DE LA HOYA NACISKA WBC NA WALKĘ ORTIZA JR Z THURMANEM

Podczas trwającej konwencji WBC przedstawiciele grupy Golden Boy Promotions wystosowali oficjalną petycję do władz federacji, by ta wyznaczyła Keitha Thurmana (30-1, 22 KO) i Vergila Ortiza Jr (19-0, 19 KO) do walki o tytuł mistrzowski wagi półśredniej w wersji tymczasowej.

Zasiadający na tronie World Boxing Council Errol Spence (28-0, 22 KO) walczy rzadko. Pod koniec października federacja WBC wyznaczyła Thurmana na obowiązkowego pretendenta. Ortiz to numer dwa rankingu. Wcześniej Jaron Ennis (29-0, 27 KO) wystąpił do władz organizacji IBF, by ta zmusiła championa do obowiązkowej obrony. Bo przecież Spence to zunifikowany champion WBC, IBF i WBA.

CRAWFORD vs SPENCE JR: OSTRA WYMIANA ZDAŃ PO FIASKU NEGOCJACJI >>>

Problem Ortiza polega na tym, że promuje go Oscar De La Hoya, a za Spence'em i Thurmanem stoi Al Haymon. Wydaje się więc, że ta trójka będzie chciała za wszelką cenę pominąć groźnego Ortiza.

Poniżej prezentujemy Wam układany wczoraj ranking WBC w limicie 66,7 kilograma.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 09-11-2022 14:46:33 
Świetna walka..
Ortiz jr. dla mnie sporym faworytem, ciekaw jestem czy nie dałby rady jako pierwszy zastopować Keitha.
 Autor komentarza: Scross
Data: 09-11-2022 17:01:00 
Nie powinno być tak, że jakikolwiek "konflikt promotorski" blokuje mandatory. Bronisz pasa/atakujesz go lub nie i wypierdalacie z rankingu na jakiś czas tracąc pozycje i pas.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.