RUSZA MEMORIAŁ LESZKA DROGOSZA

Polscy medaliści tegorocznych Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn wystąpią w Memoriale Leszka Drogosza, który od dziś do niedzieli odbędzie się w Kielcach. W składzie naszej reprezentacji jest 40 zawodniczek i zawodników.

Turniej na Ziemi Kieleckiej poświęcony jest pamięci Leszka Drogosza, zwanego "Czarodziejem ringu", trzykrotnego mistrza Europy i brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w 1960 roku.

W kobiecej kadrze narodowej, prowadzonej przez trenera Tomasza Dylaka, znalazły się m.in. wicemistrzynie Europy 2022 Aneta Rygielska 66 kg i Elżbieta Wójcik 75 kg. W składzie są także wracająca do walk po kontuzji Sandra Drabik 54 kg, Sandra Kruk 60 kg, Barbara Marcinkowska 75 kg, Angelika Mięgoć 48 kg, Nikola Prymaczenko 52 kg, Karolina Ampulska 54 kg i Wiktoria Tereszczak 70 kg.

Trener męskiej reprezentacji Wojciech Bartnik powołał m.in. brązowych medalistów mistrzostw Europy Jakuba Słomińskiego 51 kg i Tomasza Niedźwieckiego 86 kg oraz uczestnika zawodów olimpijskich w Tokio Damiana Durkacza 71 kg.

Na kieleckim ringu walczyć będzie liczna grupa Biało-Czerwonych - na przykład Paweł Brach –57 kg, Oliwier Zamojski –63,5 kg, Bartosz Gołębiewski –80 kg, Mateusz Bereźnicki –92 kg, Paweł Sulęcki –67 kg, Jakub Straszewski –86 kg i wielu innych.

Po międzynarodowym sprawdzianie, jakim będzie Memoriał Leszka Drogosza, na przełomie listopada i grudnia polskie pięściarki i polscy pięściarze rywalizować będą w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Zabrzu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 08-11-2022 15:44:40 
Szkoda tylko, że Memoriał Drogosza rośnie kosztem Turnieju Stamma.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 09-11-2022 15:20:39 
Liczę że Turnieju Stamma wróci do poprzedniego formatu w tym udziału najlepszych.
Ten ostatni nie powinien nosić takiej nazwy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.