BRADLEY: SPENCE ZASTOPUJE THURMANA CIOSEM NA DÓŁ

Decyzją WBC Keith Thurman (30-1, 22 KO) stał się obowiązkowym pretendentem dla Errola Spence'a Jr (28-0, 22 KO) i to właśnie ten bój jest obiektem rozważań Timothy'ego Bradleya, byłego mistrza dwóch kategorii i eksperta stacji ESPN.

"Pustynna Burza" w miarę wysoko ocenia umiejętności Thurmana, ale nie ma wątpliwości, że skończy on walkę na deskach, prawdopodobnie po którymś z ciosów na korpus. Bradley nie ukrywa, że w miejscu Thurmana wolałby widzieć Crawforda, a więc jednego z dwóch największych w limicie kategorii półśredniej.

- Thurman nie będzie w stanie zastawić żadnych pułapek przeciwko Spence'owi, to powiem już teraz. Jedyne co zrobi Thurman, to usiądzie na tyłku po tym, jak zostanie trafiony jednym z tych ciosów na dół przez Spence'a. Trzymam się tej opinii w stu procentach.

- Thurman ma trochę siły, niezłą pracę na nogach i nieco szybkości, ale z tą nieustanną presją ze strony Spence'a, nie widzę, aby Thurman mógł wyjść z tej walki "żywy", naprawdę nie. Kiedy mówię "żywy", mam na myśli, że nie opuści ringu na swoich nogach, myślę, że zostanie znokautowany. To wciąż dobra walka. Thurman nadal jest w pewnym sensie wielkim nazwiskiem i gościem w grze. Nadal jest gościem, który wierzy, że może walczyć z najlepszymi. Mam za to do niego szacunek.

- (...) Miejmy nadzieję, iż w 2023 roku Spence i Crawford dogadają się i zobaczymy najlepszych półśrednich na świecie w akcji - podsumował Bradley, który był swego czasu jednym z najlepszych dziesięciu pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 13-11-2022 14:22:06 
Mam podobne zdanie. Thurman ma bardzo mocną szczękę, ale na korpus już go wielokrotnie raniono,
Pacman, Josesito Lopez, Collazo.. Spence jr. na dół potrafi i to bardzo dobrze.
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 13-11-2022 16:02:22 
Thurman należy do "pokolenia" bardzo dobrych bokserow on, Garcia, Porter, Brook, Aleksander, bradley. peterson czy nawet Gurrero wszystko to jedna klasa - każdy mógł wygrać z każdym z zależności od formy, stylu czy taktyki - i każdy z nich miał praktycznie żadne szanse na obicie bokserów z najwyższej półki - floyda czy Pacquiao.

Spenca lubię pod wieloma względami przypomina mi Trinidada, Spence wyróżnia się ponad wyżej wymienionych bokserów ale moim zdaniem jakby trafił na prawdziwy talent to by skończył jak Trinidad z Hopkinsem.
Niestety nie bardzo kto go ma sprawdzić - a Crawford ma już 35 lat i jakby przegrał nie bardzo będzie wiadomo czy przegrał z wiekiem czy z Spencem.
 Autor komentarza: impactor
Data: 13-11-2022 16:28:53 
Ja w tej wadze najbardziej kibicuję Ennisowi, strasznie podobma mi się jego styl walki. Mam nadzieję, że dojdzie do jego walki ze Spencem i kibicowałbym Bootsowi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.