TRENER BARTNIK O ZAMIESZANIU WOKÓŁ FILIPA WĄCHAŁY

"Ostatnio zrobiło się głośno o sprawie Filip Wąchały, który chce wystartować w kwalifikacjach do Igrzysk w barwach Dominiki. Jako trener kadry narodowej chciałbym się do tego odnieść z krótkim komentarzem" - pisze w mediach społecznościowych Wojciech Bartnik, trener kadry narodowej.

Dziś zakończyły się 93. Mistrzostwa Polski Seniorów. Filipa Wąchały na nich nie było. To właśnie skłoniło selekcjonera do krótkiego komentarza.

"Około sześć tygodni temu przeprowadziliśmy rozmowę z trenerem Filipa, informując jasno, że chcemy, by Filip wystąpił w Mistrzostwach Polski Seniorów w celu udowodnienia wyższości w wadze 63,5 kg. Dałem do zrozumienia trenerowi, że jeśli jego zawodnik wygra rywalizację, to będę chciał usiąść do rozmów i dogadać sposób prowadzenia Filipa do kwalifikacji. Trener Marek Chrobak powiedział mi wtedy, że według niego nawet jeśli Filip będzie lepszy, to sędziowie na pewno uznają wyższość jego rywala, doszukując się przy tym niesprawiedliwości wśród sędziowania. Chyba nie trzeba tego komentować...

Dziś skończyły się Mistrzostwa Polski, w których Filip nie wystartował. Wygrał Oliwier Zamojski, który na tę chwilę, w tej wadze, jest dla mnie numerem jeden i faworytem do startu w kwalifikacjach. Proszę wszystkich kibiców, by trzeźwo patrzeć na sytuację" - dodał Bartnik.

Poniżej próbka umiejętności Filipa Wąchały i jego walka z Mateuszem Polskim.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 08-12-2022 22:47:34 
Czy Filip coś wąchał, że wpadł na tak fantastyczny pomysł? A tak na serio po obejrzeniu jego walki, stwierdzam że ma papiery na boks zawodowy, a boks olimpijski powinien sobie odpuścić. Podobnie, jak to uczynił jego rywal Mateusz Polski.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 08-12-2022 23:01:05 
Zaprezentowana walka z Polskim bliska, mogła iść w obie strony. Wąchała radził sobie całkiem nieźle. Widać, że waga 67 kilo mu leży. Widać również, że waga 63,5 będzie go dusiła. Szczególnie, że amatorka to nie pro. Tam trzeba te 63,5 kilograma ważyć w dniu walki, codziennie, przez cały okres trwania zawodów. A nie w południe poprzedniego dnia wyjść sobie na ważenie a nazajutrz, podczas wieczornej gali, ważyć już 8 dych.

Mimo to występowanie w barwach Dominiki oceniam pozytywnie. Jeżeli tam dadzą mu szanse a w Polsce, niezależnie z jakich powodów - nie, to czemu Wąchała nie miałby z tego skorzystać? A może zbijanie nie okaże się aż takie straszne i coś tam zwojuje?
 Autor komentarza: marcinm
Data: 08-12-2022 23:30:28 
Tam [w Dominice - pierwszy raz slysze o takim państwie, mimo że lata pracowałem w branży turstycznej] zapewne nikt go nie oszuka bo będzie tam jedynym bokserem w swojej wadze i z automatu bedzie reprezentowal ta wysepke.

Swoja droga to jest zalosne "nie bede walczyl bo jestem za dobry, ale i tak mnie oszukaja" - jak czuje sie tak pewnie to niech posklada rywali przez KO
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 08-12-2022 23:50:29 
@marcinm
Ja o Dominice akurat słyszałem. Malutka wysepka na Karaibach, wielkości Radomia. Bardzo prawdopodobne, że ktoś w stylu Wąchały akurat tam zakwalifikuje się do Olimpiady we... wszystkich kategoriach :) Jeśli chodzi o "poskładanie wszystkich przez KO", to nie. Na amatorce i w tej wadze jest to niewykonalne. Za duże rękawice, nie ta siła rażenia. Może zdołałby to zrobić wyjątkowo utalentowany ciężki.

Co nie zmienia faktu, że polski boks amatorski to matecznik rozmaitych leśnych dziadków, wiecznych działaczy, wszelkich intryg i wzajemnego podgryzania. Do tego z nieznanych mi przyczyn preferowani są kicający pykacze bez ciosu, więc roi się tam od różnych Czereśniaków i Kapuśniaków, którzy potem na zawodowstwie dostają KO od pierwszego lepszego kolumbijskiego journeymana. Na Olimpiadach też zazwyczaj odpadają po pierwszej walce.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 09-12-2022 00:26:59 
Cóż, przynajmniej Polski w barwach Polski.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 09-12-2022 00:30:32 
Filip powinien wystąpić jako reprezentant Filipin. W barwach Dominiki (lub Dominikany) to raczej jakiś Dominik.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 09-12-2022 10:11:44 
@Stieczkin
na Dominice gorąco wilgotno waga sama leci ... tak że ma to sens, a walka z Polskim rozumiem została umieszczona jako komentarz do artykułu, żeby pokazać jak wygląda śmierdzący wałek Polski dostał po głowie nieźle w tym pojedynku, oczywiste 30-27 a szczególnie 2 pierwsze rundy do pustem mordy dla Wąchały
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-12-2022 11:47:14 
wszystkie Dominiki są fajne, więc nie ma co rozdzierać szat i należy zrozumieć głównego bohatera tego zgrzytu.
 Autor komentarza: Jackass
Data: 09-12-2022 13:16:44 
Wow Hugo, pomyslalem dokladnie to samo, naprawde fajnie boksuje pod boks zawodowy.
 Autor komentarza: Flakon
Data: 09-12-2022 18:42:20 
Jakiś kolejny waciak...
 Autor komentarza: Cyprian
Data: 11-12-2022 08:39:59 
:P na orgu stabilnie, wystarczy ze ktos zadaje cios w miare poprawnie przenoszac ciezar ciala, a juz jest kandydatem do boksu zawodowego XD
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.