JONAK, SOCZYŃSKI, MACIEC, SIDORENKO 18 LISTOPADA W PUŁAWACH

Nietypowo, bo pod koniec roku odbędą się piłkarskie mistrzostwa świata z udziałem polskiej reprezentacji. Wcześniej, tj. 18 listopada na kibiców czekają pięściarskie emocje w nowej hali sportowej Grupa Azoty Arena w Puławach. Na gali Tymex Boxing Night 23 walczyć będą m.in. Łukasz Maciec, Damian Jonak, Sasza Sidorenko, Michał Soczyński, Michał Leśniak i Stanisław Gibadło. Transmisja w TVP Sport.

- Dwa dni przed inauguracją futbolowego mundialu w Katarze zapraszamy fanów boksu do Puław na ciekawie zapowiadają się 23. galę naszej grupy, organizowaną już niejako tradycyjnie we współpracy z MB Promotions i Queensberry Polska - mówi Mariusz Konieczyński, prezes Tymex Boxing Promotion.

Po ostatniej, lipcowej walce w Anglii o pas WBA International w wadze super średniej, Łukasz "Gruby" Maciec (28-5-1, 5 KO) w jednym z pojedynków  wieczoru w Puławach spotka się z mieszkającym w Polsce, ofensywnie boksującym Ukraińcem Aleksandrem Iwanovem (17-6, 8 KO).

- Gratką dla kibiców z Lubelszczyzny będą pojedynki z udziałem zawodników z tego regionu: wspomnianego Łukasza Maćca i Michała Soczyńskiego. Pochodzą oni odpowiednio z Lublina i Dorohuska. Obaj mają wielu fanów i zapewne będą mogli liczyć na solidny doping - dodał Konieczyński.

Łukasz Maciec kilka razy boksował jako zawodowiec w Lublinie i innych miastach województwa lubelskiego, walczył też w Stanach Zjednoczonych, Anglii, we Włoszech i Finlandii, zaś ani razu w Puławach.

Solidne grono swoich sympatyków ma od wielu lat jeden z najbardziej doświadczonych polskich bokserów Damian Jonak. Po zakończonej zwycięstwem trylogii z Andrew Robinsonem, tym razem pięściarz ze Śląska zaboksuje w Puławach. Wkrótce ogłoszone zostanie nazwisko jego rywala.

- W jesienny wieczór rozgrzejemy kibiców nie tylko wymienionymi walkami, ale też pozostałymi w karcie Tymex Boxing Night 23. I znów nie zabraknie starcia polsko-polskiego o dużym ładunku emocjonalnym. Ważny pojedynek czeka naszą Saszę Sidorenko, której ostatnio się nie powiodło, ale dalej nasze wspólne cele skierowane są ku walce o mistrzostwo świata. Ale spokojnie, krok po kroku – przyznał prezes Tymex Boxing Promotion.

Była mistrzyni Europy na początku roku na Tymex Boxing Night 20 w Dzierżoniowie przegrała na punkty z Serbką Jeleną Janicijević (4-1-1, 2 KO). Teraz wraca ze zdwojoną siłą i z ogromną motywacją do zwyciężania. Niebawem poznamy nazwisko jej zagranicznej przeciwniczki.

- Twardymi, charakternymi i nieustępliwymi bokserami są także Michał Leśniak i Staszek Gibadło, którzy również wystąpią 18 listopada na naszej ostatniej gali w 2022 roku. W ostatnich miesiącach i oni poczynili spore postępy, więc poprzeczka musi iść w górę. Zresztą w naszej grupie nie ma zawodników, którzy marudzą przy proponowanych im nazwiskach rywali - dodał Konieczyński.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 17-10-2022 18:15:21 
Jonak to weteran ze zgrabnym rekordem i aż się prosi, aby go skonfrontować z Szeremetą lub Talarkiem, choć ten to górnicza legenda w dostojnym już wieku, a i po sporych perypetiach ringowych.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 17-10-2022 18:52:01 
Jonaka fajnie się ogląda.
W ostatniej walce dobrze zawalczył. Zabrakło kondycji ale cieszy oko.
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 17-10-2022 19:07:02 
To prawda panowie. Jonak ma mega charakter, kibiców i styl który chce się oglądać. Z Szeremetą/Talarkiem też bym go zobaczył i na moje pokonałby obu.
 Autor komentarza: Musi
Data: 18-10-2022 07:39:28 
Dla Jonaka sprowadzic jakiegos rozpoznawalnego Angola.Od razu dogadac sie z jego menagerem na zrobienie kilku walka w UK.przynajmniej by zarobil.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.