JOHNSON PRZETESTUJE FRAZERA CLARKE'A

Frazer Clarke (4-0, 3 KO) - medalista olimpijski wagi super ciężkiej, ma już trzydzieści jeden lat na karku i musi podkręcić tempo, jeśli chce osiągnąć sukcesy w gronie zawodowców. Wiedzą to również jego opiekunowie.

Po trzech szybkich czasówkach Ben Shalom - szef grupy BOXXER, współpracującej z telewizją Sky Sports, zostaw wezwany na dywanik. Musiał się tłumaczyć ze złego matchmakingu. Od razu zareagował i zakontraktował naszego twardziela - Kamila Sokołowskiego. Clarke wygrał każdą z sześciu rund (60:54), ale w końcu zaboksował dłużej.

Brytyjczyk wróci 21 stycznia w Manchesterze na rozpisce gali z walką wieczoru Chrisa Eubanka Jr (32-2, 23 KO) z Liamem Smithem (32-3-1, 19 KO). Rywalem Clarke'a będzie ceniony journeyman, w przeszłości pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej - Kevin Johnson (35-21-2, 19 KO). Amerykanin ostatni poważny sukces zanotował ponad dwa lata temu, gdy zastopował w siódmej rundzie wracającego ze sportowej emerytury Yoana Pablo Hernandeza. Na ten moment nie znamy jeszcze dystansu - 6 czy 8 rund?

Przy tej okazji przypominamy Wam walkę Johnsona z Mariuszem Wachem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 12-12-2022 10:52:15 
KJ jest jak grypa, każdy musi przez to przejść :).
 Autor komentarza: marcinm
Data: 12-12-2022 11:46:12 
hehe dokladnie, w ringu tez podobnie tj. dla ogladajacego - ciezko sie na to patrzy ;). Trzeba mu jednak oddac, ze defensywe i szczeke ma bardzo dobra, niestety zawsze byl (a na tym etapie gdy jest nabijaczem rekordu to juz totalnie) zawodnikiem biernym w ofensywie. Do ringu wychodzi tylko po wyplaty, zeby nie dac sobie zrobic wiekszej krzywdy. Na pewno jest to dobry "dawacz rund" zeby przetestowac kondycje mniej doswiadczonych zawodnikow, nie ma jednak mowy o tym zeby zagrozil komukolwiek solidnemu, a jego najwiekszym "sukcesem" jest chyba to, że jako jeden z 4 ludzi przetrwał cały dystans z VK, mimo ze w calej walce ulokowal w celu tylko 65 ciosow otrzymujac blisko 300 (swoja droga w tej walce Vit wyprowadzil ponad 1000 ciosow)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 12-12-2022 12:39:17 
Dlatego zwracają uwagę ci, co potrafią go przewrócić, a byli nimi Joshua (tu byłem pod wielkim wrażeniem) i Bakole. Bakole dodatkowo ma KO na Wachu, co jest podobnie rzadkim osiągnięciem.
Półkę niżej taki status mają Booker (KO tylko z Hrgovicem) i Sokołowski (Kossobudzki, Żałołow, Whyte, Gorman).
To może być fajny test Clarke'a, który słabo wypadł właśnie z Sokołowskim i żeby rozgrzać ogień musi teraz wypaść dużo lepiej, mimo wyższego poziomu przeciwnika. Brak KO albo przynajmniej całkowitej dominacji w kolejnej takiej walce będzie już go realnie pozycjonował jako boksera drugiej dziesiątki bez szans na coś więcej.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 12-12-2022 12:39:39 
* max drugiej dziesiątki
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.