USYK O WALCE Z PODTEKSTAMI: POWIETKINA BYM SOLIDNIE ZLAŁ

Aleksander Usyk (20-0, 13 KO) robi co może, by rozsławić Ukrainę i wesprzeć rodaków w trudnych czasach. Dlatego chętnie przyjąłby walkę z podtekstami z Aleksandrem Powietkinem (36-3-1, 25 KO), który rozważa powrót na ring.

Rosjanin po napaści Putina na Ukrainę nie popisał się, powtarzając bełkot propagandy. - W prawdzie jest siła. To słynne zdanie odzwierciedla istotę tego, co dzieje się na Ukrainie. Walczyliśmy o prawdę przez te wszystkie lata, podczas gdy w Donbasie Słowianie byli eksterminowani. Dlatego trzeba stanąć w obronie zwykłych ludzi w walczyć z nazizmem. Każda wojna ma swój koniec i miejmy nadzieję, że ta również skończy się za kilka dni - stwierdził mistrz olimpijski z Aten (2004) tydzień po agresji jego kraju. Kiedy jednak zbliżał się rewanż Usyka z Anthonym Joshuą, "Sasza" nie ukrywał, iż kibicuje Ukraińcowi.

- Trzymam kciuki za Usyka, w pierwszej potyczce walczył bezbłędnie, wszystko zrobił dobrze. Jeśli Joshua zmieni taktykę i zmienił coś w swoich przygotowaniach, druga walka może wyglądać inaczej, mimo wszystko uważam, że Usyk pozostaje faworytem rewanżu. I będę mu kibicował - mówił w sierpniu.

43-LETNI POWIETKIN: CZUJĘ SIĘ LEPIEJ, MOŻE JESZCZE WRÓCĘ >>>

W rozmowie z Interią padło pytanie o ewentualną walkę z Rosjaninem. Usyk na przykład w unifikacji wszystkich czterech pasów kategorii cruiser łatwo ograł na punkty Murata Gasijewa. Teraz ma trzy tytuły wagi ciężkiej.

- A po co mi to? Już tyle razy spuściłem im łomot! No cóż, Powietkina też bym załatwił. Nie miałbym wyboru, po prostu bym solidnie go zlał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-11-2022 13:51:13 
Zapewne powiedziałby tak również o nie rosjaninie. Po prostu prowadzący wywiad wtrącił tego Povetkina, a Usyk odpowiedział jak bokserski mistrz - że gdyby stanął z nim w ringu to nie miałby wyboru tylko by wygrał.

Cały wywiad jest tutaj:

https://wydarzenia.interia.pl/autor/piotr-witwicki/news-oleksandr-usyk-dla-interii-zelenski-jest-dla-mnie-pierwszym-,nId,6393806
 Autor komentarza: babyfat
Data: 10-11-2022 15:20:17 
marcinm

Dzięki za link. Fajny wywiad :)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-11-2022 16:33:29 
Putin to nic dobrego, a nawet zło, ale Zachód( globalny świat finansjery) i ich parcie na obronę status quo w upadającym imperium w formie Nowego Porządku Świata to bezwzględne równanie w dół i tworzenie projektu, który w formie utopii wywróci naszą cywilizacje kompletnie do góry nogami, a jak wiadomo, aby stworzyć coś nowego, trzeba zaorać stare na którego zgliszczach rozbłyśnie pełnym blaskiem raj, ale tylko dla wybranych. Usyk jest genialnym sportowcem, a i zapewne dobrym człowiekiem, niemniej jest też godną upolowania osobistością przez macki propagandy, którą, aż grzech byłoby nie wykorzystać przez możnych tego świata. Więc niech to będzie lekcja dla nas, abyśmy trzymali się od tego konfliktu jak najdalej, dbając o swoją tkankę społeczną pomimo że, chodzą słuchy, iż scenariusz dla Polski został już napisany i oby to była wyłącznie plotka. Wywiad bardzo interesujący, niemniej w globalnej polityce liczy się siła i sprawczość, w sumie analogicznie jak na ringu.
 Autor komentarza: VVD
Data: 10-11-2022 19:39:56 
W interesie Polski jest pełne wsparcie dla Ukrainy ponieważ jest to bufor bezpieczeństwa dla Polski która nigdy nie będzie państwem które może komukolwiek dyktować warunki, wybór dla nas jest prosty albo sprzymierzymy się z kulturą cywilizacji zachodu albo zostaniemy wchłonięci przez kulturę cywilizacyjną wschodu, to ja już wolę zachód.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-11-2022 20:12:44 
Moim zdaniem przede wszystkim w interesie USA, aby kosztem naszego materiału biologicznego próbować utrzymać ich hegemonie, czego nie ukrywają informując o tym w swojej strategii, a ponadto za tym idzie niebinarna ideologia, która nie tylko wyrugowuje pojęcie rodziny ze społeczeństwa, ale i tworzy nową religie ekofiksacji próbując usunąć obecne, nie mówię o prawdziwej ekologii, która jest szczytna, ale zrównaniu człowieka ze zwierzęciem i wyniesieniu natury do poziomu sacrum, ale to ma jeszcze głębsze korzenie, czego przejawem są m.in. takie działania jak poniższe. Czy to jest normalne i można to podciągnąć pod ducha czasu? Niech każdy sobie sam odpowie.

https://tvn24.pl/swiat/usa-kompostowanie-ludzi-zalegalizowane-w-kalifornii-ma-byc-bardziej-ekologiczne-6121395

Swoją drogą nim nam ktoś przyjdzie z pomocą, o ile w ogóle zdecyduje się na taki krok, to może być już po ptokach, więc trzeba się dobrze zastanowić, czy warto?

https://wiadomosci.wp.pl/strach-w-estonii-zostalibysmy-zmieceni-z-mapy-swiata-6782830944938880a
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 10-11-2022 21:31:01 
Usyk ma swoje zdanie, które jest oparte na faktach oraz dużej znajomości tematu. Ma dużo znajomych w Ukrainie i Rosji, jego pierwszym językiem jest rosyjski. Oczywiście nie lubi Rosji jak każdy porządny człowiek po jej zbrodniczej napaści na Ukrainę, jednak jednocześnie widzi więcej, niż samą propagandę, np. nie opowiada bredni typu "Krym to Ukraina", ponieważ sam pochodzi z Krymu i może realnie ocenić sytuację.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.