WELTER WYZYWA DO WALKI JONAKA: 'ZRÓBMY TO DLA KIBICÓW!'

- Damian zawsze w wywiadach mówi, że chce toczyć boje, które będą podobać się kibicom i przyniosą trochę emocji, a zestawienie Welter vs Jonak to gotowa propozycja dla Damiana, aby mógł dać kibicom to, co obiecał. Damian, to sportowe wyzwanie, zróbmy to dla kibiców, rozruszajmy polski boks! - Karol Welter (12-1, 3 KO) kilka tygodni po zwycięstwie nad Evanderem Riverą wyzwał na walkę Damiana Jonaka (42-1-2, 21 KO). 

Za tobą potyczka z Evanderem Riverą. W oczach wielu nie byłeś faworytem tego pojedynku, ale po raz kolejny wygrałeś. Choć nie było łatwo. Według ciebie werdykt był kontrowersyjny czy też czułeś, że byłeś lepszy? 
Po raz kolejny jechałem do kogoś na galę jako underdog. Rivera to świetny kubański zawodnik, natomiast od początku z trenerem wiedzieliśmy, jak go pokonać. Obejrzałem na spokojnie całą walkę i jestem zgodny z werdyktem sędziów, nie ma mowy tu o jakiejkolwiek kontrowersji. Nawet podczas ogłoszenia werdyktu byłem pewny i czułem, że wystarczająco wygrałem to starcie, aby nie można było naciągnąć decyzji na korzyść gospodarza gali. 

Rewanż wskazany? 
Myślę, że kiedyś możemy zrobić rewanż, ale na ten moment nie ma tematu. Sposób wypowiedzi i tworzenie fałszywej wizji kontrowersyjnego werdyktu naszego pojedynku przez promotora Evandera i ludzi pracujących dla tej grupy bardzo oddala wizje rewanżu. 

Przed nami końcówka roku w polskim boksie, ty jesteś ostatnio dosyć zapracowanym zawodnikiem, nie unikasz wyzwań. Celujesz w jeszcze jakiś pojedynek na koniec roku czy planujesz dłuższą pauzę? 
Nie, nie planuję dłużej przerwy od boksu, wyszedłem cały i zdrowy z walki z Riverą, więc na pewno chcę zawalczyć jeszcze raz w tym roku. Widziałem, że 18 listopada jest gala Tymexu, gdzie walczyć będzie Damian Jonak, któremu chętnie rzucę wyzwanie.

Skąd pomysł na starcie z Damianem Jonakiem? 
Wszyscy wiemy, że nic tak nie przyciąga kibiców w naszym kraju, jak pojedynki polsko-polskie, a moje starcie z Damianem to niewątpliwie gwarantowane emocje. Ze sportowego punktu widzenia ma to również sens ze względu na to, że jesteśmy na podobnej pozycji w polskim rankingu na Boxrecu. Jeśli Damian uważa się nadal za jednego z czołowych pięściarzy w Polsce, to chyba powinien poradzić sobie z „solidnym ligowcem” Welterem, prawda? (śmiech)

Czy oglądałeś trylogię Jonaka z Robinsonem? Zgadzasz się z werdyktami tych walk? 
Wszystkich trzech walk z Robinsonem nie oglądałem, ale słyszałem, że były to dość kontrowersyjne pojedynki, według wielu przegrane przez Jonaka. Nie wszyscy byli pod wrażeniem występów Damiana z Robinsonem, dlatego tym bardziej chciałbym sprawdzić jego rzeczywisty poziom sportowy, bo niewątpliwie jest on znaną i utytułowaną postacią w polskim boksie, a starcia z legendami zawsze są w cenie.

Chciałbyś coś przekazać Damianowi Jonakowi na koniec?
Damian zawsze w wywiadach mówi, że chce toczyć boje, które będą podobać się kibicom i przyniosą trochę emocji, a zestawienie Welter vs Jonak to gotowa propozycja dla Damiana, aby mógł dać kibicom to, co obiecał. Damian, to sportowe wyzwanie, zróbmy to dla kibiców, rozruszajmy polski boks! 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: bison0516
Data: 20-10-2022 03:14:23 
Jonak z takim rekordem, to powinien unifikować światowe tytuły, a nie walczyć z jakimś Welterem. Oczywiście chodzi mi o mistrzostwo świata bumobijów.
 Autor komentarza: Zjebany
Data: 20-10-2022 09:22:38 
Oczywiscie walka wyłącznie w Welterweight Division:))
 Autor komentarza: puncher48
Data: 20-10-2022 13:00:11 
Naturalnie, ani wyżej, czy też niżej, idealnie tam to widzę, czyli obaj w tejże wadze w Welter młóckę zrobić radzę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.