErykEsch
Data: 06-01-2023 01:53:36 
I dobrze! Nie ma co czekać aż Riwas se wyleczy oczy.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-01-2023 07:48:08 
Sukces promotora.
Babić to nie Rivas ale to raczej wypłata niż szansa dla Różańskiego.
Różański to wielka niewiadoma i moim zdaniem szanse są niewielkie.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 06-01-2023 08:46:35 
Łukasz śmiało może go pokonać.. pytanie tylko czy nie zardzewiał.. Choć Babic jest też lekko niedoceniany..
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 06-01-2023 11:40:02 
Walka, na jaką czekają kibice :). Jeśli to się spełni, wszyscy będą szczęśliwi. Babic gdyby dostał technika już nie mówię na poziomie Mchunu czy Durodoli, a w podobnym typie, zostałby bezlitośnie ograny w nudnym pojedynku. A tak, nawet jeśli padnie, ale po dobrym slugfeście, to się nie zużyje - w tym sensie, że ludzie dalej będą chcieli go oglądać. Dla DAZN fajny pojedynek o randze niby mistrzowskiej, a dla WBC promocja tego pseudo paska na dużej imprezie.
Boksersko więcej wiadomo o Babicu - oprócz schyłkowego Moliny walczył z przeciętnymi bokserami i miewał z nimi problemy - chyba z Bennettem czy tam Spilmontem dużo obrywał i chyba był nawet podłączony - ale w końcu był w stanie stłamsić fizycznością (odporność + siła + kondycja). I tu z Różańskim może mieć pod górę. O Różańskim wiadomo tak naprawdę niewiele, bo wszystkie poważne nazwiska miał w ich ostatniej fazie (Sprott, Sosnowski, Szpilka, Ugonoh - wszysko ich ostatnie walki), jednak odróżnieniu od Balskiego, który na tym poziomie nie dysponuje w zasadzie niczym opróćz szczęki, Różański zdaje się dysponować odpowiednią siłą ognia. Nie wiadomo natomiast jak z jego szczęką i kondycją. W tych elementach Babic został sprawdzony i wypadł nieźle (np. 10 rund z Balksim przy taki kosztownym stylu walki).
Dla mnie faworytem jest Różański, ponieważ moim zdaniem ma przewagę w sile ognia i jeśli czymś trafi w pierwszej fazie walki - a o to nie powinno być trudno - to już tego nie wypuści. Gdyby walka wyszła poza powiedzmy 4 rundę, szanse Babica gwałtownie rosną.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 06-01-2023 12:32:06 
DJa mnie Łukasz jest faworytem pod warunkiem że nie zardzewiał.. Babic jednak walczyl Łukasz nie..A tak boksersko prezentują Ten sam poziom mniej więcej.. ale Łukasz to kawał byka i potrafi Prz..lic.. Jeśli Polak wyjdzie bez kompleksów to powinien wykatapultowac z ringu Chorwata.. ma duże szanse na ten tytuł.. Musi tylko dobrze wejść w walkę..
 Autor komentarza: marcinm
Data: 06-01-2023 13:29:03 
@Ariosto
Mchunu ok, ale Duradola? xD to bijok, który sam potrafi przegrywa przed czasem. Moim zdaniem Babic wygralby z Duradola, a z Mchunu zostałby wypunktowany do jajca.
co do reszty sie zgadzam
 Autor komentarza: Marduk
Data: 06-01-2023 15:29:47 
Szczęście w nieszczęściu. Babić to łatwiejszy rywal niż Rivas. Łukasz ma szansę na pas.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 07-01-2023 12:02:29 
Marcin, no OK - pewnie lepszym przykładem (tylko wagę niżej) byłby Chilemba. Pisząc Durodola miałem w głowie tę pierwszą walkę z Kudriaszowem, gdzie go wręcz wzorcowo przeczekał za obroną. Obecnego 42-letniego Durodolę faktycznie Babic prawdopodobnie zajechałby fizycznie, natomiast w wersji '2015 Nigeryjczyk byłby moim bardzo zdecydowanym faworytem, bo Babic na tym poziomie nie boksował, a dwie półki niżej już ma problemy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.