RING TELEGRAM (28 LISTOPADA 2022)

Dużo dzieje się w świecie boksu zawodowego, a nie o wszystkim zdążymy napisać szerzej. Oto skrót wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Mikael Lawal (17-0, 11 KO) po dobrej walce zmusił Davida Jamiesona (9-2, 6 KO) do poddania się po ósmej rundzie. Tym samym Lawal zdobył tytuł mistrza Wielkiej Brytanii kategorii cruiser. Poniżej urywki jego sparingu z Mateuszem Masternakiem.

Po trzech kolejnych porażkach na zwycięską ścieżkę wrócił Patrick Teixeira (32-4, 23 KO). Były mistrz świata wagi junior średniej federacji WBO już w pierwszej rundzie odprawił Adriana Pereza (16-10-1, 14 KO).

Jeśli masz w stajni mistrza olimpijskiego wagi super ciężkiej, to mocno przepłacasz za rywali. Oto przykład z soboty. Bachodir Żalolow (12-0, 12 KO) mocno zbił Curtisa Harpera (14-9, 9 KO). I zarobił za ten występ 25 tysięcy dolarów. Natomiast pobity Amerykanin zarobił 30 tysięcy "zielonych".

John Ryder (32-5, 18 KO) nie jest może postacią z pierwszych stron gazet, ma już jednak w swoim CV wygrane nad tak uznanymi markami jak Daniel Jacobs czy Zach Parker. W minioną sobotę sięgnął po pas WBO wagi super średniej w wersji tymczasowej i to właśnie z nim chciałby Eddie Hearn skonfrontować w maju wielkiego Saula Alvareza (58-2-2, 39 KO). Pojedynek miałby odbyć się na jednym z piłkarskich stadionów w Londynie. Brytyjski promotor odbył już pierwsze rozmowy w tej sprawie z Eddym Reynoso, trenerem i menadżerem sławnego Canelo.

Austin Trout (35-5-1, 18 KO) związał się z federacją BKFC i spróbuje się w niedalekiej przyszłości na gołe piąchy, wcześniej jednak zaboksuje 9 grudnia w Hidalgo w stanie Texas, gdzie spotka się z Jose Sanchezem Charlesem (20-2-1, 12 KO). Pojedynek byłego mistrza świata wagi junior średniej zakontraktowano na osiem rund.

Tim Tszyu (21-0, 15 KO) szykuje się do walki życia z Jermellem Charlo (35-1-1, 19 KO) o wszystkie pasy wagi junior średniej. Pojedynek dopiero 28 stycznia, ale Australijczyk już teraz przeniósł obóz do Los Angeles.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.