W PIĄTEK ZAWODOWY DEBIUT NIEDŹWIECKIEGO I POWRÓT WAWRZYKA

Tomasz Niedźwiecki (-86kg), brązowy medalista Mistrzostw Europy, stoczy swoją pierwszą zawodową walkę podczas Suzuki Boxing Night 17. Na gali organizowanej 30 września przez Polski Związek Bokserski na ring wróci Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO). Jego rywalem będzie Michał Bołoz (3-4-2, 3 KO). Nie zabraknie także pojedynków w boksie olimpijskim. Transmisja w TVP Sport.

- Bardzo ciekawie zapowiada się gala w Łomży. Poza wymienionymi walkami zawodowymi, czeka nas sporo emocji w pojedynkach w boksie olimpijskim. Przedsmakiem świetnej rywalizacji będzie starcie sparingowe Oliwiera Zamojskiego z Beniaminem Zarzecznym w wadze 63,5 kg, do którego dojdzie za kilka dni na zgrupowaniu w COS w Giżycku. Zwycięzca zawalczy na Suzuki Boxing Night - mówi Wojciech Bartnik, trener reprezentacji Polski.

Podczas tegorocznych ME w Armenii brązowe medale zdobyli Jakub Słomiński (48 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg). Na łomżyńskim ringu Niedźwiecki zadebiutuje wśród profesjonalistów na dystansie 6 rund.

- To będzie dobry sprawdzian dla Tomka, ale także, jak podkreślałem, interesujące walki czekają naszych zawodników w walkach na zasadach boksu olimpijskiego. Do gali przygotowują się Jakub Słomiński, Paweł Brach, Ilia Bader, Damian Durkacz, Bartosz Gołębiewski, Mateusz Bereźnicki i Oskar Safaryan - dodał Bartnik, brązowy medalista olimpijski z Barcelony.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ErykEsch
Data: 26-09-2022 12:20:07 
A jak z jego problemami neurologicznymi, nie boi się, że się zmieni w warzywko?
 Autor komentarza: bison0516
Data: 26-09-2022 23:27:42 
Powrót Wawrzyka to moje marzenie. Zaraz za kolejnym pożegnaniem Adamka, albo Niepokonanego w 28 Walkach...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.