RUSZYŁY ROZMOWY W SPRAWIE WALKI GARCII Z LARĄ

Informowaliśmy Was już o zobowiązaniach Giennadija Gołowkina (42-2-1, 37 KO) wobec federacji. Drugi w kolejce do mistrza wagi średniej jest Erislandy Lara (29-3-3, 17 KO). Ale on nie będzie czekał na Kazacha i trwają negocjacje w sprawie jego walki z Dannym Garcią (37-3, 21 KO).

Garcia - były mistrz świata wagi super lekkiej i półśredniej, niedawno zadebiutował udanie w junior średniej. Ale jak sam przyznał, marzy mu się walka z Larą o (wice)mistrzowski pas WBA Regular wagi średniej, tylko nie na górze tego limitu (160 funtów), a w umownym limicie 155 funtów, czyli 70,3 kilograma. Takim ruchem miałby nieco zniwelować przewagę warunków fizycznych Kubańczyka.

Rozmowy w sprawie takiej walki ruszyły. Kilka dni temu obozy obu zawodników po raz pierwszy wymienili swoje opinie oraz oczekiwania. Być może już wkrótce będziemy znali więcej szczegółów, aczkolwiek umowny limit raczej nie ulegnie zmianie.

Gołowkin - panujący mistrz IBF/WBA wagi średniej, musi teraz w ciągu 120 dni spotkać się z Esquivą Falcao (30-0, 20 KO), wicemistrzem olimpijskim z Londynu i obowiązkowym challengerem z ramienia IBF. Lepszy z tej dwójki musi - w teorii, zawalczyć potem z Larą. Ale jeśli Garcia pokona w umownym limicie Larę i odbierze mu pas WBA Regular, niemal na pewno odpuści Gołowkina i wróci do wagi junior średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 19-10-2022 13:42:34 
Garcia fajnie wyglądał w debiucie w 154, ale jednak z Larą go nie widzę, nawet obecnym, 40 letnim. Kubano dobrze się starzeje, a jego styl to będzie koszmar dla Danny'ego. Garcia lubi bitki, nie luubi za kimś biegać, ma świetny timing, ale na kogoś kto jest w jego zasięgu, lub ma słabą obronę. Lara to znikajacy punkt,
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.