WŁADIMIR KLICZKO APELUJE: MUSIMY ZAMKNĄĆ NASZE NIEBO

Sprawca wojny w Ukrainie, Federacja Rosyjska, w poniedziałek ostro odpowiedziała na atak na most Krymski. Atak rakietowy przeprowadzono na liczne miasta, w tym Kijów, skąd specjalny film nagrał i opublikował w mediach społecznościowych Władimir Kliczko, brat mera stołecznej metropolii - Witalija.

- Oto miasto Kijów zaledwie godzinę temu. To jest atak, kolejny atak, kontynuowanie ataku Rosji na Ukrainę. Zabici cywile, miliony ludzi mieszkający w Kijowie. Trzeba nadal pomagać nam, Ukraińcom, w powstrzymaniu ludobójstwa ludności ukraińskiej, niszczeniu naszego życia, infrastruktury i naszych miast - powiedział Kliczko, były mistrz świata wagi ciężkiej.

- Rosja używa wszelkich środków, by zniszczyć nas jako kraj i naród. Musimy zamknąć nasze niebo i potrzebujemy do tego broni. To okropne, że w stolicy Ukrainy, miejscu gdzie żyje i pracuje miliony ludzi, wciąż tracą oni życie. Rosja używa każdej siły, by zniszczyć nas jako kraj i jako naród - oto zaś treść osobnego apelu, który Władimir skierował przede wszystkim do przywódców krajów Zachodu.

- W wyniku rosyjskich ataków rakietowych w poniedziałek na terenie całej Ukrainy zginęło około 10 osób, a blisko 60 zostało rannych - przekazała rzeczniczka prasowa ukraińskiej policji Marianna Rewa. 

- Oprócz Kijowa ataki rakietowe odnotowano w 14 innych regionach Ukrainy - dodała.

Wcześniej policja przekazała, że w samym Kijowie zginęło pięć osób, a 12 zostało rannych. Podkreślono, że bilans ofiar jest niepełny, a liczba zabitych może wzrosnąć.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 10-10-2022 18:38:04 
Przypominam, że to jest portal o boksie a nie o wojnie. Kliczko już skończył karierę i nie trzeba ciągle o tym trąbić tutaj. Od tego jest portal informacyjny.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-10-2022 19:08:12 
@Wesley94
Zaznaczalem to jak tylko pojawily sie tego typu tematy na tym portalu, oczywiscie zostalem zlinczowany przez "obronców ukrainy" wyglasazajac opinie sprzeczene z glownym nurtem wyzywany.

Mysle, ze redakcja robi to celowo zeby troche sie poklikalo.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-10-2022 19:11:08 
Tak tylko Ukraina jest w strategii USA wyszczególniona jako kordon bezpieczeństwa, tak samo jak Polska jej filar i walczą w imieniu Stanów Zjednoczonych, które pompują dolary na to, aby american soldiers nie przelewali niepotrzebnie krwi za ich imperialne cele, zastępując ją innymi nacjami, a przy okazji następuje niemała relokacja ludności. Wpierw była pandemia, zaraz po tym mniejszy konflikt w skali globu, przecież Rosja jakby się zmobilizowała to dawno by zmiotła Ukraińców, dlatego ta wojna i ciąg wydarzeń je poprzedzających jest grubymi nićmi szyty, tym bardziej, że potęgi światowe to jedno, a wielkie koncerny, fundusze to drugie i pomijanie ich w kontekście całej sytuacji wydaje się absurdalne nie wspominając już o rewolucji technologicznej, która puka do nas co raz głośniej i chce nam zaserwować świat, który dla wielu może być nie do zaakceptowania, jak i permanentny brak gotówki, co w sumie oznaczałoby feudalizm na miarę naszych czasów, wraz z innymi bonusami, które się z tym niestety wiążą i to na wielu płaszczyznach nie tylko ekonomicznej, ale też społecznej, kulturowej, oraz technologicznej i zapewne demograficznej. W kwestii międzynarodowej sama Ukraina to zapewne jeden z puzzli, kolejny może być Bliski Wschód, gdzie Izrael już przebiera nogami, aby skonfrontować się z Iranem, który jest ważnym dostarczycielem węglowodorów dla Chin, tak więc powód jest i Amerykanie mają pietra w stosunku do Państwa Środka, a jak Tel Awiw ruszy, to Waszyngton będzie ich wspierać, choć tu też będą wysługiwać się pośrednikiem i niestety nami, gdyż nieopatrznie maczaliśmy w szczuciu jednych na drugich palce, a potem pewnie wielkie wędrówki ludów uciekający z płonących rejonów świata i napierające na Europe, w tym na nas. Scenariusz, który mrozi krew w żyłach i lepiej, żeby do niego nie doszło, niemniej jest jak najbardziej realny.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 10-10-2022 21:41:29 
USA będzie walczyć z Rosją do ostatniego Ukrańca i pomocnika czyli Polaka .
 Autor komentarza: ElTerrible
Data: 10-10-2022 21:43:04 
@marcinm
Myślę, że redakcja robi to celowo żeby jasno dać do zrozumienia czytelnikom portalu po której jest stronie… jak dla mnie słusznie i duży + za to.

@puncher48
Chłopie (zakładam że jesteś facetem, jeśli nie to sorry) co Ci z tego że tutaj na forum piszesz „swoje” teorie dot. obecnego stanu rzeczy na świecie i ewentualne scenariusze naszych dalszych losów? Naprawdę nie szkoda Ci czasu? Ciesz się życiem, czasem i miejscem w którym aktualnie przebywasz.
 Autor komentarza: DrX
Data: 10-10-2022 22:21:18 
to jest już wojna Rosja vs NATO, tylko żołnierze są w ukraińskich mundurach, a Wołodymyr Zełenski robi co może, żeby wciągnąć NATO na pełną skalę, ostatnia kontrofensywa kosztowała życie wielu Ukraińców (i bardzo dużo rannych) ale tego nasze media nie powiedzą
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-10-2022 10:17:21 
ElTerrible

Tak samo jak i ty i ja mam prawo komentować, a nawet pisać bajki rodem z Hansa Christiana Andersena w stosunku do obecnej sytuacji, a czy się ze mną zgadzasz, lub też nie to twoja prywatna sprawa i nie wnikam w to, chyba, że chcesz podyskutować na temat przytoczony w artykule, a piszę, bo po to jest sekcja komentarzy pod artykułem, a, że temat dotyczy spraw bieżących, które nikogo z nas nie ominą szerokim łukiem, stąd moja aktywność. W kwestii płci wczoraj byłem facetem, dzisiaj jeszcze nie wiem, a wybór nie mały:). Zadecyduje po 12, idąc z duchem czasu, czy jak kto woli ponowoczesności. Liczę na wyrozumiałość w tej materii. Pozdrawiam
 Autor komentarza: Scross
Data: 11-10-2022 11:03:42 
@drx
Nato by zmiotlo ta smieszna rosje.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2022 11:56:55 
Scross
A niestety śmieszna rosja Polskę bez NATO.
 Autor komentarza: Piesel
Data: 11-10-2022 12:34:13 
Ja tam lubię poczytać, co myślą na ten temat inni użytkownicy jak
@puncher
Nadchodzą niepewne czasy i warto coś wiedziec więcej co się dzieje.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-10-2022 13:28:24 
ElTerrible

"Ciesz się życiem, czasem i miejscem w którym aktualnie przebywasz." Słuszna uwaga, bo to są mądre słowa, tak na marginesie "Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka" więc po 12 niewiele się zmieniło, tak gwoli ścisłości.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-10-2022 17:20:39 
El Terible
Podstawa demokraci jest wolność słowa..i naprawdę nie wszyscy ludzie myślą Tylko jak tu się nazrec a później zesrać..Są ludzie na tym forum też sporo takich którzy myślą..Są to różne poglądy ale każdy ma prawo do wypowiedzi..Nie chcesz nie czytaj.. Ale może komuś jednak zapali się czasem lampka w głowie że coś tu wokół nas nie do końca Chyba wszystko gra..
 Autor komentarza: ElTerrible
Data: 11-10-2022 19:24:54 
@puncher48, @lukaszenko
Oczywiście że wolność słowa i wolność dyskusji to podstawa. Zapytałem punchera48 po co mu to i przede wszystkim czy nie szkoda mu czasu… ale jak mniemam nie :)
@lukaszenko do Ciebie mam inne pytanie, bo ostatnio pod jednym Twoim wpisem nie zdążyłem :) Pisałeś że wszyscy robią na rosję (celowo z małej) nagonkę jaka ta rosja zła. Pytanie brzmi (oczywiście jak masz czas i ochotę odpowiedzieć to proszę). Co rosja (jako państwo w różnych okresach/systemach politycznych) zrobiła dobrego dla swoich obywateli i dla świata? Społecznie, politycznie, systemowo. Wymień proszę chociaż trzy rzeczy. Jak będzie więcej to szacunek.
 Autor komentarza: ElTerrible
Data: 11-10-2022 19:26:09 
Jak wymienisz trzy to oczywiście też szacunek :)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-10-2022 19:59:58 
El Terible
Rosja niczym nie różni się od USA..no wiadomo język inny..Oba kraje to zbrodnicze reżimy tylko jako że Usa Teraz jest naszym wielkim bratem to w TV o USA będzie mówione tylko to co dobre.. Sama Rosja więc jest jakoś tam przeciwwagą wobec Amerykanów.. I taka równowaga w świecie jest potrzebna.. Rosja to nie są nasi przyjaciele.. ale Ameryka również nie jest.. Ameryka pójdzie tylko za jednym krajem.. Izrael..Nie podoba mi się grabieżcza polityka państwa w którym Jeszcze w latach 60 Tych czarni jadali i robili kupę w knajpach w strefach DJa czarnych..ku klux klan..i tego typu historię..nie wspomnę o dojeniu krajów arabskich..i oni mówią co jest demokracja a co nie.. Narzucili wszystkim swoją walutę, język sposób życia..a może inne kraje chcą żyć po swojemu.. nie popieram agresji Rosji na Ukrainę ale Zachód poprostu zmusił do Tego Putina.. Niech Putin Teraz zacznie się ekonomicznie i militarnie układać w Ameryce północnej..k..wa.. Oni by zwariowali.. wojna NATO Rosja gotowa..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-10-2022 20:20:41 
Ja dorzucę swoje trzy grosze, przede wszystkim należy obecną sytuacje patrzeć, z szerszego kontekstu, to nie jest wyłącznie wojna pomiędzy Ukrainą=pośrednik, a Rosją, a właściwie Stanami Zjednoczonymi lub jak wspomniał DrX, co w sumie najlepiej odzwierciedla obecny stan rzeczy NATO, które jest gwardią Wall Street i kontynuację wcześniej już dobrze znanego imperium Anglosasów z Rosjanami, którzy kwestionują obecnie istniejący ład światowy, można powiedzieć, że dochodzi do zderzenia wizji imperium zachodniego z kondominium niemiecko - rosyjskim bez zarządu powierniczego, który jeszcze niedawno wydawał się niezatapialny, co jest projektem rosyjskim i na co zapewne zgodziliby się Niemcy, bo przecież dla ich przemysłu interesy przede wszystkim. W tle byłby nowy hegemon w postaci Pekinu, ale zapewne każdy by liczył, że zyska, a nie straci na Jedwabnym Szlaku, więc szukaliby konsensusu w relacjach z Czerwonym Smokiem jako patronem nowego porządku, oczywiście to oznaczałoby koniec światowej hegemonii dla USA i zapewne schyłek dolara, który i tak powoli traci swój blask, bo czy możliwe byłoby jeszcze niedawno, aby ktoś się postawił tak jak kiedyś Libia i nie został mu przetrącony kręgosłup za próbę uzależnienia się od niego. To dzisiaj czyni Rosja, rozliczając węglowodory w rublu bez konsekwencji, jakie miały miejsce w krajach które chciały się wybić na suwerenność w przeszłości, naturalnie za tym idzie rewolucja technologiczna i każde z mocarstw bierze w tym wyścigu udział, tylko czy wszystkie myślą w takiej samej formie o tyranii cyfrowej, dyktacie nauki i zmianach społecznych, które zrównują z ziemią obecną kulturę? a to w gruncie rzeczy oferuje nam anglosaski projekt. Owszem do tej pory były prawa człowieka, demokracja, wolność, w sumie piękny świat a gdzie będziemy za chwilę? Nasza demokracja przejawia już elementy fasadowości, tworzenie przepisów(niezgodnych z konstytucją na naszym poletku) aby wymusić uległość pośród społeczeństwa. Rządzenie prawie dekretami, choć ma to tyle wspólnego z państwem prawa, co kupa z czekoladą. Starcie Ukraina vs Rosja, to tylko jeden puzzel i wydaję się, że aby utrzymać swój dyktat świat wielkich finansów nie miałby nic przeciwko, aby rozpalić ogień nie tylko na Ukrainie, ale w innych istotnych rejonach globu, co zakończyłoby się III wojną światową. Gdzie w tym wszystkim Polska? Cóż próbuje się nas wciągnąć w ten bałagan różnymi sposobami i obyśmy znowu nie robili jako owce do strzyżenia poświęcając swoją tkankę ludzką w imię czyiś mocarstwowych planów, co by oznaczało, że odrobiliśmy lekcje z historii.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-10-2022 20:38:07 
Dodam że jeśli dolar przestanie być walutą światowa to Ameryka leży finansowo.. dlatego jest też między innymi jest kosa z Chinami za próbę wprowadzania nowej światowej waluty chińskiego cyfrowego pieniążka..
Co do wolności i demokracji ta w USA skończyła się na dobre po WTC..
Co do naszego poletka.. Nowa ustawa o ochronie ludności chyba tak ten gniot się nazywa.. sugeruje się zainteresować tematem zanim naprawdę obudzimy się już w zgoła innej rzeczywistości..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2022 20:50:38 
lukaszenko

"Rosja niczym nie różni się od USA" totalną głupotę piszesz. Rosja na nas napadała, była zaborcą a np w wojnie polsko - bolszewickiej walczyli piloci amerykańscy. Oni do dzisiaj pamiętają o Pułaskim, Kościuszce. W czasie powstania warszawskiego to sowieci robili wszystko aby utrudnić aliantom (między innymi USA) zrzuty zaopatrzenia dla powstańców. A ty majaczysz "Rosja to nie są nasi przyjaciele.. ale Ameryka również nie jest.. Ameryka pójdzie tylko za jednym krajem.. Izrael". Ameryka to nie naród to społeczeństwo multikulturowe i multinarodowe w dużej mierze dziedziczące kulturę zachodnioeuropejską. Tam prezydentem, wiceprezydentem czy gubernatorem zostaje jeszcze do nie dawna emigrant albo bezpośredni potomek emigrantów. Przy takich rządach trudno się dopatrzyć w USA wroga Europy. Co najwyżej jak oszołom trampek doszedł do władzy to wtedy tępił Europę jako konkurenta gospodarczego ale nawet on nie wystąpiłby jako wróg Europy. A rosja ze swoim bolszewizmem chciała nieść kaganek swojego ruskiego komunistycznego miru już w 1920 roku na cały kontynent. To, że masz problemy poznawcze typu, że konia od krowy nie odróżniasz (bo oba zwierzaki mają kopyta i cztery nogi) to już twój problem ale nie bredź tutaj :)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-10-2022 20:54:01 
Ustawa w pigułce:

Wszystko wasze ale nie nasze,

gość w dom, to nowy ziom,

za darmo, bez płacy, siedzisz ty w pracy.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-10-2022 20:59:31 
Znaczy się nasze, ale nie wasze.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-10-2022 21:06:28 
Poszukiwacz
Ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem..Ty w ogóle ogarniasz w jakim.ja to kontekście pisałem.. heh..
Ameryka Europę już dawno ma w dupie i idzie w zupełnie innym kierunku.. zatrzymałeś się na latach wstecz..to tak jak że schodami ruchomymi.. jeśli stoisz w miejscu to zjeżdżasz w dół.. twoje teorię i wiadomości są mocno uwstecznione..A Ukraina to drugi Wietnam..to poczytaj jakim sposobem ta wojna została wywołana.. otóż Amerykany zatopiły swój okręt i powiedziały że to Wietnam.. kiedyś była to teorie spiskowa dziś już udowodniony fakt..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-10-2022 21:08:23 
Punczer48
No to jest dramat..Na naszych oczach starają się zlikwidować wlasnosc prywatną..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-10-2022 21:10:53 
A co do wojny bolszewickiej to ha kto nas najbardziej wsparł??..nie nie byli to Amerykanie..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-10-2022 21:55:56 
Poszukiwacz
Jeszcze jedno.. udowodnie Teraz jakim jesteś bucem i hipokrytą.. Mówisz o USA jako naszym przyjacielu a jednocześnie nazywasz ich demokratycznie wybranego prezydenta z brakiem szacunku trampek..a słoma tym bardziej z butów wystaje bo akurat Trump to dużo głupot gadal ale jakoś nie przypominam sobie żeby za jego kandydatory USA rozpętało jakoś nowa wojnę..I dla twojej wiadomości ma dziś dużo większe poparcie od Bidena i będzie pewnie znowu prezydentem..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 12-10-2022 08:30:42 
lukaszenko
to ty przywołując przykład trampka - broniąc go, udowadniasz jak krótki masz umysł. Trampek jest w dużej mierze odpowiedzialny na atak na Kapitol poprzez swoje majaki dotyczące negowania wyników demokratycznych wyborów nadal jest niebezpieczny dla swojej ojczyzny. "Trump to dużo głupot gadal ale jakoś nie przypominam sobie żeby za jego kandydatory USA rozpętało jakoś nowa wojnę.." piszesz bzdury jakby USA były jedyną potęgą, jakby wszystko na świecie tylko i wyłącznie od nich zależało, nie było putina, Chin i jakby był przymus ustępowania im pola. Bucu - jesteś człowiekiem zachodu czy wschodu? Jak na razie posługujesz się retoryką wschodu, srasz we własne gniazdo.
"I dla twojej wiadomości ma dziś dużo większe poparcie od Bidena i będzie pewnie znowu prezydentem.. " to zobaczysz jak sprzeda Europę i Polskę.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 12-10-2022 21:07:16 
Popadało i wypelzles robaku..ehh..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.