W PIĄTEK PRZEDOSTATNIA WALKA DAMIANA JONAKA W KARIERZE?

To będzie prawdopodobnie przedostatnia walka w karierze bardzo doświadczonego, efektownie boksującego Damiana Jonaka (42-1-2, 21 KO). W piątek spotka się on z Argentyńczykiem Nestorem Davidem Camposem (6-3, 4 KO) na gali "Czas Weryfikacji" w hali Grupa Azoty Arena. Transmisja w TVP Sport. Bilety dostępne na eBilet.pl.

- W kwietniu 2023 roku kończę 40 lat i wówczas chciałbym pożegnać się z kibicami. A dziś zapraszam do Puław, gdzie zmierzę się z Camposem. Widziałem jego walki w internecie, to twardy rywal, więc fani pięściarstwa będą zadowoleni, bo zobaczą bardzo dobry pojedynek. Uważam, że fajnie nas zestawiono, będzie mnóstwo emocji - mówi Damian.

Po zakończonej sukcesem trylogii z Brytyjczykiem Andrew Robinsonem (28-6-2, 8 KO), Jonak będzie walczył w Puławach z Camposem, który w tym roku stoczył trzy pojedynki, z których dwa wygrał. Pojedynek został zakontraktowany na osiem rund w limicie kategorii super średniej.

- Zaczynałem od wagi półśredniej, a dziś jestem w super średniej. Myślę, że to naturalna droga pięściarza, którego kariera zawodowa trwa ponad 16 lat, a treningi sportowe zaczął 30 lat temu. W ogóle pierwsze walki amatorskie toczyłem w kategorii 38 kg. Oczywiście liczę, że w piątek walka nie potrwa 8 rund, tylko trochę krócej. Moi kibice długo czekają na zwycięstwo przez nokaut - powiedział Jonak.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich bokserów, należący do  NSZZ Solidarność Górnictwa Węgla Kamiennego w Bytomiu Damian znów chce pokazać się z jak najlepszej strony "branży górniczej". - Teraz boksuję w Puławach i naszą galę wspiera organizacyjnie NSZZ Solidarność Lubelski Węgiel.

Zresztą kibiców ma w całym kraju, czemu wyraz dawali na wielu galach, nie tylko na Śląsku, gdzie Jonak na co dzień mieszka.

- Nikt nie musi motywować mnie do treningów nawet u schyłku kariery. Nazwisko zobowiązuje i nie wyszedłbym do ringu bez odpowiedniego przygotowania. Mój argentyński rywal jest niezłym przeciwnikiem, idzie odważnie do przodu, dysponuje dobrym uderzeniem lewą ręką. W ringu nie ma zabawy, a jest ciężka praca. Jest bokserem na co dzień walczącym wagę wyżej, mającym lepsze warunki fizyczne. "Czas weryfikacji" jest kolejną weryfikacją mojego zdrowia. Nie ma co ukrywać, kontuzje się pojawiają, wręcz są nieodzowną częścią mojego sportowego życia. Po tylu latach treningów, boksowania, materiał się zużywa, czasem pobolewa ręka, czasem noga. Mam jednak świetną pomoc i w Puławach będę gotowy na kolejną dobrą walkę. Cieszę się na każdą kolejną walkę, a także przypominam sobie swoje najlepsze pojedynki, m.in. na Śląsku, ale również treningi i sparingi w Niemczech.

Na rozpisce piątkowej gali dojdzie też do walki Michała Leśniaka (17-1-1, 4 KO) z Czechem Lukasem Dekysem (7-0, 3 KO) o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski wagi półśredniej. To będzie jeden z pojedynków wieczoru wydarzenia na Lubelszczyźnie. Bardzo ciekawie zapowiada się również starcie Stanisława Gibadło (8-0) z Tomaszem Nowickim (10-1, 3 KO). Była mistrzyni Europy wagi lekkiej Aleksandra Sidorenko (9-1-1, 1 KO) powalczy z Czeszką Terezą Dvorakovą (4-8, 1 KO), a Michał Soczyński (4-0, 1 KO) zmierzy się z Czechem Alessandro Jandejskiem (4-1, 4 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-11-2022 19:07:58 
A ostatnia powinna być z Talarkiem.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 16-11-2022 19:09:22 
Nie no, dziś Dżonak przewraca Talarka pierwszym czystym ciosem... No chyba, że w Wieliczce, to biorę z sentymentu ;)
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 16-11-2022 19:12:04 
Szkoda, mam nadzieję że zmieni zdanie....bardzo ale to bardzo go lubiłem. Wczoraj jednak myślałem o jego karierze i przeszłą mi taka myśl że 2023 ostatni rok. Ale myślałem że może walka zagraniczna? No cóż. Kibicujemy dalej! Jedziesz Damian!
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 16-11-2022 19:13:51 
No i czekam na moje 15 rund. Co do ostatniej walki z Talarkiem chyba będzie ciężko bo Robert jest bardzo rozbity po tych wszystkich wojnach. Uważam że Szeremeta byłby lepszym rywalem czy nawet Welter. Ale Fakt z Robertem byłoby medialnie bo obydwoje ze Ślaska.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-11-2022 19:15:24 
Solą w oczy i Jonak kończy karierę jak Miguel Cotto, choć mu tego nie życzę, bo i obaj zasługują na zwycięskie pożegnanie.
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 16-11-2022 19:23:15 
Damian wygra na 99% obydwie ostatnie walki. BTW będzie wywiad z Damianem?
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 16-11-2022 20:39:48 
Gdyby ta gala miała iść w PPV to mam super hasło: "Gall Anonim"
:)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-11-2022 21:44:40 
Na Boxrecu awizowana jest jeszcze walka Wiktorzaka z niezłym Łotyszem. Generalnie poziom tej wspólnej imprezy Tymexu, Borka i Queensberry jest dość niski, ale równe zestawienia bez ewidentnych faworytów i kompletnych bumów zachęcają do oglądania.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 16-11-2022 23:29:18 
@Hugo - niski? Szczerze mówiąc jeżdżę po tych galach czasem z niechęcią, a tu naprawdę chętnie obejrzę Leśniaka z Dekysem czy Nowickiego z Gibadło. Szkoda, że wypadł Maciec z równie fajnej konfrontacji.

Nie mówię oczywiście, że zobaczę w Puławach przyszłego mistrza, ale rozpiska według mnie naprawdę solidna.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 17-11-2022 06:57:18 
Jonak rekord nabil piekny, niestety nie udalo sie go sprzedac za granica za dobre pieniadze a chyba po to byl hodowany, nikt nie liczyl raczej na sukces sportowy.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-11-2022 08:32:11 
@Furmi
Ja też chętnie obejrzę, co nie zmienia faktu, że walczyć będą drugo- i trzecioligowcy. Jedynie tego Wiktorzaka można traktować jako boksera potencjalnie obiecującego, bo Soczyńskiego to już chyba niezbyt. Reszta to weterani lub zapchajdziury.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 17-11-2022 10:06:45 
Trochę się zgadzam, aczkolwiek Soczyński był materiałem, który przestał się rozwijać. Teraz, z nowym trenerem, w nowym otoczeniu, może się coś u niego ruszy.
Wiktorzak dla mnie również najciekawszy, ale bardzo nierówny. Pamiętam, jak na MP zbił go jakiś zupełnie mi nieznany wtedy chłopak. Potem okazało się, że jest to Kamil Kuździeń, który miał 9 lub 10 walk w życiu. Inna sprawa, że Wiktorzak wtedy w 75 kg już chyba mocno się męczył...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-11-2022 12:30:48 
Kuździeń wg Boxreca ma 34 lata. Chyba trochę mu dodali.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.